Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

IV NIEDZIELA ADWENTU

20 grudnia 2020

 1. Rozpoczęliśmy ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy do udziału w Mszach roratnich od poniedziałku do środy o godz. 18.00. Prosimy o przynoszenie świec lub lampionów.
 2. Od poniedziałku do środy jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 3. W roku bieżącym z racji pandemii nie będzie organizowanej spowiedzi zbiorowej przed Świętami Bożego Narodzenia. W nadchodzącym tygodniu okazja do spowiedzi w Katedrze będzie w godz. 6.30-7.30, oraz 9.00-12.00 w dolnym kościele i od godz. 16.00 do godz. 19.00 w kościele górnym.
 4. W Kancelarii Parafialnej bądź telefonicznie prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. przed świętami Bożego Narodzenia. Odwiedzimy ich w środę 23 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
 5. W czwartek 24 grudnia Roraty o godz. 7.00. Jest to również dzień Wigilii. W związku z tym nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00. Wieczorem zasiądźmy do wieczerzy wigilijnej i podzielmy się opłatkiem. Ze względu na wymogi sanitarne (ograniczona ilość osób w świątyni), Pasterka w bieżącym roku będzie o godz. 22.00 i tradycyjnie o godz. 24.00.
 6. Opłatki są jeszcze do nabycia w kancelarii parafialnej. Można tam również nabyć kartki świąteczne, kalendarze, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz prasę katolicką.
 7. W związku z tym, że rząd postanowił utrzymać obostrzenia dotyczące liczby wiernych w kościołach, podtrzymana zostaje dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Wiernych korzystających z dyspensy prosimy o uczestnictwo we Mszy Świętej za pośrednictwem środków społecznego przekazu.
 8. W piątek 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 19.00. Pozostały porządek Mszy Świętych bez zmian. Ksiądz Biskup Ordynariusz będzie przewodniczył Eucharystii w Boże Narodzenie w naszej Katedrze o godz. 10.30. Ta Msza Święta będzie transmitowana przez TVP3 Rzeszów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę 26 grudnia drugi dzień Świąt, wspominamy św. Szczepana. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na działalność uczelni katolickich.
 10. Przyszła niedziela 27 grudnia to Niedziela Świętej Rodziny. Na Mszy Świętej o godz. 10.30 odbędzie się błogosławieństwo małżeństw przeżywających swoje jubileusze. Jest to także dzień imienin naszego biskupa diecezjalnego Jana Wątroby. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału we Mszy Świętej o godz. 17.00, której przewodniczył będzie Dostojny Solenizant.
 11. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy by w świątyni zachowywać bezpieczny dystans, szczególnie w podchodzeniu i uklęknięciu do Komunii Świętej. Zachęcamy także do zajmowania miejsc w dolnym kościele i na chórze.
 12. W dolnym kościele można odpalić do własnego lampionu Betlejemskie Światło Pokoju.
Powrót na górę strony