Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 czerwca 2024

 1. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej Katedrze.
 3. W poniedziałek (24 czerwca) obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 4. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00.
 5. W środę (26 czerwca) do godz. 16.00 na parkingu przy Katedrze będzie można złożyć zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Przychody z akcji będą wsparciem pracy misyjnej naszego rodaka ks. Dariusza Miąsika – misjonarza w Ekwadorze.
 6. W sobotę (29 czerwca) obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską, tzw. świętopietrze. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. W tym dniu imieniny obchodzą ks. Paweł Wójcik i ks. Paweł Matuszewski. Naszym Drogim Księżom oraz wszystkim Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów.
 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w niedzielę 14 lipca. Wyjazd autokarem z parkingu przy Katedrze o godz. 5.00. Koszt 100 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 8. W kancelarii parafialnej lub poprzez formularz internetowy można zapisać się także na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 4-13 sierpnia do grupy św. Kazimierza.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. Przypominamy, że dla wiernych dostępne są toalety w Domu Katechetycznym i Sali Papieskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o porządek tych miejsc. W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie niepokojącymi sytuacjami w tych miejscach, a nawet kradzieżami, prosimy, by zgłaszać do księży wszelkie zauważone incydenty. Wszystkich prosimy o troskę o dobro wspólne.
 11. W czasie wakacji nieczynna jest niedzielna kancelaria parafialna w domu katechetycznym. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od wtorku do soboty w godzinach pracy kancelarii.
 12. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego, bezpiecznego i radosnego wypoczynku.
Powrót na górę strony