Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

26 września 2021

 1. Dzisiejszej niedzieli w parafiach w Polsce odbywa się liczenie praktyk religijnych.
 2. We wtorek (28 września) o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z kl. III, które w maju 2022 roku przystąpią do I Komunii Świętej w Katedrze.
 3. Także we wtorek o godz. 15.00 zachęcamy do włączenia się w międzynarodowe wydarzenie duszpasterskie Iskra Miłodzierdzia – czyli odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i wsi.
 4. We wtorek i w środę odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII według wybranych przez nich dni. 
 5. W środę obchodzimy święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. To także uroczystość odpustowa w parafii pw. Św. Michała Archanioła. Suma odpustowa o godz. 18.00. Składamy serdeczne życzenia imieninowe wszystkim solenizantom, a szczególnie naszemu ks. Michałowi: Bożego błogosławieństwa i obfitych łask w kapłańskiej posłudze. Msza Święta w intencji ks. Michała będzie odprawiona w środę o godz. 18.00.
 6. Od piątku rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Różaniec w Katedrze będziemy odmawiać w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca.
 8. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną. Po Mszy Świętej wieczornej odbędą się zapisy dla młodzieży z klas VII na przygotowanie do bierzmowania w naszej Katedrze. Zapraszamy kandydatów wraz z rodzicami.
 9. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające i różaniec. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 11. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Rozpoczęcie o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów.
 12. W październiku od poniedziałku do piątku w górnym kościele będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
 13. Wraz z Komisją Charytatywną składamy podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek w kwocie 5 047 zł na Katolickie Radio VIA.
 14. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 15. W kancelarii są do nabycia także kalendarze książkowe Ewangelia na każdy dzień, które mogą być doskonałą pomocą w codziennej lekturze Pisma Świętego.
Powrót na górę strony