Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

22 sierpnia 2021

1. W poniedziałek (23 sierpnia) w Nowym Żmigrodzie odbędą się uroczystości odpustowe ku czci bł. ks. Władysława Findysza – kapłana i męczennika. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00 pod przewodnictwem Biskupa Jana Wątroby.

2. W czwartek (26 sierpnia) obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Jest to dzień odpustu w parafii Rzeszów – Drabinianka. Msza Święta odpustowa o godz.18.00.

3. W dniach 25-26 września 2021 r. odbędzie się 37. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Uroczysta Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich będzie odprawiona 26 września o godz. 11.00 pod przewodnictwem abpa Grzegorza Rysia. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.

4. W przyszłą niedzielę przy naszej Katedrze odbędą się Diecezjalne Dożynki. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 w Parku Papieskim, następnie Msza Święta o godz. 12.00 także w Parku Papieskim.

5. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.

6. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

7. Nowym wikariuszem w naszej Katedrze został mianowany ks. Szczepan Węglowski. Serdecznie witamy ks. Szczepana oraz życzymy Bożego błogosławieństwa i radości z posługi w naszej parafii.

Powrót na górę strony