Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

17 maja 2020

 1. W związku ze zmianami w ograniczeniach ilości osób w miejscach publicznych, od dzisiaj maksymalna liczba wiernych, którzy mogą przebywać jednocześnie w naszej świątyni wynosi 260 osób. Dla wiernych uczestniczących w Eucharystii dostępny jest chór i dolny kościół. Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Prosimy, aby także w dni powszednie korzystać podczas Mszy Świętej z miejsc na chórze i w dolnym kościele, by zachować bezpieczeństwo sanitarne.
 2. Nadal można korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Pomimo obowiązywania udzielonej dyspensy zachęcamy do powrotu do życia sakramentalnego.
 3. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Katolickie Radio VIA.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00.
 5. W poniedziałek 18 maja o godz. 18.00 w naszej Katedrze będzie miało miejsce dziękczynienie w stulecie urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. W tym dniu będziemy również dziękować i modlić się w intencji naszych Księży Biskupów: Jana – z racji 20. rocznicy sakry biskupiej oraz Kazimierza – z racji 60. rocznicy święceń kapłańskich, a także w intencji naszego Księdza Infułata Stanisława w 60. rocznicę święceń kapłańskich.
 6. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 7. Przyszła niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, natomiast w piątek rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 8. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00 oraz możliwość indywidualnej spowiedzi od godz. 6.30 do godz. 7.30 oraz od godz. 17.00 do godz. 18.00 w Sali Papieskiej (wejście od strony parkingu przy Parku Papieskim). W niedziele jest możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą również w Sali Papieskiej (wejście od zewnątrz). Nie spowiadamy w czasie Eucharystii. Prosimy, by osoby chore, w kwarantannie, wstrzymały się ze spowiedzią. W przeciwnym wypadku może to skutkować kwarantanną kapłanów.
 9. Główna kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do piątku w godz. 8.00-9.00 i 16.30-18.00, w soboty w godz. 8.00-9.00 z zachowaniem rygorów sanitarnych. W poniedziałki kancelaria parafialna jest nieczynna.
 10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 11. Caritas Diecezji Rzeszowskiej na setną rocznicę urodzin Największego Polaka przekazuje folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II do odmawiania w rodzinach. Foldery znajdują się na stoliku za ławkami. Zachęcamy by każda rodzina wzięła jeden egzemplarz.
 12. W sobotę 23 maja o godz. 11.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie pięciu alumnów przyjmie święcenia diakonatu. Uroczystość ta będzie transmitowana przez Katolickie Radio „VIA”. Módlmy się w intencji przygotowujących się do przyjęcia diakonatu.
Powrót na górę strony