Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

16 czerwca 2024

  1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę i na konto parafialne. Mama Kacperka dziękuje ofiarodawcom za ofiary przekazane w Boże Ciało na operację jej dziecka.
  2. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.00.
  3. We wtorek (18 czerwca) zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 młodzież z kl. VI szkoły podstawowej wraz z rodzicami oraz wszystkich, którzy chcą rozpocząć dwuletni cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie organizacyjne.
  4. Również we wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
  5. W piątek (21 czerwca) dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Chcemy podziękować Panu Bogu za włożony trud rodziców, nauczycieli i katechetów. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek o godz. 8.00. Codziennie podczas porannych i wieczornych Mszy Świętych będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem podziękować Bogu za przeżyty rok szkolny i prosić o udane wakacje.
  6. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00, w tym tygodniu oprócz wtorku, gdyż w tym dniu o godz. 16.00 jest Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla Przedszkola Sióstr Serafitek.
  7. W dniach 4-13 sierpnia wyruszy Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do pielgrzymowania w Grupie św. Kazimierza z przewodnikiem – ks. Rafałem Wesołowskim. Zapisu można dokonać poprzez formularz internetowy lub osobiście w kancelarii parafialnej.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś ostatni przedwakacyjny numer naszej katedralnej gazetki, w której znajdziemy program tegorocznego Podkarpackiego Festiwalu Organowego. W okresie wakacyjnym gazetka katedralna nie będzie wydawana. Ogłoszenia będą umieszczane jak dotychczas w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.
  9. W czasie wakacji nieczynna będzie niedzielna kancelaria parafialna w domu katechetycznym. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od wtorku do soboty w godzinach pracy kancelarii.
Powrót na górę strony