Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XVI Niedziela Zwykła

21 lipca 2019

  1. Dzisiaj o godz. 20.00 w naszej Katedrze odbędzie się kolejny koncert w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Na organach zagra Levente Kuzma z Węgier. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. MIVA Polska zaprasza wszystkich kierowców do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W związku z tym w następną niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców oraz zbiórka datków na środki transportu dla misjonarzy.
  3. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
  4. W czwartek 25 lipca obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, opiekuna kierowców i podróżujących. Naszą modlitwą otoczmy szczególnie ks. Proboszcza Krzysztofa Gołąbka, któremu patronuje ten święty. W tym dniu od godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich pieszych pielgrzymów na Jasną Górę z Grupy św. Kazimierza na Mszę Świętą o godz. 15.00, a po niej na spotkanie w Sali Papieskiej.    
  6. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony