Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 PAŹDZIERNIKA 2015

1. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 9.00 będzie miało miejsce przyjęcie dzieci do Koła różańcowego zaś o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2. Również dzisiaj odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy św. Kazimierza. Rozpoczęcie o godz. 15.00 Mszą Świętą.

3. Akcja Katolicka  i Domowy Kościół zapraszają dzisiaj na procesję  różańcową i Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Rozpoczęcie o godz. 15.00 obok Krzyża na Placu Śreniawitów  w Rzeszowie, następnie procesja różańcowa do Bazyliki OO. Bernardynów, gdzie o  godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza Święta.

4. Prezydent Rzeszowa zaprasza Mieszkańców Osiedla Zalesie na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 17.00 w budynku dydaktyczno naukowym D9 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Zelwerowicza 4. Na spotkaniu będą omówione wnioski do budżetu miasta na 2016 r.

5. We wtorek rozpoczynamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 17.00 w Sali Papieskiej. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu. Również we wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Grupy Młodzieżowej działającej przy Katedrze.

6. Akcja Katolicka zaprasza w czwartek po wieczornej Mszy Świętej na spotkanie z Haliną Szydełko, Prezesem Akcji Katolickiej, oraz Aleksandrem Bobko. Tematem spotkania będą zagrożenia cywilizacji chrześcijańskiej.

7. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie po raz kolejny ogłasza akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. W naszej Parafii taki sprzęt można składać w piątek 9 X do godz. 12.00 na parkingu przed katedrą. Uzyskane środki posłużą na budowę kolejnych studni, szkół i szpitali.

8. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie w grupach młodzież z klas III gimnazjum przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

9. W sobotę przypada wspomnienie bł. Angeli Truszkowskiej – założycielki i patronki Sióstr Felicjanek. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną i wspólną modlitwę z naszymi siostrami.

10. W niedzielę, 11 października będziemy obchodzić XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II-Patron Rodziny”. Jak co roku, ofiarami do puszek możemy wesprzeć Fundację, która prowadzi fundusz stypendialny dla zdolnej, a biednej młodzieży.

11. Również w następną niedziele zapraszamy na Zawierzenie Środowiska Akademickiego Chrystusowi (inauguracja roku akademickiego wszystkich uczelni Rzeszowa). Odbędzie się ono na Mszy św. w naszej Katedrze o godz. 15.00. Po niej nastąpi poświęcenie i otwarcie Parku Papieskiego. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

12. Składka z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na remont schodów prowadzących do Katedry.

13. Zachęcamy jak zawsze do czytania prasy katolickiej. W kancelarii są również do nabycia: Kalendarz Rolników na 2016 r. oraz kalendarze z wizerunkami miejsc, które odwiedził św. Jan Paweł II w 1991 r.        

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27 WRZEŚNIA 2015

1. W dniu dzisiejszym ofiarami do puszek możemy wesprzeć katolickie radio VIA. Za tydzień składka na Seminarium duchowne i cele diecezjalne.

2. Od jutra Msze św. wieczorne będą w tygodniu o godz. 18.00

3. We wtorek wspomnienie św. Archaniołów. Składamy przy tej okazji serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wielu obfitych łask naszym księżom Michałowi i Rafałowi, posługującym w naszej parafii.

4. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30, a po niej na Mszę św.

5. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa październikowe. Różaniec w naszym kościele będziemy odmawiać w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 16.00. Po Różańcu będzie Msza św. Modlitwie różańcowej będą przewodniczyć różne grupy parafialne. Zachęcamy do czynnego udziału zwłaszcza dzieci, które otrzymają specjalną planszę, na której będą wyklejać przygotowane materiały dotyczące prześladowanych chrześcijan na całym świecie. 

6. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek o godz. 6.30, 7.00, 15.30, 17.30. W czwartek dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają różance a po Mszy św. odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

7. Również w czwartek parafia św. Jadwigi w Rzeszowie zaprasza na godz. 18.00 na Mszę św. o uzdrowienie.

8. W I sobotę miesiąca różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP a po Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.

9. Za tydzień (4 października) na Mszy św. o godz. 9.00 będzie miało miejsce przyjęcie dzieci do Koła różańcowego zaś o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.

10. Również za tydzień odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy św. Kazimierza. Rozpoczęcie o godz. 15.00 Mszą Świętą.

11. Przypominamy, że od 6 października (wtorek) rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 17.00 w Sali Papieskiej. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu.

12. Zachęcamy do jak zawsze do czytania prasy katolickiej.       

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20 WRZEŚNIA 2015

 

1. W dniu dzisiejszym Kościół w Polsce obchodzi 49. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Mając świadomość jak wielką rolę pełnią media katolickie we współczesnym świecie,  w przyszłą niedzielę, dobrowolnymi ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć katolickie radio VIA.

2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać: w poniedziałek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w środę – św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika, w piątek – bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera

3. Od 6 października (wtorek) rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 17.00 w Sali Papieskiej. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu. Zapraszamy tych wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego.

4. W ubiegły poniedziałek rozpoczął się remont schodów prowadzących do katedry. Wiąże się to z pewnymi utrudnieniami i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac. Polecamy sprawy remontowe ofiarności wiernych i składamy podziękowanie tym, którzy wsparli już tę inwestycję.    

5. W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżących numerach:

  •  „Gość Niedzielny”: Misja Ameryka. Do jakich Stanów Zjednoczonych przylatuje papież Franciszek ? Czy Amerykanie nadal są religijnym społeczeństwem, w którym papież będzie chętnie słuchany ?
  • „Niedziela”: Islam: religia wojny czy pokoju ? Rozmowa z o. Samirem Khalilem SJ, islamistą.

7. Przypominamy, że w kancelarii są do nabycia kalendarze na 2016 r. z wizerunkami miejsc, które nawiedził św. Jan Paweł II w 1991 r., w tym naszej katedry.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 13 WRZEŚNIA 2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 

13 WRZEŚNIA 2015

 

1. Grupa ewangelizacyjna „CLARET - GOSPEL„ z Wybrzeża Kości Słoniowej składa serdeczne podziękowania wszystkim parafianom za wspólne świętowanie niedzieli oraz składane ofiary, zapewniając równocześnie o pamięci modlitewnej.

2. Od dzisiaj w Kościele rozpoczynamy piąty już Tydzień Wychowania. Przyświecać nam będzie temat: „Wychowywać do pełni człowieczeństwa”.

3. Również dzisiaj na godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. i kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie, które tym razem poprowadzą parafie św. Michała Archanioła i św. Jadwigi. Zachęcamy do licznego udziału.

4. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na cele parafialne które przeznaczone będą na remont schodów prowadzących do katedry.

5. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Przyjaciół WSD.

6. W piątek (18 września) wypada święto św. Stanisława Kostki - patrona polskiej młodzieży.

7. Z racji III piątku miesiąca zapraszamy w tym dniu na godz. 18.30 do dolnego kościoła na wspólne nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawy artykuł p.t. „Nowa wędrówka ludów” dotyczący problemu uchodźców. W Niedzieli tematem numeru jest Krzyż Chrystusowy, jego dzieje oraz znaczenie. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 WRZEŚNIA 2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 

6 WRZEŚNIA 2015

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie katedralnej gościmy grupę ewangelizacyjną „CLARET - GOSPEL„ z Wybrzeża Kości Słoniowej. Będą oni posługiwać na każdej Mszy Świętej, natomiast o godz. 20.00 usłyszymy koncert w wykonaniu tego zespołu. Grupa będzie również rozprowadzać pamiątki misyjne i zbierać ofiary do puszek na budowę kościoła w Wybrzeżu Kości Słoniowej.

2. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy dożynki diecezjalne. Wszystkim osobom, a zwłaszcza członkom Domowego Kościoła oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza, składamy serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

3. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na WSD w Rzeszowie. Za tydzień składka przeznaczona będzie na nasze cele parafialne. Dziś o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.

4. We wtorek (8 września) przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się błogosławieństwo  matek oczekujących potomstwa.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Koła Misyjnego.

6. Również we wtorek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci (chłopców i dziewczynki) na spotkanie Kółka Misyjnego, natomiast w środę na godz. 17.00 dziewczynki na spotkanie scholi parafialnej

7. OO. Bernardyni zapraszają na odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, w dniach od 7 do 12 września. Szczególne zaproszenie kierują do młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, która w środę 9 września  złoży w sanktuarium, na ręce ks. Biskupa, prośbę o udzielenie sakramentu.

8. W niedzielę  zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie, które tym razem poprowadzą parafie św. Michała Archanioła i św. Jadwigi. Zachęcamy do licznego udziału.

9. Rzeszowskie Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ zapraszają do Świętego Krzyża na ogólnopolskie modlitewne czuwanie, które odbędzie się w dniach 14 i 15 września b.r. Więcej informacji w gazetce i na plakacie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m. in. artykuł o obecności katechezy w szkole oraz atakach na ten przedmiot ze strony środowisk liberalny. W Niedzieli w cyklu „święci” możemy przeczytać artykuł: Widziałem jak Ojciec Kolbe stawał się świętym.

 

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 05.10.2015. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.