Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Album z okazji 35-lecia chóru Pueri Cantores Resovienses

Album z okazji 35-lecia chóru Pueri Cantores Resovienses

Z okazji Jubileuszu 35-lecia Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Resovienses została wydana i wydrukowana przez diecezjalną drukarnię i wydawnictwo Bonus Liber blisko 250-stronicowa, bogato ilustrowana książka, napisana przez Stanisława Żyrackiego (prezesa chóru), przy współudziale zespołu redakcyjnego w składzie: Jolanta Cebula, Marcin Florczak, ks. Julian Wybraniec i Bogumiła Żyracka. Publikacja została opracowana niezwykle starannie i pięknie przez znakomitych grafików: Magdalenę Nowak-Harko i Mieczysława Koryla.

Album opowiada o Katedralnym Chórze Chłopięco-Męskim Pueri Cantores Resovienses, a zwłaszcza o jego działalności w latach 2015-2020. Bohaterami książki są nie tylko śpiewający chłopcy, którzy w kilku rozdziałach dzielą się z czytelnikiem swoimi wspomnieniami i przeżyciami, ale także ich rodzice, działacze, współpracownicy i duchowni.

Album, który ma wielką wartość pamiątkową, sentymentalną i kronikarską, zostanie zaprezentowany podczas Koncertu Jubileuszowego Pueri Cantores Resovienses, który odbędzie się w 10 października 2021 r. o godz. 13.00 w Katedrze Rzeszowskiej.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Powrót na górę strony