Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 sierpnia 2022

 1. Dzisiaj przy naszej Katedrze odbywają się Diecezjalne Dożynki. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 w Parku Papieskim, następnie Msza Święta o godz. 12.00 także w Parku Papieskim.
 2. W czwartek (1 września) o godz. 8.00 zapraszamy na Mszę Świętą na rozpoczęcie roku szkolnego. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed każdą poranną i wieczorną Mszą Świętą.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 5. W I piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30 i 7.00, natomiast po południu spowiedź od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną. Także w piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII na wieczorną Mszę Świętą, a po niej na spotkanie.
 6. W sobotę o godz. 17.00 odprawimy wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty i różaniec. Od godz. 17.00 będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy Świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 8. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00. Nieprzerwanie modlimy się o pokój na Ukrainie. Modlimy się także o dar urodzaju oraz o zachowanie od klęsk żywiołowych.
 9. W ubiegłą niedzielę młodzież zebrała 2 837 zł na zakup sprzętu medycznego dla Ukrainy. Łącznie zebrano 13 tys. zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 10. W nadchodzącym tygodniu rozpoczną się prace remontowe przy głównych schodach do naszej świątyni. Wykonana ekspertyza wykazała zniszczenie starej wylewki, stąd odpadanie płyt granitowych i przecieki do dolnego kościoła. Konieczne jest zdemontowanie płyt granitowych, skucie starej wylewki, wykonanie nowej wraz z izolacją oraz położenie na nowo płyt schodowych. Remont całości może potrwać od 2 do 3 miesięcy. Być może przez jakiś czas wejście główne będzie nieczynne. Będzie to inwestycja kosztowna, stąd też zwracamy się z prośbą do Parafian o wsparcie finansowe na ten cel poprzez ofiary na tacę lub na konto parafialne. Inwestycja remontowa, skonsultowana z Radą Parafialną, jest podejmowana w trosce o bezpieczeństwo i zachowanie estetyki wejścia do świątyni i dolnego kościoła.
 11. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. 
  Tygodnik „Niedziela” zawiera nowy dodatek „Bliżej życia z wiarą”.
  To kolorowy magazyn, który będzie przedstawiać ludzi wiary, wartości katolickie, polską tradycję i rodzinę, świadectwa i miejsca święte, ale także porady zdrowotne, kulinarne czy pomysły na spędzenie wolnego czasu. Pierwszy numer jako całość wraz z „Niedzielą” w cenie 10 zł.
Powrót na górę strony