Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Ruch Światło-Życie

Ruch Światło-Życie popularnie zwany Oazą istnieje w naszej parafii od wielu lat. Nasza wspólnota składa się przede wszystkim z dzieci i młodzieży, animatorów oraz opiekuna - księdza Rafała Wesołowskiego. Spotykamy się w każdy piątek.

W każdy piątek zapraszamy do sali domu katechetycznego na spotkanie Oazy w dwóch grupach: na godz. 16.30 dzieci z kl. III-VI, natomiast młodzież z kl. VII-VIII, szkoły średniej i starsi zaczynają o godz. 17.30. Zapraszamy nowe, chętne osoby do wspólnej formacji.

381058287-330609726179605-8592431372210123361-n

381048890-330609982846246-3956094944523481157-n

Na spotkaniach zazwyczaj realizujemy tematy, bazujące na konspektach Ruchu Światło-Życie stworzonych przez Czcigodnego Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela ruchu. Regularnie angażujemy się w życie parafialne: w każdy piątek włączamy się w liturgię, między innymi poprzez czytanie czytania, modlitwy wiernych lub śpiewanie psalmu. Co jakiś czas organizujemy różnego rodzaju czuwania i adoracje, a w okresie Wielkiego Postu, prowadzimy Drogę Krzyżową.

Nasze spotkania składają się przede wszystkim z modlitwy, Namiotu Spotkania (czytania i rozważania Słowa Bożego) oraz rozmowy i dzielenia się własnymi przemyśleniami z innymi uczestnikami. Co jakiś czas organizujemy wycieczki, oraz urządzamy tak zwane pogodne wieczorki, podczas których gramy w różne gry, śpiewamy i tańczymy. Jesteśmy otwarci na nowych ludzi, więc jeśli chcesz się z nami modlić, sławić Pana śpiewem, wspólnie z nami się pośmiać i pobawić - ta wspólnota jest właśnie dla Ciebie. Oaza jest miejscem, gdzie można się rozwijać - jako człowiek i jako chrześcijanin. W dzisiejszych czasach młodym ludziom bardzo ciężko znaleźć swoje miejsce na ziemi, ja takie odnalazłam właśnie w oazie. Wspólnota Ruch Światło-Życie już wiele lat temu stała się moim drugim domem. Wiem, że w niej zawsze odnajdę zrozumienie i wsparcie.

Głównym celem Ruchu Światło-Życie jest formowanie dojrzałych chrześcijan, którzy chcą świadomie, dobrowolnie i najlepiej jak potrafią przeżywać swoją wiarę. Formacja oazowa jest przeznaczona dla wszystkich grup wiekowych, składa się poszczególnych stopni: Oazy Dzieci Bożych, Oazy Nowej Drogi, Oazy Nowego Życia oraz Oazy Rodzin (Domowego Kościoła). Centralna siedziba Ruchu znajduje się na Kopiej Górce w Krościenku nad Dunajcem. Obecnie posługa oazowa rozwija się również za granicami naszego kraju: w Bułgarii, Brazylii, na Słowacji, Litwie, w Czechach, Niemczech, Austrii, na Białorusi, Ukrainie (skąd coraz liczniej młodzież przybywa na wakacyjne oazy do Polski) i na Łotwie, od 2006 również w Irlandii i Wielkiej Brytanii, a później także w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Kanadzie.

Powrót na górę strony