Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Pogrzeb śp. Tadeusza Ferenca

Pogrzeb śp. Tadeusza Ferenca

Uroczystości Pogrzebowe Prezydenta Tadeusza Ferenca odbędą się w piątek, 2 września. Rozpoczną się od Mszy Świętej o godz. 13.00 w Katedrze Rzeszowskiej.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE ODNOŚNIE DO UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWYCH ŚP. TADEUSZA FERENCA

1. Liczba miejsc w Katedrze jest ograniczona. Dla wiernych, którzy będą chcieli wziąć udział w Mszy Świętej pogrzebowej, zostaną ustawione dwa telebimy: przed Katedrą i w Parku Papieskim.

2. Intencje mszalne za śp. Tadeusza Ferenca będą przyjmowane od godz. 12.00 przy wejściu do dolnego kościoła. Informacja o zamówionych Mszach Świętych będzie dostępna na stronie internetowej parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Rzeszowie, której śp. Tadeusz Ferenc był parafianinem.

3. Transmisja uroczystości będzie dostępna na kanale YouTube Katedra Rzeszowska: https://www.youtube.com/c/KatedraRzeszowskaa

4. Prosimy o przyjazd na uroczystości pogrzebowe komunikacją miejską.

5. Osoby przyjeżdżające samochodami mogą skorzystać z parkingów: za Katedrą, przy Parku Papieskim oraz od ul. Tulipanowej.

6. Przedstawicieli władz państwowych i samorządowych prosimy o zajmowanie zarezerwowanych miejsc po lewej stronie w Katedrze. Nie przewiduje się wystawiania pocztów sztandarowych.

7. Kapłanów pragnących dołączyć do koncelebry prosimy o przybycie do dolnego kościoła do godz. 12.45. Prosimy o zabranie ze sobą alby. Koncelebransi po założeniu szat liturgicznych udają się do górnego kościoła na wskazane miejsca.

8. Wieńce i inne wiązanki kwiatów należy pozostawić przed Katedrą. Nie będzie możliwości wniesienia ich do Katedry. Wszystkie wieńce zostaną przetransportowane po zakończonej liturgii przez służby miejskie na cmentarz.

9. W świątyni nie przewiduje się przemówień. Wszystkie przemówienia będą miały miejsce na cmentarzu. Nie będzie możliwości składania kondolencji.

10. Po zakończonej liturgii przy Katedrze będą czekały autobusy, które przewiozą chętne osoby na dalsze uroczystości na cmentarzu i odwiozą z powrotem na parking przy Katedrze po zakończonej ceremonii pogrzebowej.

11. Dla dziennikarzy i fotoreporterów przewidziano wyznaczone miejsca. Nie będzie możliwości wejścia do prezbiterium podczas liturgii.

12. Prosimy o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb porządkowych.

Requiescat in pace.

Powrót na górę strony