Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

13 lutego 2022

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 z racji 13. dnia miesiąca zapraszamy na różaniec fatimski.
  2. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Przyjaciół WSD.
  3. We środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II w 16. dniu miesiąca. Zachęcamy do składania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium oraz poprzez formularz internetowy.
  4. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  5. Od poniedziałku do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Koronką do Bożego Miłosierdzia modlimy się o pokój na wschodzie i o oddalenie niebezpieczeństwa wojny.
  6. Z radością informujemy, że ukazała się płyta CD prezentująca walory brzmieniowe naszych katedralnych organów. Jest to pierwsze wydawnictwo fonograficzne po ponad 30 latach od wybudowania instrumentu. Walory brzmienia katedralnych organów prezentuje Marek Stefański, ceniony wirtuoz organów, pedagog, pomysłodawca i dyrektor Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Do płyty dołączona jest książeczka ubogacona pięknymi zdjęciami autorstwa Joanny Prasoł. Warto sięgnąć po tę płytę, aby doświadczyć nie tylko piękna muzyki, lecz także cieszyć się osobliwościami brzmienia organów, na których od trzech dekad koncertują z powodzeniem muzycy z całego świata. Płytę można nabyć po Mszach Świętych w kancelarii parafialnej w domu katechetycznym. Cena: 25 zł. Więcej informacji o tym wyjątkowym projekcie znajdziemy w naszej dzisiejszej gazetce parafialnej.
  7. W naszej wspólnocie parafialnej witamy księdza diakona Adriana Pazdana, który do 8 maja w ramach praktyk seminaryjnych będzie pełnił posługę duszpasterską w Katedrze. Życzymy Bożego błogosławieństwa na ten czas.
  8. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
  9. Wszystkim rozpoczynającym ferie zimowe życzymy udanego, bezpiecznego i radosnego wypoczynku.
Powrót na górę strony