Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

X NIEDZIELA ZWYKŁA

09 czerwca 2024

  1. Dzisiaj w naszej Katedrze odbędzie się Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Rozpoczęcie o godz. 14.30 adoracją Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwem Czerwcowym, następnie Msza Święta o godz. 15.00, połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich oraz wręczenie błogosławieństw złotym jubilatom. Po Mszy Świętej piknik rodziny w Parku Papieskim. Serdecznie zapraszamy!
  2. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.00 (dzisiaj wyjątkowo o godz. 14.30). W przyszłą niedzielę po nabożeństwie czerwcowym nowenna do św. Jana Pawła II.
  3. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
  4. W środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Przyjaciół WSD.
  5. W  czwartek (13 czerwca) zapraszamy na uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 18.00 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 18.30 odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja różańcowa, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
  6. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00.
  7. W dniach 4-13 sierpnia wyruszy 47. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisu można dokonać internetowo lub w kancelarii parafialnej do 14 lipca. Spotkanie organizacyjne grupy św. Kazimierza odbędzie się w niedzielę 21 lipca w Katedrze. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 15.00.
  8. Zachęcamy do zapoznania się z propozycją wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z ruchów i wspólnot naszej diecezji. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii [LINK] oraz u księży wikariuszy.
  9. Dziękujemy paniom i panom troszczącym się systematycznie o porządek przy Katedrze. Bóg zapłać za prace porządkowe przed odpustem.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Powrót na górę strony