Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

05 listopada 2023

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 różaniec za zmarłych oraz zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. Również w każdą niedzielę listopada w intencji zmarłych z wypominków ofiarowana jest Msza Święta: dzisiaj o godz. 15.00, a za tydzień o godz. 9.00. Wypominki można składać do skrzynki przy stoliku za ławkami, a także poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii [LINK]. Zachęcamy także do zyskiwania odpustów za zmarłych.
  3. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do domu katechetycznego małżeństwa, które chcą przyłączyć się do formacji w Domowym Kościele.
  4. W czwartek o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się katecheza dla dorosłych i młodzieży.
  5. Od poniedziałku do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. 
  6. W sobotę (11 listopada) obchodzimy Święto Niepodległości. Główna Msza Święta za Ojczyznę będzie odprawiona w Kościele Farnym w Rzeszowie o godz. 10.00. Msze Święte w naszej Katedrze o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych przy domach i mieszkaniach. Flagi można nabyć w kancelarii parafialnej w Domu Katechetycznym i na stolikach z prasą katolicką. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wesprzemy modlitwą i ofiarą chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 5-12 lutego 2024 r. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz w biurze Matteo Travel.
  9. W kancelarii parafialnej w domu katechetycznym można nabyć kalendarz katedralny, album Kościoły Diecezji Rzeszowskiej, kalendarze książkowe Ewangelia na każdy dzień oraz Kalendarz Rolników.
  10. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela obszerny artykuł o nabożeństwach fatimskich w naszej Katedrze.
Powrót na górę strony