Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 21 września 2014

winnica

 1. Jutro wieczorem po Mszy św. zapraszamy na spotkanie członków i sympatyków Przyjaciół WSD w Rzeszowie. 
 2. Pojutrze (23 września) przypada wspomnienie św. Ojca Pio – wielkiego mistyka i cudotwórcy. Warto się pomodlić również za jego wstawiennictwem szczególnie w trudnych sprawach.
 3. W przyszłą niedzielę dobrowolnymi ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć katolickie radio VIA.
 4. Serdecznie zapraszamy na prezentowane na terenie całego kraju UROCZYSTE ORATORIUM PAPIESKIE pt.: „Droga do świętości”, zawierające arie z najbardziej znanych mszy, oratoriów i kantat cenionych kompozytorów. Uroczystość odbędzie się w naszej katedrze 28 września (niedziela) po Mszy św. o godz. 19.00.
 5. Dzisiaj w GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuły na temat islamu oraz wizyty pap. Franciszka w Albanii. W NIEDZIELI przeczytamy ciekawe artykuły na temat cudu za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
 6. wyjazd pielgrzymów do Strachociny i Myczkowiec będzie w sobotę o godz. 8.00 z parkingu przed katedrą. 
 7. Przepraszamy za błąd, który wkradł się do ogłoszeń w gazetce, dotyczący rzeszowskiej Pikiety „O Polskę wolną od demoralizacji”. Ta Pikieta odbyła się już w dniu wczorajszym.

PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14 WRZEŚNIA 2014

 

 1. Od dzisiaj w Kościele rozpoczynamy czwarty już Tydzień Wychowania. Przyświecać nam będzie temat: „Prawda fundamentem wychowania”.
 2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca na cele parafialne.
 3. We czwartek (18 września) wypada święto św. Stanisława Kostki - patrona polskiej młodzieży.
 4. Z racji III piątku miesiąca zapraszamy 19 września na godz. 18.30 do dolnego kościoła na wspólne nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.
 5. W przyszłą sobotę o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i rodziców połączone z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami.
 6. Ponownie zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie i do Myczkowiec. Wyjazd będzie 27 września (sobota). Koszt 40 zł. Zapisy dzisiaj po Mszach świętych, a także w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej.
 7. Zachęcamy do zapisania się do scholi oraz do KółkaMisyjnego. Spotkania scholi odbywają się we wtorki i piątki o godz. 17.30, zaś Kółka Misyjnego we środy o 16.30.
 8. Zachęcamy jak zawsze do częstszego sięgania do prasy katolickiej. Dzisiaj w GOŚCIUNIEDZIELNYM na płycie CD druga część Dzienniczka św. s. Faustyny.
 9. W piątek na ławce w Parku Papieskim znaleziono portfel, a w nim kartę płatniczą. Właściciela prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA A 7 września 2014

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na cele diecezjalne. Za tydzień składka przeznaczona będzie na nasze cele parafialne. Dziś o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 w Sali Papieskiej odbędzie się spotkanie grupy pielgrzymkowej św. Kazimierza.
 3. Jutro (8 września) przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się błogosławieństwo  matek oczekujących potomstwa.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Koła Misyjnego.
 5. Serdecznie zachęcamy chłopców od klasy III szkoły podstawowej wzwyż do zapisywania się do grona ministrantów. Spotkanie dla kandydatów odbędzie się w piątek o godz. 18.00. Młodzież gimnazjalną i starszą zachęcamy do włączenia się w działalność KSM-u. Najbliższe spotkanie odbędzie się także w piątek wieczorem po Mszy św. w Domu Katechetycznym.
 6. OO. Bernardyni zapraszają na odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, w dniach od 7 do 12 września. Szczególnie zapraszają na Mszę św. połączoną z pielgrzymką rodzin i służb mundurowych w dniu 12 września o godz. 18.00, w ogrodach bernardyńskich. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Stanisław Jamrozek – biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej.
 7. Informujemy, że młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie miała swoje pierwsze spotkanie 13 września (w sobotę) o godz. 9.00.
 8. Również w sobotę zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie, które tym razem poprowadzą parafie św. Michała Archanioła i św. Jadwigi. Zachęcamy do licznego udziału.
 9. Rzeszowskie Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ zapraszają do Świętego Krzyża na ogólnopolskie modlitewne czuwanie, które odbędzie się w dniach 14 i 15 września b.r. Więcej informacji w gazetce i na plakacie.
 10. W dzisiejszej NIEDZIELI przeczytamy artykuły na temat właściwego świętowania Dnia Pańskiego. Za tydzień w GOŚCIUNIEDZIELNYM na płycie CD druga część Dzienniczka św. s. Faustyny.  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA A - 31.8.2014

 

 1. W dniu dzisiejszym w naszej katedrze odbędą się Dożynki Diecezjalne. O godz. 11.00 powitanie delegacji z wieńcami i program słowno-muzyczny, natomiast o godz. 12.00 Msza św. dziękczynna.
 2. Komisja Charytatywna składa podziękowanie około 700 ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary pieniężne do puszek w łącznej kwocie 8.070 złotych, jako pomoc dla poszkodowanych w ostatnich burzach i huraganach.
 3. Jutro o godz. 8.00 zostanie odprawiona dla uczniów Szkoły Podstawowej Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zaś o godz. 10.00 Mszę św. na rozpoczęcie będą mieli uczniowie Gimnazjum i Szkoły Średniej. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców i rodziców do wspólnej modlitwy.
 4. Od jutra Msze św. poranne w dni powszednie będą o godz. 6.30 i o 7.00.
 5. We czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty o 6.30, 7.00, 16.30 i 18.30.
 7. W sobotę o godz. 18.30 różaniec wynagradzający, a po Mszy św. spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 8. Również w sobotę w naszej katedrze będziemy gościć młodzież z całej diecezji, która w tym roku w czasie wakacji uczestniczyła w różnych formach duszpasterskich. Zawiązanie wspólnoty o godzinie 10.00, a następnie o 11.00 Msza św.
 9. Za tydzień o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na cele diecezjalne.
 10. W dzisiejszym GOŚCIU NIEDZIELNYM zachęcamy do przeczytania artykułów na temat: „Czy wojna może być sprawiedliwa i jakie jest stanowisko Kościoła na ten temat”, w MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM dodatek – krótki zbiór najważniejszych wiadomości potrzebnych na co dzień w szkole. W NIEDZIELI sporo artykułów o tematyce szkolnej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 24.8.2014

 

 1. W związku z potrzebą pomocy poszkodowanym przez huragan w Malawie i okolicach Rzeszowa oraz przez powódź w powiecie jasielskim, na polecenie ks. biskupa ordynariusza w dniu dzisiejszym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na ten cel. Puszki znajdują się na stolikach za ławkami. Serdeczne „ Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
 2. Za tydzień (31 sierpnia) w naszej Katedrze odbędą się Dożynki Diecezjalne. O godz. 11.00 powitanie delegacji z wieńcami, natomiast o godz. 12.00 Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory.
 3. We wtorek (26 sierpnia) przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Parafia na Drabiniance przeżywa w tym dniu odpust parafialny. Suma Odpustowa o godz. 18.00
 4. W związku z nasilającymi się prześladowaniami chrześcijan dzień 26 sierpnia został  ogłoszony przez Episkopat Polski Dniem modlitwy za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zapraszamy w tym dniu na godz. 18.30 na modlitwę różańcową, a po niej na Mszę Św. Poprzez uczestnictwo w nich wyraźmy naszą jedność z cierpiącymi braćmi i prośmy Boga o łaskę pokoju dla nich.
 5. We środę zapraszamy na cotygodniową nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 18.30.
 6. Aby z Bogiem rozpocząć nadchodzący niebawem rok szkolny i katechetyczny zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu spowiedzi w ciągu rozpoczynającego się tygodnia przed wieczorną Mszą św. Rodziców prosimy by zachęcili swoje dzieci do przystąpienia do tego sakramentu.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w niej obszerna relacja z wizyty Ojca Św. w Korei. W Gościu Niedzielnym płyta CD z I częścią „Dzienniczka” św. s. Faustyny w formie audiobook’a.

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 21.09.2014. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.