Katechezy Przedślubne

Drukuj
Utworzono: wtorek, 04, grudzień 2018 Autor: Admin3

Uwaga:

Rozpoczynamy przygotowanie przedślubne (katechezy + poradnia rodzinna) w małych grupach. Narzeczonych, którzy chcą zawrzeć sakrament małżeństwa w 2020 r. i są zainteresowani tą formą przygotowania prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 514 383 661 lub zapisanie się, podając datę ślubu i tel. kontaktowy, kierując e-mail na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.  wpisując w tytule "Rozpoczęcie przygotowania przedślubnego". Potwierdzenie zapisu i terminu pierwszego spotkania będzie drogą e-mailową w ciągu kilku dni.

Do odwołania obowiązuje zakładanie masek, rękawiczek lub dezynfekcja rąk, zabieramy ze sobą swoje ołówki, gumki, zachowujemy określone odległości między sobą.

Zgłaszając chęć udziału w katechezie przedślubnej narzeczeni zobowiązani są do złożenia deklaracji, że nie mogą przyjść na umówione spotkanie jeśli:

- u którejś z osób występują objawy wskazujące na chorobę zakaźną,

- któraś z osób jest w trakcie odbywania obowiązkowej izolacji lub kwarantanny,

- któraś z osób zamieszkuje z osobą, która jest poddana obowiązkowej izolacji lub kwarantannie,

- któraś z osób w ciągu tygodnia miała kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie, zachorowanie lub skierowaną do izolacji.


Zapraszamy narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński na katechezy przedślubne, które rozpoczynają się w soboty (wg wykazu) o godz.11.00 w budynku parafialnym.

Terminy katechez przedślubnych w 2020 r.

12 września

10 października

14 listopada

 12 grudnia

Przygotowanie przedślubne trwa 3 miesiące i składa się z 3 katechez ogólnych (ksiądz + doradca) w terminach wg powyższego wykazu oraz z 3 spotkań w Poradni Rodzinnej umawianych indywidualnie.

Narzeczeni nie mogą odbyć samych rozmów indywidualnych w Poradni Rodzinnej bez uczestnictwa w katechezach ogólnych.

W związku z tym, że czas potrzebny do odbycia katechez to minimum 3 miesiące, dlatego zachęcamy narzeczonych do zgłoszenia się na katechezy przedślubne pół roku przed ślubem lub wcześniej.

Zaświadczenie o ukończeniu katechez przedślubnych jest ważne bezterminowo.

UWAGA:

Na katechezy przedślubne należy  zapisywać się kierując e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .

W tytule e-maila proszę wpisać datę rozpoczęcia katechez. Potwierdzenie zapisu będzie drogą mailową w ciągu kilku dni roboczych.

Kontakt do Poradni Rodzinnej:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

ZAPRASZAMY

Oprócz Poradni Rodzinnej w Katedrze jest wiele Poradni w Diecezji Rzeszowskiej, które prowadzą katechezy przedślubne i można je znaleźć na stronie: www.mio.org.pl/poradnie.

Na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Rzeszowskiej można zapisać się na formę rekolekcyjną w DD Tabor, Rzeszów, ul. Połonińska 25 oraz znaleźć informacje na temat katechez przedmałżeńskich.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 23.09.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.