Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28 maja 2023

 1. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.
 2. W środę (31 maja) przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych.
 3. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.00.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W czwartek (1 czerwca) obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 9.00 będzie odprawiona Msza Święta z okazji jubileuszu 40-lecia ZSP nr 5 w Rzeszowie. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej, a o godz. 19.00 w dolnym kościele wprowadzenie w medytację słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek (2 czerwca) obchodzimy 32. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Rzeszowie i jednocześnie 32. rocznicę konsekracji naszej świątyni. Dla Katedry jest to ranga uroczystości. W związku z tym parafian oraz wszystkich przebywających na terenie parafii w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 10.00 Mszą Świętą w naszej Katedrze rozpocznie się Zjazd Szkół im. Jana Pawła II z całego Podkarpacia. Szczegóły na plakacie. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Także w piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII na Mszę Świętą i spotkanie.
 7. W I sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty, różaniec oraz nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy Świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 8. Także w sobotę od godz. 14.00 do 19.00 w parku na Zalesiu odbędą się Dni Osiedla Zalesie. Organizatorzy przygotowali dla dzieci konkursy, zabawy i wiele różnych atrakcji.
 9. Od wtorku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00.
 10. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. O godz. 16.00 nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic.
 11. W następnym tygodniu (w czwartek, 8 czerwca) będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Tulipanową, Jaśminową, Krokusową i Zimowit.
  Pierwszy ołtarz będzie przy figurze Matki Bożej przy ul. Jaśminowej. Prosimy o jego przygotowanie mieszkańców ul. Tulipanowej, Jaśminowej i Krokusowej.
  Drugi ołtarz przy bramie Sióstr Serafitek od ul. Zimowit prosimy, by przygotowały Siostry Serafitki oraz mieszkańcy ul. Kaktusowej, Zawilcowej i Nagietkowej.
  O przygotowanie trzeciego ołtarza przy figurze Pana Jezusa Miłosiernego na ul. Zimowit prosimy sąsiadów z ul. Zimowit i Lawendowej.
  Czwarty ołtarz, przy skrzyżowaniu ul. Zimowit i Sasanki, prosimy, by przygotowali sąsiedzi z ul. Zimowit, Sasanki i Bławatkowej.
 12. W czwartek (15 czerwca) zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 młodzież z klas VI szkoły podstawowej wraz z rodzicami oraz wszystkich, którzy chcą rozpocząć dwuletni cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie organizacyjne.
 13. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony