Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXVI Niedziela Zwykła

29 września 2019

 1. Dzisiejszy dzień to święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Składamy życzenia imieninowe wszystkim solenizantom, a szczególnie naszemu księdzu Michałowi: Bożego błogosławieństwa i obfitych łask w kapłańskiej posłudze.
 2. Od wtorku rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszym kościele będziemy odmawiać w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00.
 3. Od wtorku 1 października rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu o godz. 18.00 w sali papieskiej. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego.
 4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Komisji Charytatywnej.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII na pierwsze spotkanie formacyjne, oraz młodzież na spotkanie Oazy.
 7. Ruszają zapisy do Akademii liturgicznej, czyli formacji liturgicznej dorosłych w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym przy ul. Witolda 11a. Szczegółowych informacji udziela ks. Krzysztof Golas.
 8. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcieliby podjąć posługę lektora w naszej parafii na spotkanie organizacyjne w piątek o godzinie 20.00 w domu katechetycznym.
 9. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające i różaniec. Wyjątkowo w tym miesiącu po różańcu w sobotę będzie październikowa zmiana tajemnic. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 10. W przyszłą niedzielę 6 października podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają różaniec.
 11. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy mieszkańców Rzeszowa, róże różańcowe, oraz członków stowarzyszeń, ruchów, wspólnot modlitewnych na Rzeszowską Procesję Różańcową. Rozpoczęcie o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów.
 12. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są także do nabycia kalendarze „Ewangelia na każdy dzień”.
Powrót na górę strony