Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

10 stycznia 2021

 1. Od 10 stycznia rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Józefa Sebastiana Pelczara – głównego patrona diecezji rzeszowskiej. Nowennę odmawiać będziemy
  w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.00, a w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 6.30.
 2. W środę 13 stycznia zapraszamy na Różaniec fatimski o godz. 17.30.
 3. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 4. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II
  w 16. dniu miesiąca. Zachęcamy do przedkładania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium.
 5. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 6. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy, by w świątyni zachowywać bezpieczny dystans, szczególnie w podchodzeniu i uklęknięciu do Komunii Świętej. Zachęcamy także do zajmowania miejsc w dolnym kościele i na chórze.
 7. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 8. W ramach wizyty duszpasterskiej w czasie pandemii zapraszamy naszych drogich parafian do katedralnej świątyni na dodatkową Mszę Świętą o godz. 19.00, która sprawowana będzie w intencji Waszych rodzin. We własnych pojemnikach przynieśmy do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie do domu pokropimy nasz dom. Została także przygotowana książeczka dla każdej rodziny z tekstem błogosławieństw w liturgii domowej. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy:

Po tych Mszach świętych nowi parafianie będą mogli zgłosić zamieszkanie na terenie naszej parafii i założyć kartotekę parafialną. Jeżeli ktoś pragnie poświęcić nowy dom lub mieszkanie prosimy zgłosić ten zamiar w kancelarii parafialnej.

Po Mszy Świętej zapraszamy do dolnego kościoła na nawiedzenie „Bożonarodzeniowej żywej szopki”.

Powrót na górę strony