Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13 marca 2022

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół w krajach misyjnych. Ofiarę można złożyć do puszek po Mszach Świętych.
 2. Również dzisiaj, na zakończenie tygodnia modlitw za osoby uzależnione, Apostolat Trzeźwości prosi o wzięcie w opiekę modlitewną osób, których imiona były wypisane na karteczkach w minionym tygodniu. Wychodząc z kościoła można ze stolika zabrać deklarację z imieniem osoby uzależnionej. Każdy osobiście deklaruje, jaką modlitwę będzie odmawiał i przez jaki czas.
 3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Przyjaciół WSD.
 4. W środę po Mszy Świętej wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II z racji 16. dnia miesiąca. Zachęcamy do składania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium oraz poprzez formularz internetowy.
 5. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy do dolnego kościoła na wielkopostną adorację Pana Jezusa w ciszy. Adorację poprzedzi wprowadzenie w medytację Pisma Świętego.
 6. W piątek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się nałożenie krzyży kandydatom do bierzmowania z kl. VIII. Zapraszamy kandydatów wraz z rodzicami.
 7. W sobotę 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła świętego.
 8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 7.30, o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30, o godz. 20.00 dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
 9. Od poniedziałku do czwartku od godz. 15.00 w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczynamy koronką do Bożego Miłosierdzia modląc się o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie.
 10. W kancelarii parafialnej w domu katechetycznym są do nabycia paschałki i baranki wielkanocne. Można także nabyć płytę CD z muzyką organową graną na naszych katedralnych organach. Serdecznie polecamy!
 11. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony