Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

27 grudnia 2020

  1. Obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny. Jest to także dzień imienin naszego biskupa diecezjalnego Jana Wątroby. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Dostojnego Solenizanta.
  2. Od poniedziałku do środy jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
  3. W czwartek 31 grudnia kończy się rok 2020. Z racji ograniczeń sanitarnych co do ilości osób w świątyni zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 9.00, 15.00, 17.00. Msze Święte o godz. 6.30 i 7.00 będą bez nabożeństwa. Od godz. 10.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele. Adorację zakończymy przed godz. 15.00. Znajdźmy chwilę czasu na osobistą modlitwę dziękczynienia przed Najświętszym Sakramentem za kończący się rok.
  4. W piątek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także I piątek miesiąca. Msze Święte jak w każdą niedzielę. O godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i akt poświęcenia rodzin naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W I sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną (tych których odwiedzamy w I piątek). O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszej soboty i różaniec, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
  6. Wraz z Komisją Charytatywną składamy podziękowanie za przedświąteczną akcję Torba miłosierdzia i złożone dary materialne i pieniężne. Wszystkim ofiarodawcom: Bóg zapłać!
  7. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy by w świątyni zachowywać bezpieczny dystans, szczególnie w podchodzeniu i uklęknięciu do Komunii Świętej. Zachęcamy także do zajmowania miejsc w dolnym kościele i na chórze.
  8. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
  9. W bieżącym Roku Duszpasterskim z racji trwającej pandemii, decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska (kolęda). Zamiast odwiedzin duszpasterzy w domach zapraszamy naszych drogich parafian do katedralnej świątyni na dodatkową Mszę Świętą o godz. 19.00, która sprawowana będzie w intencji Waszych rodzin. Zapraszamy na modlitwę i wspólne kolędowanie w wyznaczonych dniach dla poszczególnych rejonów naszej parafii. We własnych pojemnikach przynieśmy do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie do domu pokropimy nasz dom. Została także przygotowana książeczka dla każdej rodziny z tekstem błogosławieństw w liturgii domowej. Zaplanowane Msze Święte o godz. 19.00 w intencji parafian w ramach wizyty duszpasterskiej 2020/2021 zostały wydrukowane w świątecznym numerze naszej gazetki parafialnej, a w nadchodzącym tygodniu zapraszamy:

- 28 grudnia (poniedziałek) – mieszkańców ulic: Cicha i Zielona ,

- 29 grudnia (wtorek) – mieszkańców ulic: Kwiatkowskiego, Fabryczna, Kępa, Zakładowa, Grabskiego,

- 30 grudnia (środa) – mieszkańców ul. Granicznej.

Po tych Mszach świętych nowi parafianie będą mogli zgłosić zamieszkanie na terenie naszej parafii i założyć kartotekę parafialną. Jeżeli ktoś pragnie poświęcić nowy dom lub mieszkanie prosimy zgłosić ten zamiar w kancelarii parafialnej.

Powrót na górę strony