Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 19 KWIETNIA 2015

 

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii siostrę Tadeuszę, która przybliżyła nam nieco życie w krajach misyjnych. Jutro wieczorem po Mszy św. zapraszamy Koło Misyjne i wszystkich chętnych na spotkanie z Siostrą.
 2. Od dzisiaj do soboty włącznie  będziemy przeżywać w polskim Kościele Siódmy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 3. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM zachęcamy do przeczytania artykułu na temat roli genetyki w życiu człowieka. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 12 kwietnia 2015

 

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Bóg zapłać za złożone na tacę w dniu dzisiejszym ofiary, przeznaczone na nasza diecezjalną CARITAS.
 2. Komisja Charytatywna pragnie serdecznie podziękować wszystkim 643. ofiarodawcom, którzy w imieniu własnym i swoich rodzin złożyli w Wielką Sobotę dary żywnościowe w ilości około 950 kg, którymi obdarowano 95 rodzin potrzebujących pomocy. Bóg zapłać!
 3. Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie zaprasza jutro w godzinach 14.30 – 18.30 na dni otwarte szkoły.
 4. Jutro wieczorem o godz. 18.30 różaniec fatimski. Po Mszy św. zaś spotkanie Przyjaciół WSD w Rzeszowie.
 5. W piątek o godz. 18.30 w dolnym kościele nabożeństwo do miłosierdzia Bożego, a następnie Msza św.
 6. W dniach od 19 do 25 kwietnia będziemy przeżywać w polskim Kościele Siódmy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W związku z tym będziemy w naszej parafii gościć Siostry misjonarki.
 7. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE WIELKANOC - 5 kwietnia 2015

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i uświetnienie przeżycia Wielkiego Tygodnia, a także Rezurekcji.
 2. Codziennie w tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej będzie Nowenna do Miłosierdzia Bożego, którego święto przypada w przyszłą niedzielę.
 3. Od wtorku Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana już o godz. 19.00.
 4. We środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 5. We czwartek  o 18.00, jak co tydzień adoracja Najświętszego Sakramentu. Wieczorem po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej

Noc konfesjonałów w Rzeszowie po raz drugi

72 kapłanów w 12 konfesjonałach w 3 kościołach w nocy z Wielkiej Środy (od godz. 21.00) na Wielki Czwartek (do godz. 6.00), będzie czekać na tych z ostatniej chwili, może niezdecydowanych, poszukujących, a może zabieganych, pracujących do 22.00, by również i im dać szansę na przyjęcie sakramentu pokuty i pojednania. Szansę wyspowiadania się i przeżycia Wielkanocy w stanie łaski uświęcającej. Akcją, z polecenia biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby, kieruje ks. Wiesław Rafacz. Noc Konfesjonałów wpisuje się w Festiwal Wiary, który organizowany jest w Rzeszowie już po raz trzeci. W tym roku kościołami stacyjnymi w czasie Nocy Konfesjonałów będą: kościół Chrystusa Króla (ul. Ks. Jałowego), kościół Matki Bożej Saletyńskiej (ul. Dąbrowskiego) i kościół Podwyższenia Krzyża (ul. Krakowska).

PLAN WIELKIEGO TYGODNIA OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 29 MARCA 2015

 • Dzisiaj na każdej Mszy św. święcimy palmy. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. z udziałem młodzieży pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. Taca na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 • Siostry Serafitki ponownie zapraszają na trzecią już odsłonę Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu rodziców i dzieci z Przedszkola Sióstr. Misterium odegrane będzie dzisiaj o 15.00 w Instytucie przy ul. Witolda 11a. 
 • WIELKI PONIEDZIAŁEK:

Spowiedź w par. Opatrzności Bożej u OO. Salezjanów. 9.00 - 12.00 i 15.00 – 18.30.

 • WIELKI WTOREK: 

SPOWIEDŹ WIELKANOCNA W NASZEJ PARAFII w godz.: 9.00 - 12.00 i 15.00 - 19.00 (przerwy: 10.30 - 11.00 i 16.45 - 17.15).

 • WIELKA ŚRODA:

W związku ze spowiedziami starajmy się sprawy kancelaryjne załatwić w tym dniu.

O godz. 18.30 katecheza przedchrzcielna.

 • WIELKI CZWARTEK (10 rocznica śmierci pap. Jana Pawła II): 

Rano o godz. 10.00 Msza Krzyżma św.

Wieczorem o godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej dla wszystkich parafian. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy w dolnym kościele i adoracja do godz. 22.00

 • WIELKI PIĄTEK - dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa:

Obowiązuje post ścisły (trzy posiłki bezmięsne w tym jeden do syta).Czuwanie w ciemnicy od godz. 8.00. 

Od godz. 8.30 odwiedzimy chorych, którzy zostaną w kancelarii zgłoszeni do przyjęcia posługi sakramentalnej. Zapisów można dokonywać od dzisiaj do Wielkiej Środy włącznie.

O godz. 17.00 Droga Krzyżowa spod obelisku papieskiego na błoniach, następnie liturgia w kościele i przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu. Adoracja do godz. 22.00.

Po liturgii wielkopiątkowej rozpoczniemy nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia.

 • WIELKA SOBOTA: 

Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 7.00 do 21.30 - adorują: Honorowa Straż Katedralna  oraz ministranci i Korony Różańcowe według wyznaczonego w gablocie i gazetce porządku.

W godz. od 9.00 do 14.00 co pół godziny święcenie pokarmów wielkanocnych, odłóżmy część z nich do koszy, jako wyraz solidarności z potrzebującymi pomocy w naszej parafii. Składane dary żywnościowe, zostają tego samego dnia dostarczane przez członków Komisji Charytatywnej do rodzin ubogich i potrzebujących.

Wieczorem o godz. 19.00 liturgia wielkosobotnia, na którą zachęcamy, aby przynieść świece, które w odpowiednim momencie zapalone ubogacą naszą liturgię. Przy tej okazji gorąca prośba, aby przynoszone przez nas świece zaopatrzyć w specjalne osłonki, chroniące przed zabrudzeniami woskiem ławek i posadzki.

 • WIELKANOC: 

Rezurekcja o godz. 6.00.

Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 19.00! Pozostałe Msze św. jak w niedzielę.

Zmiana tajemnic różańcowych będzie 12 kwietnia (w Niedzielę Miłosierdzia Bożego) o 16.00.

 • PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 

Porządek Mszy niedzielny.

Chrzty będą udzielane na Mszy św. o godz. 10.30.

 • W dzisiejszym „GOŚCIU NIEDZIELNYM” dodatek – płyta z filmem „Pasja” – Mela Gibsona.   
 • Apostolat Trzeźwości dziękuje wszystkim, którzy podjęli dzieło pomocy uzależnionym:

323 osoby zgłoszono do opieki modlitewnej i tyle samo zgłosiło chęć modlitwy za uzależnionych

262 osoby złożyło przyrzeczenia abstynenckie.

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 19.04.2015. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.