Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

I NIEDZIELA ADWENTU

29 listopada 2020

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Na pierwszej Mszy Świętej poświęcone zostały opłatki na stół wigilijny, które są rozprowadzane przez nasze siostry Felicjanki w kancelarii Domu Katechetycznego. Ofiara złożona przy tej okazji jest podziękowaniem Siostrom za pracę w naszej parafii. Komisja Charytatywna rozprowadza torby miłosierdzia i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 2. Zachęcamy do dobrego przeżycia Adwentu. Pomocą niech będzie regularny udział w Mszach roratnich ku czci Matki Najświętszej od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, w soboty o 7.00. Prosimy o przynoszenie świec lub lampionów na roraty, aby w znaku światła i oczekiwania dobrze przygotować się na powtórne przyjście Chrystusa.
 3. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy jeszcze dzisiaj o godz. 16.00 i jutro o godz. 17.30.
 4. W poniedziałek 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 2. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w dolnym kościele.
 3. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy również z posługą sakramentalną tych chorych, którzy zgłoszą takie pragnienie telefonicznie, bądź w kancelarii parafialnej.
 4. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 różaniec wynagradzający, a po Mszy Świętej wieczornej w górnym kościele spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 6. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00. Od wtorku powracamy do adoracji w dolnym kościele.
 7. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.
 8. Na stoliku za ławkami są wyłożone pobłogosławione medaliki z wizerunkiem Niepokalanej Maryi, przygotowane przez Apostolat Maryjny. Można je zabrać dla siebie lub kogoś bliskiego.
 9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są do nabycia kalendarze Ewangelia na każdy dzień oraz kartki świąteczne.
 10. W Rzeszowie odbywa się dzisiaj Marsz dla Życia i Rodziny. W Parku Papieskim, przy pomniku św. Jana Pawła II, w godzinach od 9:00 do 16:00 zostanie ustawiony dzwon „Głos Nienarodzonych”, który poświęcił Ojciec Święty Franciszek. Każdy może tam podejść indywidualnie i symbolicznie opowiedzieć się po stronie obrony życia uderzając w dzwon. Pozostałe szczegóły na plakatach i stronie internetowej Marszu dla Życia i Rodziny. Na stolikach z prasą jest także dostępne bezpłatne czasopismo Apostoł Miłosierdzia opisujące historię powstania dzwonu Głos Nienarodzonych.
Powrót na górę strony