Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 listopada 2020

 1. Dzisiaj obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich. Zachęcamy do modlitwy i podejmowania dzieł miłosierdzia. Komisja Charytatywna rozprowadzać będzie torby miłosierdzia, które wypełnione darami, będzie można składać jako pomoc dla ubogich przed świętami Bożego Narodzenia.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc dla chrześcijan żyjących w Republice Środkowoafrykańskiej (złożono kwotę 5200 zł.).
 3. W listopadzie zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. Wypominki można składać do końca listopada do skrzynki znajdującej się za ławkami.
 4. W poniedziałek z racji 16. dnia miesiąca po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do przedkładania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w środę wspomnienie bł. Karoliny – patronki naszej diecezji, w sobotę Ofiarowanie NMP.
 6. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na „Wieczór z bł. Karoliną”. W dniu 18 listopada 2020 r. (środa), o godz. 19.30, w liturgiczne wspomnienie patronki młodzieży i naszej diecezji, na Facebooku zButa będzie udostępnione nabożeństwo drogi krzyżowej, prowadzonej przez przedstawicieli młodych ludzi z LSO, OAZY, KSM-u, RAM-u. Będziemy modlić się o dar wiary i czyste serca, a także za naszą Ojczyznę.
 7. W przyszłą niedzielę, świętować będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego i zarazem święto patronalne KSM-u i Akcji Katolickiej.
 8. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
 9. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie różańcem wypominkowym o godz. 17.30.
 10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 11. Informujemy, że z powodu podejrzenia COVID-19, kilku naszych księży w trosce o zdrowie własne i parafian, zdecydowało się od poniedziałku 9 listopada na izolację. Badania potwierdziły u niektórych obecność wirusa. Jeden ksiądz został w środę skierowany na kwarantannę. Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych księża, którzy są ozdrowieńcami, będą posługiwać duszpastersko. Msze Święte i nabożeństwa odbywać będą się według stałego porządku. Część zamówionych intencji z konieczności odprawiana jest w kaplicy domowej. Podobnie jak dotąd posługiwać będą siostry zakonne, które już przebyły chorobę. Informujemy, że Katedra została zdezynfekowana. Kancelaria parafialna jest otwarta, jednak ze względów praktycznych preferowana jest praca zdalna, dlatego prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy tel. 798 486 704 lub  katedrarz@gmail.com.
Powrót na górę strony