Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

31 października 2021

 1. Koło Misyjne składa serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na misje w kwocie 9 500 zł.
 2. W poniedziałek (1 listopada) przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Obowiązuje niedzielny porządek Mszy Świętych. Główna Msza Święta dla Rzeszowa będzie odprawiona na cmentarzu Wilkowyja o godz. 14.00. W tym dniu przypada również 1. rocznica śmierci ks. inf. Stanisława Maca. Msze Święte za Jego duszę będą odprawione o godz. 7.00 i 10.30, a o godz. 14.00 na cmentarzu Wilkowyja w intencji zmarłych proboszczów Katedry: śp. ks. Jana Delekty oraz ks. inf. Stanisława Maca. Msza Święta o godz. 17.00 będzie odprawiona w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. Nawiedzając z modlitwą w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym kościół lub kaplicę możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto, spełniając określone warunki, możemy przez 8 dowolnych dni listopada uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
 4. We wtorek przypada Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się procesja żałobna w świątyni za zmarłych. Natomiast o godz. 17.30 w modlitwie różańcowej będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu zmarłych parafian, których pożegnaliśmy w bieżącym roku. W tym dniu Kancelaria parafialna jest nieczynna.
 5. W listopadzie zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków będziemy odmawiać codziennie od wtorku o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. Wypominki można składać także poprzez formularz elektroniczny na stronie internetowej naszej parafii [LINK].
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 8. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, natomiast po południu spowiedź od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00. Osoby starsze i niedosłyszące chcące przystąpić do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.00 do dolnego kościoła. W tym dniu odwiedzimy również z posługą sakramentalną chorych.
 9. Także w piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na spotkanie.
 10. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty oraz różaniec wynagradzający połączony z wypominkami. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 różaniec za zmarłych oraz zmiana tajemnic różańcowych.
 12. Od środy do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 17.30.
 13. Zachęcamy do nabycia katedralnego kalendarza na 2022 rok. Można to zrobić po Mszach Świętych w kancelarii parafialnej w domu katechetycznym lub na stoliku za ławkami.[LINK]
 14. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony