Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE WIELKANOC 2014

 

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i uświetnienie przeżycia Wielkiego Tygodnia, a także dzisiejszej Rezurekcji.
 2. Jutro porządek Mszy świętych niedzielny.
 3. Codziennie w tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej będzie Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 4. Od wtorku Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 19.00.
 5. We środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 6. Próby dla dzieci przed I Komunią św. będą odbywać się już w tym tygodniu w dniach: 23, 24 i 25 kwietnia, tj. środa, czwartek i piątek o godz. 16.30.
 7. Przyszła pierwsza niedziela miesiąca jest jednocześnie Świętem Miłosierdzia Bożego i dniem kanonizacji naszego Papieża Jana Pawła II.
 8. W dzisiejszej NIEDZIELI dodatek – mały album z Janem Pawłem II.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 13 KWIETNIA 2014

 

 1. Dzisiaj na każdej Mszy św. święcimy palmy. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. z udziałem młodzieży pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. Taca na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

WIELKI PONIEDZIAŁEK:

 1. Spowiedź w par. Opatrzności Bożej u OO. Salezjanów. 9.00 - 12.00 i 15.00 – 18.30.

WIELKI WTOREK: 

 1. SPOWIEDŹ WIELKANOCNA W NASZEJ PARAFII w godz.: 9.00 - 12.00 i 15.00 - 19.00 (przerwy: 10.30 - 11.00 i 16.45 - 17.15).

WIELKA ŚRODA:

 1. W związku ze spowiedziami starajmy się w tym dniu załatwić sprawy kancelaryjne.
 2. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie serdecznie zaprasza na uroczystość patriotyczno-religijną „Święto Dębów Pamięci”, poświęconą ofiarom pomordowanym w Katyniu. Uroczystość rozpocznie się programem patriotycznym o godz. 9.00, po którym będzie o godz. 9.30 Msza św.
 3. O godz. 18.30 katecheza przedchrzcielna.

WIELKI CZWARTEK: 

 1. Rano o godz. 10.00 Msza Krzyżma św.
 2. Wieczorem o godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej dla wszystkich parafian. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy w dolnym kościele i adoracja do godz. 22.00

WIELKI PIĄTEK - dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa:

 1. Obowiązuje post ścisły (trzy posiłki bezmięsne w tym jeden do syta).
 2. Czuwanie w ciemnicy od godz. 8.00. 
 3. Od godz. 8.30 odwiedzimy chorych, którzy zostaną w kancelarii zgłoszeni do przyjęcia posługi sakramentalnej. Zapisów można dokonywać od dzisiaj do Wielkiej Środy włącznie.
 4. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa spod obelisku papieskiego na błoniach, następnie liturgia w kościele i przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu
 5. Adoracja do godz. 22.00.
 6. Po liturgii wielkopiątkowej rozpoczniemy nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia.

WIELKA SOBOTA: 

 1. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 7.00 do 22.00 - adorują: Honorowa Straż Katedralna, dla której zakupiono stroje i wyposażenie oraz ministranci i Korony Różańcowe według wyznaczonego w gablocie i gazetce porządku.
 2. W godz. od 9.00 do 14.00 co pół godziny święcenie pokarmów wielkanocnych, odłóżmy część z nich do koszy, jako wyraz solidarności z potrzebującymi pomocy w naszej parafii. Składane dary żywnościowe, zostają tego samego dnia dostarczane przez członków Komisji Charytatywnej do rodzin ubogich i potrzebujących.
 3. Wieczorem o godz. 19.00 liturgia wielkosobotnia, na którą zachęcamy, aby przynieść świece lub paschałki, które w odpowiednim momencie zapalone ubogacą naszą liturgię. Przy tej okazji gorąca prośba, aby przynoszone przez nas świece zaopatrzyć w specjalne osłonki, chroniące przed zabrudzeniami woskiem ławek i posadzki.

WIELKANOC: 

 1. Rezurekcja o godz. 6.00.
 2. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 19.00! Pozostałe Msze św. jak w niedzielę.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 

 1. Porządek Mszy niedzielny.
 2. Chrzty będą udzielane na Mszy św. o godz. 10.30.
 3. Zachęcamy do nabywania specjalnych świec zwanych paschałkami, które pobłogosławimy w czasie liturgii światła w Wielką Sobotę. W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” specjalny dodatek z Nowenną do Bożego Miłosierdzia.  

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU A 6 KWIETNIA 2014

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym i zmianą tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie jak również w piątkowej Drodze Krzyżowej.
 2. We wtorek (8 kwietnia) po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Koło Misyjne.
 3. We czwartek 4 rocznica katastrofy smoleńskiej. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tej katastrofy.
 4. Za tydzień w Niedzielę Palmową w łączności z Ojcem Świętym obchodzony będzie Światowy Dzień Młodzieży. Rozpoczęcie o godz. 11.15  w parku papieskim przy Katedrze. Następnie procesyjne przejście z palmami do Katedry. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. Składka zebrana za tydzień w czasie Gorzkich Żali będzie przeznaczona na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
 5. W dzisiejszym numerze gazetki katedralnej został wydrukowany plan spowiedzi, jaka będzie  się odbywać w najbliższych dniach w parafiach naszego dekanatu.
 6. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Gimnazjum nr 7 i XII LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie (na osiedlu „Nowe Miasto”) serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców, a w szczególności uczniów, rodziców i nauczycieli na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 10 kwietnia (czwartek) od godz. 9.00 – 13.00. W programie szkoła zaprezentuje swoje osiągnięcia, ciekawe lekcje pokazowe; będą także konkursy z nagrodami.
 7. W kancelarii oprócz czasopism można nabyć świece, baranki na stół wielkanocny oraz kolorowe albumy o Ziemi Świętej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 30 marca 2014

 1. Komisja Charytatywna składa serdeczne Bóg zapłać 550 ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli do puszek jako jałmużnę postną kwotę w wysokości 5615 zł.
 2. Bóg zapłać również za złożone ofiary do puszek, jako pomoc misjom (Ad Gentes). Zebrano 2730 zł.
 3. Akcja Katolickiej serdecznie zaprasza na spotkanie z redaktorem Stanisławem  Michalkiewiczem, które odbędzie się w naszej katedrze (w górnym kościele) 31.03.2014 r. (PONIEDZIAŁEK) wieczorem – po zakończonej Mszy św. Temat spotkania: Antypolonizm.
 4. We środę cotygodniowa nowenna do MB Fatimskiej.
 5. We czwartek wieczorem po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W tym tygodniu wypada też pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie o godz.: 6.30, 7.00, 15.30 i 17.30. Do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty zachęcamy zwłaszcza młodzież, mającą przyjąć w sobotę sakrament bierzmowania, jak również ich rodziny i świadków. W tym dniu także odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych.
 7. W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży, która po rocznym przygotowaniu zdecydowała się przystąpić do przyjęcia tego sakramentu. Bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania dla kandydatów przedstawia się następująco:

 

1 kwietnia (wtorek) godz. 16.00 – spotkanie organizacyjne – dla wszystkich

2 kwietnia (środa) godz. 16.00 – egzamin diecezjalny – dla wszystkich

3 kwietnia (czwartek) godz. 16.00 – próba liturgii – dla wszystkich

     8. W związku z bierzmowaniem - w pierwszą sobotę miesiąca różaniec wynagradzający zostanie odmówiony rano, w dolnym kościele, po zakończonej Mszy św., która będzie o godz. 7.00. Wieczorem nie będzie spotkania Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.

     9. Za tydzień o godz. 16.00 Gorzkie Żale i zmiana tajemnic różańcowych.

    10. W myśl przepisów Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że kleryk Marek Kalisiak, pochodzący z naszej parafii ma otrzymać święcenia diakonatu i kapłaństwa. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym duszpasterza tutejszej parafii. Dziękując Bogu za wielki dar kapłaństwa, modlimy się gorąco w intencji naszego Rodaka, który 31 maja ma przyjąć święcenia diakonatu.

    11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W NIEDZIELI bardzo dużo ciekawych artykułów na temat papieża Jana Pawła II. W kancelarii są do nabycia kartki świąteczne oraz baranki na stół wielkanocny. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU A 23.3.2014

 

 Apostolat Trzeźwości dziękuje wszystkim którzy podjęli dzieło pomocy uzależnionym:

  • 239 osoby zgłoszono do opieki modlitewnej
  • 262 osoby złożyło przyrzeczenia abstynenckie
  • 264 osoby zgłosiło chęć modlitwy za uzależnionych.
 1. Dzisiaj będzie okazja do złożenia jałmużny postnej. Po każdej Mszy św. członkowie Komisji Charytatywnej będą kwestować przy wyjściu głównym z kościoła.
 2. Komisja Charytatywna składa serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli do puszek pieniądze jako jałmużnę postną. Ofiary te pozwolą na dalsze opłacanie obiadów dla dzieci w SP nr 23, a także posłużą jako pomoc finansowa rodzinom wielodzietnym i ubogim, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej i bez pomocy bliźnich.
 3. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości życia ludzkiego, dlatego zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Za ławkami znajdują się materiały dotyczące duchowej adopcji oraz deklaracje. Prosimy o wypełnienie tych deklaracji i o przyniesienie ich we wtorek na wieczorną Mszę św., aby w sposób uroczysty rozpocząć krucjatę modlitewną w obronie życia dzieci nienarodzonych. Deklaracje te złożymy przed Mszą św. do specjalnie przygotowanego koszyczka.
 4. W sobotę zapraszamy do Sali Papieskiej dzieci I-Komunijne wraz z rodzicami. Spotkanie dotyczyć będzie sprzedaży strojów na uroczystość I Komunii św. I tak na godz. 10.00 – prosimy klasę IIa, pół godziny później klasę IIb, następnie o 11.30 klasę IIc. Uczniowie Szkoły Społecznej mogą dołączyć się o dogodnej dla nich godzinie do którejkolwiek z wymienionych klas.
 5. W sklepiku oprócz czasopism są do nabycia baranki na stół wielkanocny jak również świece, będące pamiątką kanonizacji papieża Jana Pawła II.
 6. Dzisiaj w GOŚCIU NIEDZIELNYM i NIEDZIELI o przeżywaniu Wielkiego Postu w Kościele greckokatolickim oraz dodatek – wyjątkowa książka „Pasja” według objawień bł. Katarzyny Emmerich. Cena 6 zł. Dzisiejszy numer naszej gazetki parafialnej poświęcony jest w głównej mierze tematowi duchowej adopcji dziecka poczętego, adopcji serca jak również dzieła duchowej adopcji kapłanów. 

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 20.04.2014. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.