Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 marca 2023

 1. Wraz z Komisją Charytatywną składamy podziękowanie wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę w ramach jałmużny wielkopostnej złożyli ofiary pieniężne w kwocie 13 111 zł i 2 €. Ofiary te w ciągu roku pozwolą na opłacanie obiadów dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 23, a także na pomoc rodzinom w trudnej sytuacji materialnej.
 2. We wtorek i w środę zapraszamy na spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII: o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej spotkanie w grupach.
 3. W czwartek o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się wprowadzenie w medytację słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Od poniedziałku do czwartku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 5. W piątek na Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się wręczenie krzyży kandydatom do bierzmowania z kl. VIII. Prosimy, aby kandydatom towarzyszył przynajmniej jeden rodzic.
 6. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek Droga Krzyżowa: o godz. 7.30, o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla wszystkich, o 20.00 dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30 dla wszystkich. W niedzielę o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W przyszłą niedzielę podczas Gorzkich Żali będzie można złożyć ofiarę na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych.
 7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 17.00 zapraszamy na różaniec wynagradzający, a po Mszy Świętej wieczornej na spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na każdej Mszy Świętej będą poświęcone palmy (także w sobotę na wieczornej Mszy Świętej). Zachęcamy do wykonania palm przez dzieci, młodzież i dorosłych. Msza Święta o godz. 12.00 będzie poprzedzona uroczystą procesją z palmami, a po Mszy odbędzie się konkurs z nagrodami za największą i najpiękniejszą palmę.
 9. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się marsz modlitewny ze św. Janem Pawłem II. Marsz rozpocznie się poświęceniem palm przy kościele pw. św. Jadwigi Królowej o godz. 18.00, następnie przejdzie do naszej Katedry, gdzie o godz. 19.00 sprawowana będzie Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Po Mszy Świętej pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Parku Papieskim odbędzie się Apel Jasnogórski. Uczestnicy marszu proszeni są o zabranie palm do poświęcenia, a także o założenie białego elementu garderoby, np. białego nakrycia głowy, apaszki, kotylionu, zwykłej wstążeczki, itp.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 24 czerwca – 1 lipca. Będzie to wyjątkowy czas przepełniony modlitwą i doświadczeniem wspólnoty, ale nie zapomnimy również o odpoczynku w pięknym nadmorskim klimacie. Program pielgrzymki obejmuje między innymi: Medjugorie, Marija Bistrica, Trogir, Veprić, Podbro, Kriżevac, a także Ludbreg. Będziemy mieli okazję zwiedzić urocze miasteczka nadmorskie, takie jak Dubrownik, Mostar czy Neum oraz zobaczyć piękne wodospady w Kravicy. "Perły Adriatyku" z pewnością zachwycą każdego! W trakcie wyjazdu przewidziany jest również dzień na plażowanie. Co więcej, przejazd do kolejnych miejsc odbędzie się wygodnym autokarem, bez nocnych przesiadek, co pozwala na komfortową podróż i pełny wypoczynek. Ta pielgrzymka to wspaniała okazja, by doświadczyć wyjątkowej atmosfery miejsc odwiedzanych od wielu lat przez pielgrzymów z całego świata, poznać piękno Adriatyku i na nowo doświadczyć Pana Boga we wspólnocie i otaczającym świecie. Zachęcam do zapisów na tę niezapomnianą podróż! Zapisy bezpośrednio w Katedrze (tel. 798 486 704) lub oraz w biurze Matteo Travel [LINK]. Cena: 300 euro i 1200 zł (grupa min. 43 osoby) lub 300 euro i 1300 zł (grupa min. 37 osób) + 80 euro (opłata obligatoryjna gotówką u pilota). 
 11. Zbliżamy się do Świąt Wielkanocnych. Zaplanujmy przed świętami czas na spowiedź. W nadchodzącym tygodniu spowiadamy codziennie podczas porannych Mszy Świętych w kościele dolnym oraz pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą w kościele górnym. Spowiedź dekanalna w Katedrze odbędzie się w Wielki Wtorek (4 kwietnia).
 12. Chorych, którzy przed Wielkanocą chcieliby skorzystać ze spowiedzi i Komunii Świętej, prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej bądź telefonicznie. Odwiedzimy ich w Wielki Wtorek (4 kwietnia) od godz. 8.00.
 13. W kancelarii parafialnej w domu katechetycznym są do nabycia kartki świąteczne, paschałki i baranki wielkanocne.
 14. Na parkingu przed Katedrą stoi kontener na makulaturę w ramach akcji Pomoc dla misji.
 15. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony