Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

01 marca 2020

W dniu dzisiejszym kończymy rekolekcje wielkopostne. Składamy nasze serdeczne podziękowania ks. prof. Piotrowi Steczkowskiemu, który przez głoszone słowo Boże przygotowywał nas do owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu i zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy i życzymy, aby dobry Bóg swoim błogosławieństwem nagrodził trud posługi słowa w naszej parafii.

2. Także dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Apostolat Trzeźwości prosi o zgłaszanie osób uzależnionych różnymi nałogami. Imiona tych osób prosimy wpisywać na kartki, które znajdują się w koszyku przy drzwiach i wrzucać do stojącej obok puszki (do soboty włącznie)Za te osoby będziemy się wspólnie modlić w tym tygodniu przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30:

Poniedziałek – Różaniec cz. I za alkoholików, narkomanów, palaczy

Wtorek – Różaniec cz. II za współmałżonków osób uzależnionych

Środa – Różaniec cz. III za dzieci rodzin dotkniętych nałogami

Czwartek – Różaniec cz. IV za młodzież zagrożoną nałogami i już wchodzącą w uzależnienie

Piątek – Droga Krzyżowa za handlujących alkoholem i narkotykami

Sobota – Różaniec za zmarłych w stanie zamroczenia alkoholowego i narkotykowego

Program modlitw umieszczony jest w naszej gazetce parafialnej. Na zakończenie tygodnia modlitw o trzeźwość, czyli w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy Świętej nastąpi odnowienie przyrzeczeń abstynenckich.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 7.30 – dla wszystkich, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla starszych, o godz. 20.00 dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30 dla wszystkich. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00. Dzisiaj po nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 16.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych.

4. W poniedziałek 2 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze SP nr 23. Rodziców prosimy, aby dopilnowali uczestnictwa swoich dzieci w tych ćwiczeniach duchowych.

5. W środę będziemy obchodzić imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego. Zachęcamy do modlitwy w intencji czcigodnego Solenizanta.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

7. W czwartek zapraszamy na tzw. „Most modlitewny” o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość kapłanów i owocność ich posługi. Jego zasadniczą ideą jest wzajemna modlitwa parafii naszej diecezji oraz społeczności rzeszowskiego Seminarium Duchownego. O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec, a następnie Msza Święta. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej.

8. W I piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu od godz. 17.00. i Msza Święta o godz. 18.00. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Comiesięczne spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII będzie w tym miesiącu wyjątkowo 20 marca podczas Drogi Krzyżowej dla młodzieży o godz. 20.00.

9. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom parafian zapraszamy na spotkania przy słowie Bożym w każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej w domu katechetycznym. Niech to będzie także owocem kończących się dzisiaj rekolekcji. Spotkania prowadził będzie ks. Krzysztof Golas.

10. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszej soboty i różaniec.

11. Od 28 lutego w kinach można oglądać piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Film „Najświętsze Serce” rozpoczyna się historią objawień, jakich doświadczyła Św. Małgorzata Maria Alacoque i dwunastoma obietnicami złożonymi przez Pana Jezusa tym, którzy czcić będą Jego Serce. Film można obejrzeć w rzeszowskim kinie Zorza. Serdecznie zapraszamy!

12. Zapraszamy na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu z okazji 100. rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II organizowaną przez Diecezję Rzeszowską pod patronatem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby w dniach od 15 do 20 maja 2020 r. Koszt 6-dniowej autokarowej pielgrzymki 1750 zł. Zapisy w Biurze Pielgrzym do 2 marca.

13. Zachęcamy również do udziału w Uroczystości Beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się w Warszawie 7 czerwca 2020 r. Zapisy na karty wstępu do sektorów, zarówno na wyjazd zorganizowany z parafii, jak i na dojazd własny w kancelarii parafialnej.

14. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej

Powrót na górę strony