Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

VI Niedziela Wielkanocna

26 maja 2019

  1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki. Polecamy Bogu nasze mamy, prosząc dla nich o potrzebne łaski, a dla tych, które już Pan powołał do siebie, prosimy o Boże miłosierdzie i nagrodę nieba.
  2. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu.
  3. W piątek 31 maja przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych.
  4. W bieżącym roku 2 czerwca przypada 40. rocznica I Pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszej Ojczyzny i 28. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Rzeszowie. Z tej okazji zapraszamy w piątek 31 maja na wieczór dziękczynienia ze św. Janem Pawłem II. Rozpoczęcie nabożeństwem majowym o godz. 17.30, Msza Święta za Ojczyznę pod przewodnictwem Księży Biskupów o godz. 18.00. O godz. 19.30 w Sali Papieskiej odbędzie się konferencja poświęcona temu wydarzeniu. Zakończenie Apelem Jasnogórskim w Parku Papieskim przy obelisku św. Jana Pawła II o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym dziękczynieniu.
  5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszej soboty, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego. W pierwszą sobotę miesiąca w naszej diecezji podejmiemy modlitwę wynagradzającą za profanację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Ojczyźnie.
  6. Również w sobotę rozpoczynamy czerwiec. Przez cały miesiąc codziennie po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa (z wyjątkiem środy i czwartku kiedy będzie przed Mszą Świętą).
  7. W przyszłą niedzielę będziemy świętować uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. To także dzień 28. rocznicy konsekracji naszej Katedry i wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie. Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem Księdza Biskupa będzie odprawiona o godz. 9.00. O godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe połączone z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic.
  8. W związku z następstwami powodzi, Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje dla poszkodowanych w niedzielę 2 czerwca zbiórkę do puszek. W minionym tygodniu z rezerw Caritas pierwsi poszkodowani już otrzymali pomoc.
  9. Rada Osiedla ZALESIE zaprasza dzieci 7 czerwca (w piątek) na bezpłatny wyjazd na basen do Sokołowa Małopolskiego. Zapisy odbędą się w poniedziałek 27 maja w budynku Domu Kultury przy ul. Wieniawskiego.
  10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony