Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 SIERPNIA 2015

1. W dniu dzisiejszym odbędą się przy naszej Katedrze Dożynki Diecezjalne i Wojewódzkie. Od godz.11.00 przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebami oraz program słowno - muzyczny. O godz. 12.00. Msza św. a następnie poświęcenie wieńców dożynkowych i ich prezentacja

2. We wtorek, 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum i Szkoły Średniej. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców i rodziców do wspólnej modlitwy.

3. Od wtorku Msze św. poranne w dni powszednie będą o godz. 6.30 i  7.00.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, szczególnie uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny. W pierwszy piątek spowiedź o godz. 6.30, 7.00, 16.30 i 18.30. W tym dniu odwiedzimy również chorych.

5.    We czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

6. W najbliższą sobotę zapraszamy do katedry na godz. 9.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7.    W sobotę o godz. 18.30 różaniec wynagradzający, a po Mszy św. spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.

8. W najbliższą niedzielę, 6 września, będziemy gościć w naszej katedrze grupę ewangelizacyjną „CLARET - GOSPEL„ z Wybrzeża Kości Słoniowej. Będą oni posługiwać na każdej Mszy św. Po wieczornej Mszy o godz. 20.00 koncert w wykonaniu tego zespołu, modlitwa i świadectwa. Na ten wieczór zapraszamy szczególnie młodzież ponieważ w ten sposób rozpoczynamy przygotowania do Światowych Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem w przyszłym roku. Grupa będzie również rozprowadzać pamiątki misyjne i zbierać ofiary do puszek na budowę kościoła w Wybrzeżu Kości Słoniowej 

9. Za tydzień o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na cele diecezjalne.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA B

 Znalezione obrazy dla zapytania SŁOWA ŻYCIA WIECZNEGO

 1. W związku ze zmianami personalnymi księży w diecezji z naszej wspólnoty odchodzi ks. mgr Bogusław Grzywacz, który posługiwał w naszej parafii przez 4 lata. Dziękujemy Mu za jego ofiarną pracę i życzymy błogosławieństwa Bożego w nowej parafii, do której został skierowany. Z obowiązków wikariuszowskich w naszej wspólnocie został również zwolniony ks. mgr Krzysztof Wilczkiewicz, który rozpoczyna studia doktoranckie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, ale będzie nadal, w miarę możliwości, pomagał w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy księdzu Krzysztofowi za dotychczasową pracę i życzymy wszelkich potrzebnych łask w czasie studiów. W ich miejsce zostali zamianowani: ks. mgr Mariusz Fijałkiewicz, który  przychodzi z parafii św. Trójcy w Głogowie Małopolskim, oraz ks. mgr Julian Wybraniec, który przychodzi z parafii św. Brata Alberta w Kolbuszowej
 2. Komisja Charytatywna dziękuje ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiarę w kwocie 3127 zł. jako pomoc dla dzieci z ubogich rodzin, uczęszczających do szkół naszej parafii.
 3. Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej ogłasza nabór na rok akademicki 2015/2016. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się osoby, które ukończyły 50 rok życia lub zakończyły aktywność zawodową. Szczegółowe informacje w sekretariacie lub na stronie internetowej Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie: www.instytut.diecezja.rzeszow.pl
 4. Rzeszowskie Porozumienie na Rzecz Trzeźwości zaprasza na Marsz na Rzecz Trzeźwości, który odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą św.  o godz. 18.00 w kościele św. Krzyża, a po niej przejście ulicami:  3-go Maja i Kościuszki. Serdecznie zapraszamy do udziału
 5. W najbliższą niedzielę, 30 sierpnia,odbędą się przy naszej Katedrze Dożynki Diecezjalne. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. W tym roku  będą to także Dożynki Województwa Podkarpackiego.  
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA B - 2.8.2015

 

fot.: waleria.blog.onet.pl/

 1. Dzisiaj na godz. 20 zapraszamy na koncert. Wystąpią m.in. Ludmila Golub (Rosja) – organy I Valeria Anfinogenova (Rosja) – organy.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tace. Za tydzień składka przeznaczona będzie na cele parafialne.
 4. We wtorek (4 sierpnia) uroczystą Eucharystią odprawioną o godz. 6.30 przed rzeszowską Farą rozpocznie się 38. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W naszych modlitwach pamiętajmy o pątnikach, szczególnie tych, którzy reprezentują naszą parafię.
 5. We czwartek święto Przemienienia Pańskiego.
 6. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed Mszami: o godz. 6.30 i 18.30. W tym dniu również odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych.
 7. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Wilna i Sokółki. Zapisy potrwają jeszcze tylko do przyszłej niedzieli. 
 8. Zachęcamy także do nabywania prasy katolickiej. W dzisiejszym GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy wywiad z naszym ks. Biskupem Ordynariuszem na temat: „Dlaczego dziś trudniej kochać?” oraz artykuł o uchodźcach z Syrii w Polsce. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 lipca 2015

 

 1. Dzisiaj o godz. 20.00 zapraszamy na koncert muzyki Organowej i Kameralnej w ramach którego wystąpią: Olivier Eisenmann (Szwajcaria) – organy i Verena Steffen (Szwajcaria) – flet.
 2. W sobotę w liturgii wspominamy św. Krzysztofa. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o solenizantach, w tym także o naszych księżach Krzysztofach, pracujących w parafii.
 3. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców, za tydzień – w niedzielę, po każdej Mszy św., będziemy święcić pojazdy mechaniczne.
 4. Również za tydzień o godz. 16.00 odbędzie się w naszej Katedrze spotkanie przedpielgrzymkowe.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XV NIEDZIELA ZWYKŁA B - 12 lipca 2015

 

rys.: jezuschrystus.eu

 1. Serdeczne Bóg zapłać ks. biskupowi Janowi za dzisiejsze Słowo Boże i przybliżenie tematyki misyjnej. Członkowie Koła Misyjnego będą po Mszach świętych zbierać dobrowolne ofiary, które posłużą jako materialne wsparcie Kościoła w Kamerunie.  Będzie też do nabycia książka bp Ozgi pt.: „Bóg pamięta o Afryce”.
 2. Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli materialnie, kwotą 2249,50 zł., wakacje dla dzieci organizowane przez Caritas.
 3. Jutro (13 lipca) nabożeństwo fatimskie. Tym razem naszym modlitwom przewodniczyć będzie par. Opatrzności Bożej. O godz. 19.00 Msza św. a następnie procesja różańcowa z prośbami i podziękowaniami, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. W środę zapraszamy na cotygodniową nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 18.30, a po niej na Mszę Św.
 5. W piątek 17 lipca z racji III piątku miesiąca zapraszamy na godz. 18.30 do dolnego kościoła na wspólne nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.
 6. W dniach 17-28 lipca Diecezja Rzeszowska będzie gościła stypendystów papieskich z całej Polski. W sobotę 18 lipca o godz. 11.00 zapraszamy do naszej Katedry na Mszę św. pod przewodnictwem ks. bpa E. Białogłowskiego.
 7. Za tydzień kolejny Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem wystąpią: Olivier Eisenmann (Szwajcaria) – organy Verena Steffen (Szwajcaria) – flet. Gorąco zapraszamy. Wstęp wolny.
 8. Zachęcamy jak zawsze do nabywania prasy katolickiej.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Wilna i Sokółki. Organizatorem jest ks. Krzysztof Wilczkiewicz. Więcej szczegółów poniżej.

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 01.09.2015. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.