Katechezy Przedślubne

Drukuj
Utworzono: wtorek, 04, grudzień 2018 Autor: Admin3

Uwaga:

W związku z sytuacją w Polsce dotyczącą pandemii i zarządzeniami Rządu RP zawiesza się aż do odwołania pracę w Poradni Rodzinnej i prowadzenie katechez przedślubnych. 

O nowych terminach spotkań narzeczeni będą informowani telefonicznie lub e-mailem.

Zapraszamy narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński na katechezy przedślubne, które rozpoczynają się w soboty (wg wykazu) o godz.11.00 w budynku parafialnym.

Terminy katechez przedślubnych w 2020 r.

18 kwietnia

9 maja

13 czerwca

11 lipca

8 sierpnia

12 września

10 października

14 listopada

 12 grudnia

Przygotowanie przedślubne trwa 3 miesiące i składa się z 3 katechez ogólnych (ksiądz + doradca) w terminach wg powyższego wykazu oraz z 3 spotkań w Poradni Rodzinnej umawianych indywidualnie.

Narzeczeni nie mogą odbyć samych rozmów indywidualnych w Poradni Rodzinnej bez uczestnictwa w katechezach ogólnych.

W związku z tym, że czas potrzebny do odbycia katechez to minimum 3 miesiące, dlatego zachęcamy narzeczonych do zgłoszenia się na katechezy przedślubne pół roku przed ślubem lub wcześniej.

Zaświadczenie o ukończeniu katechez przedślubnych jest ważne bezterminowo.

UWAGA:

Na katechezy przedślubne należy  zapisywać się kierując e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .

W tytule e-maila proszę wpisać datę rozpoczęcia katechez. Potwierdzenie zapisu będzie drogą mailową w ciągu kilku dni roboczych.

Kontakt do Poradni Rodzinnej:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

ZAPRASZAMY

Oprócz Poradni Rodzinnej w Katedrze jest wiele Poradni w Diecezji Rzeszowskiej, które prowadzą katechezy przedślubne i można je znaleźć na stronie: www.mio.org.pl/poradnie.

Na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Rzeszowskiej można zapisać się na formę rekolekcyjną w DD Tabor, Rzeszów, ul. Połonińska 25 oraz znaleźć informacje na temat katechez przedmałżeńskich.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 08.04.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.