Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 maja 2023

 1. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej. Osobom niezwiązanym z dziećmi komunijnymi proponujemy wybór innej godziny Mszy Świętej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00.
 3. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z Matką Bożą Fatimską przy kapliczce na ul. Cichej.
 4. We wtorek 16 maja obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli. Po wieczornej Mszy Świętej odmówimy nowennę do św. Jana Pawła II.
 5. W czwartek (18 maja) w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II po Mszy Świętej wieczornej wyruszymy wraz z dziećmi komunijnymi na nabożeństwo majowe do Parku Papieskiego pod pomnik naszego Wielkiego Rodaka.
 6. W czwartek o godz. 19.00 wprowadzenie w medytację słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Także w czwartek o godz. 19.00 w klasztorze sióstr Serafitek odbędzie się spotkanie Wspólnoty Matek. W programie: Eucharystia, modlitwa oraz spotkanie formacyjne. Zapraszamy również nowe mamy. 
 8. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy odmawiać po wieczornej Mszy Świętej, a w niedzielę o godz. 16.00.
 9. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 10. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00.
 11. W sobotę (20 maja) przypada 23. rocznica sakry biskupiej bpa Jana Wątroby. Polecajmy w naszych modlitwach osobę i posługę Księdza Biskupa.
 12. Przyszła niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się rocznica I Komunii Świętej. Osobom niezwiązanym z dziećmi przeżywającymi rocznicę proponujemy wybór innej godziny Mszy Świętej. Możliwość spowiedzi dla dzieci i ich rodzin będzie od poniedziałku do piątku od godz. 17.30. Próby w piątek i w sobotę o godz. 19.00.
 13. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza Święta dziękczynno-błagalna w intencji uczniów klas ósmych przed ich egzaminami końcowymi. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.
 14. W przyszłą niedzielę, jako trzecią miesiąca składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne – dalszy remont schodów wejściowych do świątyni.
 15. W kancelarii parafialnej prosimy o zgłaszanie chętnych na udział w uroczystości beatyfikacyjnej rodziny Ulmów w Markowej 10 września 2023 r. celem zamówienia kart wstępu do sektorów, kart parkingowych na samochody osobowe i chętnych do wyjazdu autokarem.
 16. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W dzisiejszej gazetce parafialnej przeczytamy wzruszającą historię o narodzinach Karola Wojtyły oraz znajdziemy propozycje religijnych wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży.
Powrót na górę strony