Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

III NIEDZIELA ZWYKŁA

24 stycznia 2021

  1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Słowa Bożego. Jest to także niedziela solidarności z Chorwacją po ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi. Na wsparcie poszkodowanym można po Mszach Świętych złożyć ofiary do puszek Caritas. Przy tej okazji Komisja Charytatywna działająca przy Parafii Katedralnej rozprowadza pisemko Piękne Życie ze sprawozdaniem finansowym za ubiegły rok.
  2. W poniedziałek obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, które kończy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  3. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
  4. W dolnym kościele można jeszcze obejrzeć ruchomą szopkę z żywymi zwierzętami. 
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00 rozlosujemy zwierzątka z szopki: 3 chomiki, 3 króliki i 12 ptaszków (zeberek). Chętne dzieci prosimy, by przyniosły kartki ze swoim imieniem i nazwiskiem.
  6. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy, by w świątyni zachowywać bezpieczny dystans, szczególnie w podchodzeniu i uklęknięciu do Komunii Świętej. Zachęcamy także do zajmowania miejsc w dolnym kościele i na chórze.
  7. W minionym tygodniu zainstalowane zostały dwie kropielnice bezdotykowe z wodą święconą. Jedna w przedsionku kościoła górnego i druga w przedsionku kościoła dolnego. Zachęcamy do pięknego zwyczaju przeżegnania się wodą święconą przy wejściu i wyjściu ze świątyni.
  8. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony