Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Pielgrzymka do Portugalii (3-10.02.2024 r.)

Pielgrzymka do Portugalii (3-10.02.2024 r.)

TERMIN: 03-10.02.2024

Zapisy:

 • w Kancelarii Parafialnej Katedry
 • w biurze Matteo Travel (ul. Jabłońskiego 7/7 Rzeszów, tel. 504 189 508)

CENA:

620 EURO + 2 450 PLN (przy grupie od 42 do 46 osób)

620 EURO + 2 750 PLN (przy grupie minimum 37 do 41 osób)

Dodatkowe opłaty:

Opłata 120 EURO/os. – opłata obligatoryjna, płatna u pilota w dniu wyjazdu. Obejmuje koszty dewizowe związane z realizacją programu jak np. parkingi, opłaty drogowe, opłaty ekologiczne, opłaty klimatyczne w hotelach, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi przewodników miejscowych w miejscach gdzie jest to wymagane.

1. DZIEŃ sob. 03.02.2024 LIZBONA – FATIMA

Zbiórka na lotnisku o godz. 10:30. Odprawa. Wylot z Warszawy o godzinie 13:05. Lądowanie w Lizbonie o godzinie 16:20 (czasu lokalnego). Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie. Kolacja. Msza Święta. Możliwość udziału w procesji ze świecami o godz. 21:30. Nocleg.

2. DZIEŃ ndz. 04.02.2024 FATIMA – ALJUSTREL - VALINHOS

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium – CAPELINHA – kaplicy stojącej w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Czas na osobistą modlitwę. Udział w uroczystej Mszy Św. o godz. 11:00 na Placu Sanktuaryjnym. Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty oraz Kościoła Świętej Trójcy. Po południu Węgierska Droga Krzyżowa do VALINHOS – miejsca objawień anielskich oraz wioska ALJUSTREL- zwiedzanie domów rodzinnych Franciszka, Hiacynty i Łucji. Kolacja. Nocleg.

3. DZIEŃ pon. 05.02.2024 PORTO – BRAGA – BOM JESUS

Śniadanie. Przejazd do PORTO – perły północnej Portugalii. Spacer mostem króla Ludwika I z którego rozciągają się niezapomniane widoki na miasto. Podziwianie katedry Sé, zwiedzanie budynku dworca kolejowego św. Benedykta z wnętrzem wyłożonym 20 tys. ceramicznych płytek azulejos, spacer uliczkami starówki oraz zwiedzanie najbogatszego w Portugalii barokowego kościoła św. Franciszka. Spacer po Ribeirze - nadbrzeżu zabudowanym rzędem kolorowych kamieniczek wpisanych na listę UNESCO, skąd rozciągają się widoki na mosty łączące oba brzegi rzeki Duero oraz dzielnicę Vila Nova de Gaia znaną z piwnic porto. Czas wolny. Opcjonalnie możliwość uczestniczenia w rejsie widokowym po rzece Duero i podziwiania miasta z poziomu rzeki. Przejazd do BRAGI - jednego z najstarszych miast Portugalii, nazywanego jej religijną stolicą. Zwiedzanie zabytkowej katedry Sé powstałej we wczesnym średniowieczu i spacer po zabytkowym centrum miasta: podziwianie ogrodów św. Barbary, pozostałości po murach miejskich i głównego placu miasta – Placu Republiki. Przejazd w okolice Bragi do Sanktuarium BOM JESUS DO MONTE, do którego prowadzą barokowe schody ozdobione ogrodami. Jest to jeden z najpiękniejszych przykładów baroku w sztuce sakralnej jaki spotkamy w Portugalii. Powrót do Fatimy. Kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ wt. 06.02.2024 BATALHA - ALCOBAÇA - NAZARÉ

Śniadanie. Przejazd do BATALHA – zwiedzanie opactwa Dominikanów będącego najwspanialszym przykładem architektury i sztuki gotyku w Portugalii. Wpisany w 1983 roku na listę UNESCO klasztor jest jednym z najpiękniejszych zabytków Półwyspu Iberyjskiego. Przejazd do ALCOBAÇA – zwiedzanie wzniesionego w XII w. surowego kościoła w opactwie Cystersów będącego największym kościołem w Portugalii. Przejazd do NAZARÉ – miasteczka leżącego nad oceanem, gdzie kultywowana jest tradycja rybołówstwa, a które jednocześnie jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc wypoczynkowych na zachodnim wybrzeżu Portugalii. Wizyta w punkcie widokowym Sitio, z którego można podziwiać piękną panoramę zatoki Nazaré i miasteczka, a gdzie - jak mówi legenda - w XII w. wydarzył się cud. Czas na spacer nad oceanem i delektowanie się świeżymi rybami i owocami morza serwowanymi w lokalnych tawernach. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ śr. 07.02.2024 COIMBRA - TOMAR

Śniadanie. Przejazd do COIMBRY - miasta tradycji studenckich. Wizyta w Karmelu św. Teresy, w którym siostra Łucja - najstarsza ze świadków objawień fatimskich - spędziła większą część swojego życia i gdzie zmarła w 2005 r. Spacer: najstarszy uniwersytetu Portugalii założony w 1290 roku, zabytkowa katedra Sé będąca przykładem sztuki romańskiej, przejście wąskimi uliczkami przy których mieszczą się tradycyjne kamienice, nawiedzenie kościoła Św. Krzyża, gdzie pochowani są pierwsi władcy Portugalii. Przejazd do miasta TOMAR - niegdyś głównej siedziby Templariuszy na terenach Portugalii. Zwiedzanie potężnego klasztoru, którego budowę zakon rozpoczął w XII w. i który po dzień dzisiejszy pozostaje jednym z najbardziej tajemniczych i najlepiej zachowanych miejsc związanych z Templariuszami. Powrót do Fatimy. Kolacja. Nocleg.

6. DZIEŃ czw. 08.02.2024 ÓBIDOS – SINTRA – CABO DA ROCA

Śniadanie. Przejazd do średniowiecznego miasteczka ÓBIDOS, w którym czas stanął w miejscu. Spacer po uroczym starym mieście otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi. Możliwość zakupu pamiątek w lokalnych sklepikach. Przejazd na najdalej na zachód wysunięty punkt Europy – CABO DA ROCA, skąd rozciągają się niesamowite widoki na ocean Atlantycki i surowe klify. Przejazd do SINTRY - malowniczo położonej na wzgórzu, wśród egzotycznych ogrodów i zielonych lasów, gdzie swe wakacje spędzali portugalscy monarchowie i arystokraci. Zwiedzanie Palácio da Vila (Pałacu Narodowego) pięknie ozdobionego ceramicznymi płytkami azulejos oraz meblami i pamiątkami z epoki. Czas na spacer po uliczkach Sintry i spróbowanie tradycyjnych ciasteczek queijada. Przejazd do hotelu. Kolacja. Nocleg.

7. DZIEŃ pt. 09.02.2024 LIZBONA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LIZBONY. Panoramiczny przejazd przez dzielnicę Oriente, która powstała na wystawę światową Expo ’98, a która obecnie jest najnowocześniejszą dzielnicą miasta. Zobaczymy futurystyczny budynek dworca kolejowego i najdłuższy most Portugalii – 17 kilometrowy most Vasco da Gamy. Zwiedzanie centrum miasta nazywanego Baixa. Spacer po reprezentacyjnych placach stolicy: Praça do Comércio, Praça Rossio i Praça dos Restauradores. Podziwianie stalowej konstrukcji windy św. Justyny, której zaprojektowanie przypisuje się pracowni Gustave’a Eiffel’a. Przejście do najstarszej dzielnicy Lizbony - Alfamy, gdzie mieści się kościół św. Antoniego i zabytkowa katedra Sé. Czas wolny na podziwianie panoramy miasta z punktów widokowych. Przejazd do mieszczącej się nad rzeką dzielnicy Belém, gdzie znajdują się figurujące na liście UNESCO obiekty upamiętniające złote czasy Imperium Portugalskiego. Zwiedzanie Klasztoru Hieronimitów z grobem najsłynniejszego portugalskiego odkrywcy Vasco da Gama i dekoracjami będącymi kwintesencją stylu manuelińskiego. Przejazd pod Wieżę Belém, która strzegła niegdyś wejścia do portu lizbońskiego oraz pod wzniesiony w czasach Salazara Pomnik Odkrywców. Czas na degustację słynnych babeczek z kremem zwanych pastel de nata w zabytkowej kawiarni z XIX w. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

8. DZIEŃ sob. 10.02.2024 LIZBONA

Wykwaterowanie w godzinach wczesnoporannych. Śniadanie w formie luchboxu. Przejazd na lotnisko. Odprawa na lotnisku. Wylot z Lizbony o godz. 07:05 (czasu lokalnego). Lądowanie w Warszawie o godz. 12:05. Odbiór bagaży. Zakończenie pielgrzymki.

 

Świadczenia:

 • przelot samolotem rejsowym, z bagażem podręcznym max. 10 kg (wys. x dł. x szer. 55x40x20 cm) i bagażem głównym max. 23 kg (max. wys. + dł. + szer. 158 cm); 

 • przejazdy autokarem na terenie Portugalii z klimatyzacją;

 • ubezpieczenie KL – koszty leczenia 20 tys. euro;

 • ubezpieczenie NNW – 2 tys. euro;

 • noclegi w hotelach **/***, pokoje standard 2-osobowe z łazienkami;

 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, zgodnie z programem;

 • opiekę pilota/przewodnika w Portugalii na całej trasie przejazdu;

 • śpiewnik pielgrzyma;

 • system Tour Guide – indywidualny system nagłaśniający;

 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;

 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

UWAGA!

Zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie na zasadzie przestawień kolejności zwiedzania. Zastrzegamy sobie możliwość odwołania wyjazdu w przypadku niezebrania minimalnej liczby wymaganych osób. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany w programie wynikających z działania siły wyższej.

Cena nie obejmuje:

 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - należy zgłosić do biura bezpośrednio przy podpisaniu umowy;
 • dopłata do pokoju jednoosobowego 250 EURO/os.;
 • napoje do obiadokolacji (kawa, herbata itp.);
 • prywatne wydatki i inne nieobjęte programem.

 

Powrót na górę strony