Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA B - 2.8.2015

 

fot.: waleria.blog.onet.pl/

 1. Dzisiaj na godz. 20 zapraszamy na koncert. Wystąpią m.in. Ludmila Golub (Rosja) – organy I Valeria Anfinogenova (Rosja) – organy.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tace. Za tydzień składka przeznaczona będzie na cele parafialne.
 4. We wtorek (4 sierpnia) uroczystą Eucharystią odprawioną o godz. 6.30 przed rzeszowską Farą rozpocznie się 38. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W naszych modlitwach pamiętajmy o pątnikach, szczególnie tych, którzy reprezentują naszą parafię.
 5. We czwartek święto Przemienienia Pańskiego.
 6. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed Mszami: o godz. 6.30 i 18.30. W tym dniu również odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych.
 7. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Wilna i Sokółki. Zapisy potrwają jeszcze tylko do przyszłej niedzieli. 
 8. Zachęcamy także do nabywania prasy katolickiej. W dzisiejszym GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy wywiad z naszym ks. Biskupem Ordynariuszem na temat: „Dlaczego dziś trudniej kochać?” oraz artykuł o uchodźcach z Syrii w Polsce. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 lipca 2015

 

 1. Dzisiaj o godz. 20.00 zapraszamy na koncert muzyki Organowej i Kameralnej w ramach którego wystąpią: Olivier Eisenmann (Szwajcaria) – organy i Verena Steffen (Szwajcaria) – flet.
 2. W sobotę w liturgii wspominamy św. Krzysztofa. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o solenizantach, w tym także o naszych księżach Krzysztofach, pracujących w parafii.
 3. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców, za tydzień – w niedzielę, po każdej Mszy św., będziemy święcić pojazdy mechaniczne.
 4. Również za tydzień o godz. 16.00 odbędzie się w naszej Katedrze spotkanie przedpielgrzymkowe.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XV NIEDZIELA ZWYKŁA B - 12 lipca 2015

 

rys.: jezuschrystus.eu

 1. Serdeczne Bóg zapłać ks. biskupowi Janowi za dzisiejsze Słowo Boże i przybliżenie tematyki misyjnej. Członkowie Koła Misyjnego będą po Mszach świętych zbierać dobrowolne ofiary, które posłużą jako materialne wsparcie Kościoła w Kamerunie.  Będzie też do nabycia książka bp Ozgi pt.: „Bóg pamięta o Afryce”.
 2. Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli materialnie, kwotą 2249,50 zł., wakacje dla dzieci organizowane przez Caritas.
 3. Jutro (13 lipca) nabożeństwo fatimskie. Tym razem naszym modlitwom przewodniczyć będzie par. Opatrzności Bożej. O godz. 19.00 Msza św. a następnie procesja różańcowa z prośbami i podziękowaniami, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. W środę zapraszamy na cotygodniową nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 18.30, a po niej na Mszę Św.
 5. W piątek 17 lipca z racji III piątku miesiąca zapraszamy na godz. 18.30 do dolnego kościoła na wspólne nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.
 6. W dniach 17-28 lipca Diecezja Rzeszowska będzie gościła stypendystów papieskich z całej Polski. W sobotę 18 lipca o godz. 11.00 zapraszamy do naszej Katedry na Mszę św. pod przewodnictwem ks. bpa E. Białogłowskiego.
 7. Za tydzień kolejny Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem wystąpią: Olivier Eisenmann (Szwajcaria) – organy Verena Steffen (Szwajcaria) – flet. Gorąco zapraszamy. Wstęp wolny.
 8. Zachęcamy jak zawsze do nabywania prasy katolickiej.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Wilna i Sokółki. Organizatorem jest ks. Krzysztof Wilczkiewicz. Więcej szczegółów poniżej.

PIELGRZYMKA DO WILNA I SOKÓŁKI

Parafia Katedralna w Rzeszowie

zaprasza na

PIELGRZYMKĘ

do

WILNA i SOKÓŁKI

 

11-13 września 2015

 

Sokółka – miejsce cudu eucharystycznego

Wilno -  Ostra Brama, Góra 3 Krzyży, Stare Miasto, Kościoły: Katedry z grobami królewskimi, Św. Kazimierza, Św. Piotra i Pawła na Antokolu, Św. Anny, Św. Ducha, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (miejsce widzeń św. s. Faustyny), Ratusz, Cmentarz na Rossie, Cmentarz Wojskowy na Antykolu

Troki – zamek Księcia Witolda z XIV w.

 

Koszt: 650 zł +50 zł bilety wstępu

 

Zapisy w kancelarii parafialnej lub

 u ks. Krzysztofa Wilczkiewicza (tel. 607 150 249)

do 15 sierpnia 2015

Zapewniamy: autokar Lux z klimatyzacją, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), video, 2 noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie –  śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota-przewodnika – ubezpieczenie kosztów leczenia i NW.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA B - 5 lipca 2015

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Dzisiaj w naszej Katedrze o godz. 20.00 inauguracja XXIII Koncertu Muzyki Organowej i Kameralnej. Gorąco zapraszamy. Wstęp wolny.
 3. Dobrowolnymi ofiarami do puszek będziemy mogli dzisiaj wesprzeć dzieci wyjeżdżające na kolonie Caritas.
 4. Za tydzień wyjazd pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę o godz. 3.30 spod Katedry. Brak wolnych miejsc.
 5. Za tydzień w naszej Katedrze będzie gościł ks. biskup Jan Ozga, który na wszystkich Mszach świętych (oprócz. 19.00) wygłosi kazanie. Członkowie Koła Misyjnego będą po Mszach świętych zbierać dobrowolne ofiary, które posłużą jako materialne wsparcie na misje w Kamerunie.  Będzie te do nabycia książka bp Ozgi pt.: „Bóg pamięta o Afryce”.
 6. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele parafialne.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W NIEDZIELI polecamy artykuł pt.: „Trzecia wojna światowa”, w GOŚCIU NIEDZIELNYM artykuł o przyjętej ostatnio ustawie in vitro.  

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 04.08.2015. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.