Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 31 maja 2015

 1. Przypominamy, że dziś w Rzeszowie odbędzie się kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą św. w kościele Chrystusa Króla o godz. 13.30.
 2. Od jutra codziennie po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ. We środy i czwartki nabożeństwo będzie przed Mszą św.
 3. Od jutra rozpocznie się w diecezji peregrynacja Symboli ŚDM - Krzyża i Ikony MB „Salus Populi Romani”. Początek o godz. 10.00 na Rynku w Rzeszowie. Następnie przejście do Fary i Msza św.
 4. Natomiast w dniach 5 - 6 czerwca odbędzie się  Finał  Festiwalu Wiary w Hali na Podpromiu. Peregrynacja zakończy się we czwartek (11 czerwca). Więcej szczegółów na plakacie i w dzisiejszej gazetce. 
 5. We wtorek w godzinach od 15.00 – 19.00 w ramach przypadającej na naszą parafię adoracji Najświętszego Sakramentu, zapraszamy do wzięcia udziału w tej formie modlitwy, zwłaszcza Róże Różańcowe, dla których program adoracji został wydrukowany w  dzisiejszym numerze gazetki parafialnej.
 6. We czwartek (4 czerwca) Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Nasza procesja parafialna odbędzie się na placu katedralnym po Mszy św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji i oktawie rodziców wraz z małymi dziećmi sypiącymi kwiaty. W ciągu tygodnia procesja będzie złączona z Mszą św. wieczorną. Natomiast uroczysta Msza św. przy kościele farnym na rozpoczęcie procesji ogólnomiejskiej będzie o godz. 9.00.
 7. Zapraszamy także na kolejny Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się tradycyjnie w Boże Ciało o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Barnówka w Rzeszowie.
 8. W I piątek miesiąca spowiadać będziemy jak zawsze o 6.30, 7.00 oraz po południu o 16.30 i 18.30. Przed południem odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych.
 9. W sobotę wieczorem połączony z litanią różaniec wynagradzający. Po Mszy św. spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 10. Za tydzień o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 11. W dzisiejszej gazetce i na stronie internetowej naszej parafii publikujemy formularze zgłoszeniowe do bierzmowania dla kandydatów z klas drugich gimnazjum i starszych, pragnących przystąpić do tego sakramentu. Pierwsze spotkanie, na które należy przynieść wypełnione formularze odbędzie się w sobotę 6 czerwca o godz. 9.00.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 24 maja 2015

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 swoją Mszę św. prymicyjną odprawi nasz rodak ks. Marek Kalisiak.
 2. Jutro po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Przyjaciół WSD w Rzeszowie.
 3. Pojutrze Dzień Matki. Przy tej okazji wszystkim Mamom składamy życzenia wdzięczności za wszelki trud włożony w wychowywanie dzieci i młodzieży. Niech Maryja – Matka Pięknej Miłości będzie dla żyjących Matek siłą do mądrego wychowania młodego pokolenia, a dla zmarłych niech wyprosi łaskę oglądania Bożego Oblicza w niebie.
 4. Apostolat Maryjny zachęca do wzięcia udziału we wtorek w całodziennym czuwaniu modlitewnym w intencji Ojczyzny. Na poszczególne godziny czuwania można się jeszcze zapisać na listy, które znajdują się na stoliku z tyłu kościoła. Czuwanie to ma charakter prywatny i odbywa się w dowolnym miejscu, niekoniecznie w kościele. 
 5. Przypominamy o uroczystości koronacji wizerunku Matki Bożej Głogowskiej „Uzdrowienia chorych” w najbliższą sobotę 30 maja o godz. 11.00.
 6. Za tydzień w Rzeszowie organizowany jest VIMarsz Dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą św. w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie o godz. 13.30, a potem o godz. 14.30 marsz przejdzie ulicami: ks. Jałowego, Sokoła, Sobieskiego, Targową, Mickiewicza na rzeszowski Rynek.
 7. W dzisiejszej gazetce i na stronie internetowej naszej parafii publikujemy formularze zgłoszeniowe do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie, na które należy przynieść wypełnione formularze odbędzie się w sobotę 6 czerwca o godz. 9.00. Prosimy, aby zgłoszeń nie odkładać na późniejszy termin.
 8. Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ zapraszają w dniach 5,6 i 7 czerwca na ogólnopolskie sympozjum, które odbywać się będzie w Łagiewnikach. Można uczestniczyć w jednym, bądź kilku dniach sympozjum. Więcej informacji na temat: programu, zakwaterowania czy kosztów pobytu znajdziemy na plakacie lub na stronie internetowej naszej parafii. (Tel. do organizatora pielgrzymki – 720 107 327).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 17 maja 2015

 

 1. Dzisiaj o godz. 12.00 Rocznica I Komunii św. dla dzieci klas III.
 2. Diecezjalne dziękczynienie za 15. rocznicę konsekracji Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby, odbędzie się jutro na Mszy św. o godz. 19.00.
 3. 23 maja (w sobotę), o godz. 10.00  będą święcenia prezbiteratu, w których także będzie uczestniczył  nasz parafianin diakon Marek Kalisiak. W najbliższych dniach pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Msza św. Prymicyjna zostanie odprawiona w naszej katedrze za tydzień o godz. 12.00. 
 4. Składamy serdeczne Bóg zapłać prawie tysiącu ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli materialnie poszkodowanych po trzęsieniu ziemi w Nepalu składając na ten cel kwotę 11.178 zł.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM ciekawy artykuł na temat wchodzącego właśnie do kin nowego filmu pt.: „Apartament”, opowiadającego o św. Janie Pawle II. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 10 MAJA 2015

 

zdj.:www.vismaya-maitreya.pl

 1. W związku z trzęsieniem ziemi w Nepalu i krajach sąsiednich dzisiaj odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
 2. Również we wtorek wieczorem po Mszy św. spotkanie Koła Misyjnego.
 3. We środę (13 maja) będziemy przeżywali pierwsze uroczyste w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Naszym modlitwom będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. dr Piotr Potyrała - O godz. 19.00 Msza św. a po niej procesja z figurą Matki Bożej zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Litania loretańska zostanie odśpiewana 20 minut przed rozpoczęciem Mszy świętej. 
 4. W sobotę (16 maja) święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski. Także w sobotę o godz. 10.00 odbędą się w naszej Katedrze święcenia diakonatu.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Rocznica I Komunii św. dla dzieci klas III. Spowiedź św. dla nich będzie w piątek (15 maja) w godzinach 17.30 – 18.30, ale zachęcamy też do korzystania z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia.
 6. Próby dla dzieci klas III, które w tym roku obchodzą Rocznicę I Komunii św. będą w dniach: 11, 14 i 15 maja tj. w poniedziałek, czwartek i piątek o godz. 16.30.
 7. XII LO w Rzeszowie zaprasza we wtorek (12 maja) od godz. 12.00 na dzień otwarty szkoły. Nabór będzie dokonywany 14 – 24 maja b.r.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM cenny artykuł o charyzmatycznym mówcy Nicku – człowieku bez rąk i nóg, który niedawno odwiedził Polskę. Zachęcamy do przeczytania.

Pomódlmy się również dzisiaj – w dniu wyborów prezydenckich, w intencji naszej Ojczyzny:

 

Boże, Rządco i Panie narodów, 
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, 
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, 
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, 
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu 
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, 
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom 
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, 
byśmy jej i ludowi Twemu, 
swoich pożytków zapomniawszy, 
mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, 
rządy kraju naszego sprawujące, 
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym 
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 3 MAJA 2015

 

zdj. www.jezusnastadionie.pl/

 1. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych. Zawsze bowiem mamy o co prosić i za co dziękować Bogu przyzywając wstawiennictwa Matki Najświętszej. 
 2. Dzisiaj na nabożeństwie majowym o godz. 16.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych
 3. Od czwartku (7 maja) do wtorku (12 maja) włącznie (oprócz niedzieli) będą się odbywać w poszczególnych rejonach naszej parafii spotkania z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Program dostępny także na pierwszej stronie gazetki. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach – początek o godz. 20.00
 4. We środę o godz. 18.30, połączona z majówką Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 5. We czwartek wieczorem, jak co tydzień godzinę przed Mszą okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. natomiast spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W piątek wypada Uroczystość św. Stanisława B.M. - Polecamy w naszych modlitwach wszystkich solenizantów, a zwłaszcza ks. Infułata, życząc im wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego i opieki MB Fatimskiej.
 7. W związku z trzęsieniem ziemi w Nepalu i krajach sąsiednich Ojciec Święty Franciszek oraz Episkopat Polski proszą o pomoc dla ofiar kataklizmu. Zginęło bowiem wiele osób, ogromna liczba nie ma dachu nad głową, brakuje wody, środków czystości i pomocy medycznej.  Caritas Polska i Caritas naszej Diecezji proponują w przyszłą niedzielę zbiórkę do puszek na ten cel. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc materialną.
 8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM zachęcamy do przeczytania rozmowy z mężem i córką Asi Bibii – chrześcijanki od 6 lat więzionej w celi i czekającej na karę śmierci. 

 

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 30.05.2015. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.