Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

II NIEDZIELA ZWYKŁA

15 stycznia 2023

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę i wpłaty na konto na cele inwestycyjne w parafii.
 2. W poniedziałek (16 stycznia) po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II.
 3. W środę (18 stycznia) o godz. 18.00 ofiarujemy Mszę Świętą za zmarłego papieża Benedykta XVI.
 4. Od środy (18 stycznia) do święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła (25 stycznia) trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Naszą modlitwą w ciągu tego tygodnia upraszajmy dar jedności dla wyznawców Chrystusa.
 5. W czwartek (19 stycznia) obchodzimy uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara – głównego patrona Diecezji Rzeszowskiej. Zapraszamy na Mszę Świętą w naszej Katedrze o godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa.
 6. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 7. W sobotę obchodzimy Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Te dni niech będą okazją do szczególnej pamięci w modlitwie i wdzięczności wobec naszych babć i dziadków, zarówno żyjących, jak i tych, którzy odeszli już do wieczności.
 8. Spotkania w grupach dla kandydatów do bierzmowania z klas. VIII odbędą się po feriach 31 stycznia i 1 lutego.
 9. Od poniedziałku do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Wtedy też można nawiedzić naszą żywą szopkę.
 10. W sobotę (21 stycznia) wyrusza z naszej parafii pielgrzymka do Ziemi Świętej. O godz. 5.00 Msza Święta, a o godz. 5.30 wyjazd na lotnisko.
 11. W przyszłą niedzielę (22 stycznia) zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Cantores Resovienses”. Koncert odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 12.00, podczas której także zaśpiewa nasz chór.
 12. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas przyjęli nas w swoich domach i mieszkaniach w ramach wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za dar spotkania i wspólnej modlitwy. Wyrażamy także wdzięczność za ofiary składane z racji kolędy w kopertach na tacę.
 14. Wizytę duszpasterską zakończymy 30 stycznia w poniedziałek po feriach. Odwiedzimy wtedy od godz. 16.00 mieszkańców ul. Uroczej 4G, 10A, 10B oraz Kwiatkowskiego 38.
 15. Parafian, których nie odwiedzimy w tym roku w domach i mieszkaniach, zapraszamy do katedralnej świątyni na dodatkową Mszę Świętą o godz. 19.00, sprawowaną w ich intencji, połączoną z zawierzeniem rodzin Najświętszemu Sercu Pana Jezusa:

Wszystkim rozpoczynającym ferie zimowe życzymy bezpiecznego i radosnego wypoczynku.

Powrót na górę strony