Wydarzenia

WYDARZENIA W DNIACH 19 – 26 PAŹDZIERNIKA 2014

 

19 października (niedziela)

 • Rozpoczynamy Tydzień Misyjny, dlatego po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia do puszek ofiar na misje.
 • W Jaśle odbędzie się Krucjata Różańcowa w intencji Ojczyzny, o pokój na świecie i zaprzestanie prześladowań chrześcijan. Rozpoczęcie o godz. 15.00 przed kościołem Farnym w Jaśle,  przejście do kościoła św. Stanisława i zakończenie przy kościele OO. Franciszkanów.

20 października (poniedziałek)

 • Wieczorem po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Przyjaciół WSD W Rzeszowie.

21 października (wtorek)

 • Obchodzimy  wspomnienie św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy  dziękczynnej za kanonizację

22 października (środa)

 • Wieczorem po Mszy św. zapraszamy do Sali Papieskiej na spotkanie Komisję Charytatywną

24 października (piątek)

 • W dniach 24-26 października w Ośrodku Rekolekcyjnym "Effatha" w Zaczerniu odbędą się Rekolekcje Ewangelizacyjne. Tematem rekolekcji są słowa "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Rekolekcje są wprowadzeniem w nowy rok duszpasterski. Do udziału zapraszamy członków grup duszpasterskich, domowy Kościół oraz wszystkich zaangażowanych w życie Kościoła. Rekolekcje poprowadzą Krystyna i Marek Rzucidło oraz Ks. Tomasz Blicharz.

25 października (sobota)

 • Zapraszamy na pierwsze spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej, które odbędzie się w sobotę, 25 października w godz. od. 9.00 do 14.30 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie ul. Witolda 11a. W programie wykłady: ks. dr Piotr Mierzwa - Zanim otworzysz Biblię; dr  med. Stanisław Mazur, Problemy starzenia się, choroby sercowo-naczyniowe i okolicznościowe badania; prof. dr hab. Kazimierz Ożóg, Dlaczego powinniśmy pracować nad językiem polskim? 

26 października (niedziela)

 • Zapraszamy na promocję płyt Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2014, która odbędzie się 26 października 2014.  W programie: 12.00 - Msza św. w Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie, 13.00 Różaniec z rozważaniem Jana Budziaszka, 13.30 Agapa i prezentacja płyt w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7
 • Apostolat Maryjny zaprasza w niedzielę (26 października) na całodzienne czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny. To czuwanie zgodnie z pierwotnym zamysłem powinno odbywać się w domach.
 • Na zakończenie Tygodnia Misyjnego kazania na wszystkich Mszach świętych wygłosi nasz Rodak misjonarz z Peru.

WYDARZENIA W DNIACH 12 – 19. 10.2014

12 października (niedziela)

 • Dzień Papieski. Ofiarami do puszek wspieramy Fundację, która prowadzi fundusz stypendialny dla zdolnej, a biednej młodzieży. 

13 października (poniedziałek)

 • o godz. 19.00 ostatnie w tym roku uroczyste nabożeństwo fatimskie, które na czele z ks. Biskupem Ordynariuszem poprowadzi WSD

14 października (wtorek)

 • Fundacja „Charismata” zaprasza na pierwszą po wakacjach katechezę audiowizualną, która odbędzie się we wtorek, 14 października w Domu Diecezjalnym, „Tabor”, przy ul. Połonińskiej 25 w Rzeszowie. Gościem spotkania pt. „Więziona za modlitwę” będzie kanadyjska działaczka pro-life Mary Wagner. Spotkanie odbędzie się w auli głównej o godz. 19.00 na „Taborze”

15 października (środa)

 • inauguracja roku akademickiego wszystkich uczelni Rzeszowa będzie w tym dniu w bazylice OO. Bernardynów o godz. 18.30.

 

 • w kościele p.w. Świętego Krzyża. O godz. 17:45 będzie modlitwa różańcowa w intencji rodziców, którzy utracili swoje dziecko, zaś o godz. 18:30 Msza Święta

16 października (czwartek)

 • Szkoła Podstawowa nr 23 im. św. Jana Pawła II przeżywać będzie swoje święto Patronalne. Dlatego o godz. 9.00 w Katedrze zostanie odprawiona Msza św., na którą zapraszamy dzieci, wychowawców i rodziców

17 października (piątek)

 

 • Stowarzyszenie PASSIONART i Polska Federacja PUERI CANTORES zapraszają  na wyjątkowy koncert. Odbędzie się on 17 października (piątek) o godzinie 19.00 w naszej Katedrze. Wystąpią zespoły: Katedralny Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Resovienses i Górecki Chamber Choir
 
 • Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ w ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej podejmują w parafiach całodobową adorację. W naszej parafii taka adoracja rozpocznie się w tym dniu Mszą świętą o godz. 18.00, a następnie będzie kontynuowana w dolnym kościele zaraz po zakończeniu koncertu

19 października (niedziela)

 • rozpoczynamy Tydzień Misyjny

WYDARZENIA W DNIACH 5 – 12.10.2014

5 października (niedziela)

 • o 15.00 spod Krzyża na Placu Śreniawitów wyruszy kolejny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny. Zakończy się Mszą św. o godz. 16.30 w Bazylice M.B. Rzeszowskiej. Domowy Kościół jest jednym ze współorganizatorów tej inicjatywy.
 • o godz. 16.00 zmiana tajemnic

7 października (wtorek)

 • rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 17.00 w Sali Papieskiej. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu

8 października (środa)

 • o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe połączone będzie z Nowenną

10 października (piątek)

 • wspomnienie bł. Angeli Truszkowskiej – założycielki i patronki Sióstr Felicjanek. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną, aby się pomodlić wspólnie z naszymi siostrami

12 października (niedziela)

XIV Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II- Świętymi Bądźcie". W związku z tym dniem, jak co roku, ofiarami do puszek wspieramy Fundację Dzieła III Tysiąclecia, która prowadzi fundusz stypendialny dla zdolnej, a biednej młodzieży

WYDARZENIA W DNIACH 28.9 – 5.10.2014

 

28 września (niedziela)

 • Dzisiejsza niedziela poświęcona jest modlitwie w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w dniach 5 – 19 października. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą “Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”.
 • Dziś obchodzimy Światowy Dzień Serca. Z tej racji na Rzeszowskim Rynku
  w godz. 12.00-18.00 odbędą się występy artystyczne i pokazy sportowe oraz będzie można skorzystać z bezpłatnych badać i porad lekarzy specjalistów.
 • Zachęcamy do wysłuchania UROCZYSTEGO ORATORIUM PAPIESKIEGO pt.: „Droga do świętości”, zawierającego arie z najbardziej znanych mszy, oratoriów i kantat cenionych kompozytorów. Oratorium to będzie można wysłuchać dzisiaj w naszej Katedrze wieczorem po Mszy św. o godz. 19.00

29 września (poniedziałek)

 • wspomnienie św. Archaniołów. Składamy przy tej okazji serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wielu obfitych łask naszym księżom Michałowi i Rafałowi, posługującym w naszej parafii.
 • Parafia św. Michała Archanioła przeżywa swój odpust parafialny

30 września (wtorek)

 • Parafia MB Saletyńskiej w Rzeszowie organizuje coroczne „Jerycho” w dniach 30 września do 7 października (całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu). Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji Kościoła, rodzin, Ojczyzny i pokoju w świecie. Szczegóły na  http://www.lasalette.pl/.

 1 października (środa)

 • Rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Codziennie o godz. 17.30 odmawiany będzie różaniec, a w niedziele o 16.00. 
 • Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Apostolat Trzeźwościowy

2 października (czwartek)

 • Uroczysta inauguracja roku akademickiego w WSD w Rzeszowie o godz. 9.30.
 • Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Akcję Katolicką

3 października (piątek)

 • okazja do spowiedzi będzie o godz. 6.30, 7.00 oraz po południu o 15.30 i 17.30
 • do południa odwiedziny chorych w domach

4 października (sobota)

 • przed wieczorną Mszą św. różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP
 • Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Rodzinę Radia Maryja i Apostolat Maryjny

5 października (niedziela)

 • O godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych
 • Akcja Katolicka  i Domowy Kościół zapraszają na Krucjatę Różańcową w intencji Ojczyzny. Krucjata odbędzie się o godz. 15.00 obok Krzyża na Placu Śreniawitów  w Rzeszowie, zakończy Mszą św. o godz. 16.30 w Bazylice OO. Bernardynów. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza członków Róż Różańcowych.

WYBRANE WYDARZENIA W NAJBLIZSZYM CZASIE

 

 1. W poniedziałek, 22 września odbędzie się Spotkanie Grup Modlitwy O. Pio/ GMOP/ i Rodziny Radia Maryja z okazji 15-lecia Sanktuarium o. Pio w Terliczce w Parafii M.B. Fatimskiej. W programie: 16.30 -spotkanie Kół Radia Maryja z ojcem z Radia; 17.30 - początek transmisji w kościele i scenka ewangelizacyjna w wykonaniu Młodzieży Franciszkańskiej TAU i scholii parafialnej SAN FRANCESCO w Terliczce; 18.00 Anioł Pański; 18.15 Uroczysta Eucharystia, której będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże o. Tomasz Duszyc – Krajowy Koordynator Grup Modlitwy o. Pio /GMOP/ w Polsce, następnie  Kompleta i rozmowy niedokończone nt. „Kontynuacja dzieła o. Pio poprzez Grupy Modlitwy O. Pio”.
 2. W poniedziałek, 22 września, w kościele pw. św. Michała Archanioła w Rzeszowie odbędzie się spotkanie poświęcone nauczaniu św. J. S. Pelczara: „Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara teologia Eucharystii”. W programie: 18.00 -Msza św.;  godz. 19.00 wykład Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego, dyskusja.
 3. Zapraszamy na czuwanie modlitewne, które odbędzie się w parafii bł. Karoliny w Rzeszowie , w piątek 26 września o godz. 19:00. W programie: Świadectwo rodziców o nieuleczalnej chorobie i cudownym uzdrowieniuich córki; EUCHARYSTIA z kazaniem "Rodzina Bogiem silna", Adoracja Najśw. Sakramentu.
 4. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na  XXX Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się dniach 27 - 28 września. W programie m. in.: Msza św. w intencji Ojczyzny, której  przewodniczył będzie  J. E. Ks. Bp Jan Wątroba, wykład A. i J. Kołodziejów na temat  „Małżeńska miłość”; o godz. 11.00 w niedzielę MSZA ŚWIĘTA NA SZCZYCIE – przewodniczył będzie  J. E. Ks. Bp Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski; po niej odnowienie ślubów małżeńskich i ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego. Szczegółowy program na www.rodzina.rzeszow.pl. Małżonkowie, którzy odnowią przyrzeczenia małżeńskie otrzymają jubileuszowy certyfikat potwierdzający odnowienie przyrzeczeń. Zgłoszenia pary małżonków na stronie: www.kodr.pl/formularz-zgloszenia.html
 5. W Instytucie Teologiczno- Pastoralnym rozpoczyna działalność Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej, którego celem jest formacja religijna, kulturowa i społeczna, dla osób po 50 roku życia lub zakończonej aktywności zawodowej. Ogłaszamy  nabór na rok akademicki 2014/2015. Zajęcia będą odbywać się średnio 2 razy w miesiącu. Szczegóły dostępne na stronie Internetowej Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 23.10.2014. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.