Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

03 kwietnia 2022

 1. Wraz z Komisją Charytatywną składamy podziękowanie wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę w ramach jałmużny wielkopostnej złożyli ofiary pieniężne w kwocie 12 320 zł. Ofiary te pozwolą na dalsze opłacanie obiadów dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 23, a także na pomoc rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! Dziś po Mszach Świętych kwestują wolontariusze na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 7.30, o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30, o godz. 20.00 dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00. Dzisiaj na Gorzkich Żalach będzie można złożyć ofiarę na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu i Ciemnicy. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 3. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII.
 4. W środę na godz. 19.00 zapraszamy do dolnego kościoła na wielkopostną adorację Pana Jezusa w ciszy. Adorację poprzedzi wprowadzenie w medytację słowa Bożego.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej, a w dolnym kościele katecheza dla dorosłych i młodzieży.
 6. Od poniedziałku do czwartku od godz. 15.00 w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczynamy koronką do Bożego Miłosierdzia, modląc się o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie.
 7. W piątek na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VII.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na każdej Mszy Świętej będą poświęcane palmy. Zachęcamy do wykonania palm przez dzieci, młodzież i dorosłych. Msza Święta o godz. 12.00 będzie poprzedzona uroczystą procesją z palmami, a po Mszy Świętej odbędzie się konkurs z nagrodami za największą i najpiękniejszą palmę.
 9. Zbliżamy się do Świąt Wielkanocnych. Zaplanujmy przed świętami czas na spowiedź. W nadchodzącym tygodniu spowiadamy codziennie podczas porannych Mszy Świętych w kościele dolnym oraz pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą w kościele górnym. Powracamy także do spowiedzi dekanalnych. W sobotę (9 kwietnia) spowiedź w parafii Opatrzności Bożej na Nowym Mieście. Dla naszej parafii spowiedź zaplanowana jest na Wielką Środę (13 kwietnia).
 10. Chorych, którzy przed Wielkanocą chcieliby skorzystać ze spowiedzi i Komunii Świętej, prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej bądź telefonicznie. Odwiedzimy ich we wtorek 12 kwietnia w godzinach przedpołudniowych.
 11. W kancelarii parafialnej w domu katechetycznym są do nabycia kartki świąteczne, paschałki i baranki wielkanocne.
 12. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony