Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29 stycznia 2023

 1. We wtorek (31 stycznia) o godz. 19.00 w klasztorze sióstr serafitek odbędzie się spotkanie Wspólnoty Matek. Zapraszamy również nowe chętne mamy do wspólnej modlitwy i formacji.
 2. We wtorek i w środę zapraszamy na spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII: o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej spotkania w grupach.
 3. Wspólnota Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na ogólnopolskie modlitewne nocne czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd 1 lutego (środa) z parkingu przy Katedrze o godz. 14.00, powrót 2 lutego (czwartek) ok. godz. 8.00. Koszt ok. 80 zł. Zapisy u p. Zofii Sowy – Diecezjalnej Animatorki Wspólnot Dzieła Intronizacji NSPJ. Tel. 720 107 327 
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W czwartek (2 lutego) przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte w naszej Katedrze o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Na każdej Eucharystii będzie obrzęd poświęcenia gromnic. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne w diecezji rzeszowskiej. Msza Święta o godz. 16.00 będzie połączona z diecezjalnymi obchodami Dnia Życia Konsekrowanego. Mszy Świętej przewodniczył będzie bp Jan Wątroba. W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30 i 7.00, natomiast po południu spowiedź od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na spotkanie. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną. Na godz. 9.00 zapraszamy osoby chętne do pomocy przy demontażu dekoracji świątecznych w naszej Katedrze.
 7. Także w piątek wspominamy św. Błażeja, orędownika w chorobach gardła. Na Mszy Świętej o godz. 7.00 pobłogosławimy jabłka (prosimy przynieść je ze sobą do świątyni) oraz świece, a także udzielimy specjalnego błogosławieństwa gardeł.
 8. W piątek zapraszamy na spotkanie Oazy młodzieżowej. Szczególnie zachęcamy nowe osoby: młodzież z kl. VII-VIII i szkoły średniej. Spotkanie rozpoczynamy Eucharystią o godz. 18.00, następnie cześć formacyjna w sali Domu Katechetycznego.
 9. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Szczególnie zaproszenie to kierujemy do dzieci z klas III-VI szkoły podstawowej. Spotkania odbywają się w sali Domu Katechetycznego.
 10. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 różaniec wynagradzający, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 11. Od poniedziałku do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Z okazji wspomnienia św. Agaty po każdej Mszy Świętej pobłogosławimy chleb, sól i wodę, które mają chronić nas i nasze domostwa od niebezpieczeństw pożaru i innych przeciwności.
 13. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 14. W poniedziałek od godz. 16.00 odwiedzimy z wizytą duszpasterską:

I. ul. Urocza 4 G – klatka 1

II. ul. Urocza 4 G – klatka 2  

III. ul. Urocza 10 A – od początku

IV. ul. Urocza 10 A – od końca  

V. ul. Urocza 10 B

VI. ul. Kwiatkowskiego 38 

Parafian, których nie odwiedziliśmy w tym roku w domach i mieszkaniach, zapraszamy do katedralnej świątyni na dodatkową Mszę Świętą o godz. 19.00, sprawowaną w Waszej intencji, połączoną z zawierzeniem rodzin Najświętszemu Sercu Pana Jezusa:

Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas przyjęli nas w swoich domach i mieszkaniach w ramach wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za dar spotkania i wspólnej modlitwy. Wyrażamy także wdzięczność za ofiary składane z racji kolędy w kopertach na tacę.

Powrót na górę strony