Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

10 maja 2020

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00.
 2. We wtorek 12 maja, przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Modlitwą wspierajmy personel medyczny który w obecnej sytuacji służy chorym z narażeniem własnego życia.
 3. W środę, 13 maja, przeżywać będziemy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Ze względu na reżim sanitarny, będzie nieco inaczej niż w ubiegłych latach. Od godz. 17.00 będzie możliwość spowiedzi w Sali Papieskiej i kaplicy bocznej (wejście od zewnątrz). O godz. 17.30 odśpiewamy Litanię Loretańską, o godz. 17.45 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 18.00. Po Mszy Świętej odmówimy Różaniec w świątyni przed figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy Świętej będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Ze względu na ograniczoną ilość wiernych w świątyni nabożeństwo transmitowane będzie Internetowo i przez Radio VIA.
 4. Pamiętajmy o prośbie Ojca Świętego Franciszka na maj, by odmawiać codziennie Różaniec w domu, rodzinnie lub indywidualnie.
 5. W piątek na zakończenie Adoracji w dolnym kościele będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 6. Przypominamy, że w naszej Katedrze na każdej Eucharystii może zgromadzić się do 170 osób (na 3 kondygnacjach). Dla wiernych uczestniczących w Eucharystii dostępny jest chór i dolny kościół. Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Prosimy, aby także w dni powszednie korzystać podczas Mszy Świętej z miejsc na chórze i w dolnym kościele, by zachować reżim sanitarny.
 7. Nadal można korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
 8. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00 oraz możliwość indywidualnej spowiedzi od godz. 6.30 do 7.30 oraz od godz. 17.00 do godz. 18.00 w Sali Papieskiej (wejście od strony parkingu przy Parku Papieskim). W niedziele jest możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą również w Sali Papieskiej (wejście od zewnątrz). Nie spowiadamy w czasie Eucharystii. Prosimy, by osoby chore, w kwarantannie, wstrzymały się ze spowiedzią. W przeciwnym wypadku może to skutkować kwarantanną kapłanów.
 9. Ze względów sanitarnych na razie nie sprawujemy sakramentu pokuty w konfesjonale.
 10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 11. Czynna jest Kancelaria parafialna w domu katechetycznym (prosimy wchodzić pojedynczo).
 12. Główna kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
 13. W ubiegły czwartek zmarł śp. Mieczysław Wójcik, tato naszego ks. Pawła Wójcika. Księdzu Pawłowi składamy wyrazy współczucia z powodu śmierci Taty oraz zapewniamy o modlitewnej pamięci. Pogrzeb śp. Mieczysława odbył się wczoraj, natomiast jutro w poniedziałek 11 maja o godz. 14.00 w naszej Katedrze zostanie odprawiona Msza żałobna w intencji Zmarłego dla tych wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału w pogrzebie.
Powrót na górę strony