Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

18 października 2020

  1. Przeżywamy dziś niedzielę misyjną. Składka przeznaczona jest na Dzieło Misyjne Kościoła. W tym tygodniu szczególnie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00, podczas których będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy.
  2. We czwartek 22 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Przez Jego wstawiennictwo modlimy się na nowennie po różańcu w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych a zwłaszcza w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy 22 października br. mają rozstrzygać o niekonstytucyjności przepisów pozwalających na aborcję eugeniczną.
  3. W piątek 23 października o godz. 19.00 w Sali Papieskiej (wejście od parkingu) rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie (tzw. kurs przedmałżeński).
  4. Z uwagi na obecną sytuacją pandemiczną, a szczególnie zachorowania wśród rodziców uczniów kl. III nie będzie na razie spotkania komunijnego dla rodziców dzieci z kl. III. Najważniejsze informacje zostaną przekazane drogą elektroniczną. Różańce dla dzieci zostaną poświęcone w niedzielę (25 października) podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 w Katedrze i przekazane dzieciom w szkole podczas katechezy. Prosimy rodziców o wprowadzenie dzieci w modlitwę różańcową oraz o wspólną modlitwę rodzinną w domu.
  5. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
  6. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych. Przez cały miesiąc będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych (najlepiej dużymi, drukowanymi literami i imiona w mianowniku) znajdują się na stoliku za ławkami. Można je składać w kopertach do skrzynki znajdującej się za ławkami.
  7. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
  8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej wyłożonej na stolikach za ławkami, także dla prenumeratorów.
  9. Z racji przypadającego dziś wspomnienia św. Łukasza patrona Służby Zdrowia wszystkim pracownikom Służby Zdrowia życzymy Bożego błogosławieństwa, sił i cierpliwości w posługiwaniu chorym i potrzebującym pomocy.
  10. Po zakończeniu okresu kwarantanny kapłanów i sióstr zakonnych naszej parafii dziękujemy raz jeszcze wszystkim kapłanom z sąsiednich parafii, a także wiernym świeckim z naszej wspólnoty za pomoc w obsłudze funkcjonowania Katedry. Wszystkim także za słowa wsparcia i dar modlitwy. Bóg zapłać!
Powrót na górę strony