Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

05 marca 2023

 1. Dziękujemy za ofiary w wysokości 7 400 zł złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc dla Ukrainy.
 2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół w krajach misyjnych. Po Mszy Świętej można złożyć ofiarę do puszek Koła Misyjnego na ten cel.
 3. Również dzisiaj, na zakończenie tygodnia modlitw za osoby uzależnione, Apostolat Trzeźwości prosi o wzięcie w opiekę modlitewną osób, których imiona były wypisane na karteczkach w minionym tygodniu. Wychodząc z kościoła można ze stolika zabrać deklarację z imieniem osoby uzależnionej. Każdy osobiście deklaruje, jaką modlitwę będzie odmawiał i przez jaki czas.
 4. Od poniedziałku do środy zapraszamy na rekolekcje wielkopostne dla mam [LINK] oraz kobiet, którym temat macierzyństwa jest bliski. Rozważania poprowadzi o. Mariusz Wójtowicz OCD, znany z kanału Mistyka codzienności. W planie codzienna Eucharystia i konferencja. Rekolekcje odbędą się w klasztorze sióstr Serafitek w Rzeszowie (ul. Łukasiewicza 16b). Czekamy na Was i Wasze pociechy!
 5. Od poniedziałku do czwartku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej FatimskiejZachęcamy do składania intencji za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej do skrzynki przy figurze lub poprzez formularz internetowy.
 7. Także w środę o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się wprowadzenie w medytację słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do dolnego kościoła na katechezę dla dorosłych i młodzieży.
 9. W sobotę rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Będziemy ją odmawiać w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 6.30.
 10. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek Droga Krzyżowa: o godz. 7.30, o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla wszystkich, o 20.00 dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30 dla wszystkich. W niedzielę o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dzisiaj po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych.
 11. W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będzie o. Narcyz Stanisław Klimas OFM, od 35 lat pracujący w Ziemi Świętej – profesor Franciszkańskiego Seminarium w Jerozolimie, Archiwariusz Kustodii Ziemi Świętej, autor książki Autentyczność Bożego Grobu w Jerozolimie. Wygłosi do nas kazania i podzieli się opisem wydarzeń z ostatnich odkryć w tym świętym miejscu. Po Mszach Świętych będzie możliwość zakupu jego książki z autografem i dedykacją.
 12. W kancelarii parafialnej w domu katechetycznym są do nabycia kartki świąteczne, paschałki i baranki wielkanocne.
 13. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Przy prasie wyłożone są także wielkopostne skarbonki Caritas na jałmużnę wielkopostną.
Powrót na górę strony