Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

12 listopada 2023

 1. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. W przyszłą niedzielę Msza Święta w intencji zmarłych z wypominków będzie odprawiona o godz. 12.00. Wypominki można składać do skrzynki przy stoliku za ławkami, a także poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii
 2. W poniedziałek o godz. 17.30 Różaniec fatimski połączony z wypominkami, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Przyjaciół WSD.
 3. Wspólnota Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się w poniedziałek w dolnym kościele o godz. 19.00 i potrwa do wtorku do godz. 17.30. Można wpisać się na konkretną godzinę adoracji na liście znajdującej się na stoliku za ławkami.
 4. We wtorek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII na godz. 18.00 (Msza Święta i katecheza), natomiast w sobotę w dolnym kościele w godz. 9.00-12.30 odbędzie się dzień skupienia dla tychże kandydatów. Na godz. 11.00 zapraszamy także rodziców na wspólne przygotowanie i przeżycie Eucharystii.
 5. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
 6. W czwartek z racji 16. dnia miesiąca po Mszy Świętej wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium oraz poprzez formularz internetowy.
 7. W czwartek o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się wprowadzenie w medytację słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. Od poniedziałku do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. 
 9. W sobotę (18 listopada) przypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, współpatronki Diecezji Rzeszowskiej. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii Świętej w Katedrze otrzymają modlitewniki.
 10. Także w sobotę o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym odbędzie się kiermasz strojów komunijnych.
 11. W przyszłą niedzielę (19 listopada) będziemy obchodzić Dzień Ubogich. Na Mszy Świętej o godz. 9.00 polecać będziemy w modlitwie tych, którzy są pod opieką Komisji Charytatywnej.
 12. Także w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 zaśpiewa Katedralny Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Resovienses, a po Mszy Świętej odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego Chóru. Serdecznie zapraszamy! 
 13. W związku z nadal niespokojną sytuacją na Bliskim Wschodzie, mając na względzie bezpieczeństwo pielgrzymów, odwołana zostaje pielgrzymka do Jordanii. W jej miejsce zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Portugalii (odwiedzimy m.in. Fatimę) w dniach 3-10 lutego 2024 r. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz w biurze Matteo Travel.
 14. W kancelarii parafialnej w domu katechetycznym można nabyć kalendarz katedralny oraz kalendarze książkowe Ewangelia na każdy dzień.
 15. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony