Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XV NIEDZIELA ZWYKŁA A 13.7.2014

 

 1. W dniu dzisiejszym (13 lipca) nabożeństwo fatimskie. Tym razem naszym modlitwom przewodniczyć będzie par. Opatrzności Bożej. O godz. 19.00 Msza św. a następnie procesja różańcowa z prośbami i podziękowaniami, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne. W dniu dzisiejszym istnieje także możliwość wsparcia dobrowolnymi ofiarami do puszek druk naszych gazetek parafialnych. Puszki znajdują się na stolikach za ławkami. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
 3. Ponawiamy prośbę Stowarzyszenia Dziedzictwa Jana Pawła II Lumen et Spes o poparcie i złożenie podpisów w sprawie projektu „Budowy fontanny, sceny wraz z infrastrukturą w Parku Papieskim”.  Wypełnione karty można składać jeszcze dzisiaj do nabożeństwa fatimskiego.
 4. 16 lipca (środa) to dzień poświęcony M. B. Szkaplerznej. Zapraszamy tego dnia na cotygodniową nowennę do Matki Bożej o godz. 18.30, a po niej na Mszę Św.
 5. W związku z akcją zbiórki elektrośmieci przypominamy, że będzie można w dniu 16 lipca (środa) od rana do godziny 17.00 złożyć na placu przed katedrą zużyte i niepotrzebne sprzęty komputerowe, radiowo – telewizyjne oraz AGD.
 6. Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza wszystkich mieszkańców osiedla Drabinianka na spotkanie, które odbędzie się w dniu 18 lipca tj. piątek o godz. 17.00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Strażackiej 9. Spotkanie zostanie poprzedzone uroczystym otwarciem ul. Strażackiej o godz. 16.30.
 7. W najbliższą niedzielę 20 lipca będziemy przeżywali I rocznicę Ingresu do Katedry Ks. Biskupa  Ordynariusza. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Pasterza Diecezji.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 6 LIPCA 2014

 
 1. Ponawiamy prośbę Stowarzyszenia Dziedzictwa Jana Pawła II Lumen et Spes o poparcie i złożenie podpisów w sprawie projektu „Budowy fontanny, sceny wraz z infrastrukturą w Parku Papieskim”.  Karty do podpisów znajdują się na stoliku za ławkami. Należy je wypełnić w odpowiednim miejscu wpisując swoje dane oraz numery „7” i „44”, dotyczące tego właśnie projektu. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.

 2. Dzisiaj w naszej Katedrze o godz. 20.00 inauguracja XXIII Koncertu Muzyki Organowej i Kameralnej. Gorąco zapraszamy. Wstęp wolny.

 3. W przyszłą niedzielę (13 lipca) nabożeństwo fatimskie. Tym razem naszym modlitwom przewodniczyć będzie par. Opatrzności Bożej. O godz. 19.00 Msza św. a następnie procesja różańcowa z prośbami i podziękowaniami, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. Również za tydzień wyjazd pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę o godz. 3.30 spod Katedry. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 5. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele parafialne. Są prowadzone prace remontowe w dolnym kościele. Zostały zrobione nowe konfesjonały i odnowione stacje Drogi Krzyżowej. Przygotowany jest projekt przeróbki oświetlenia,  nagłośnienia i malowania. Jeśli ktoś chciałby wspomóc osobistą ofiarą te prace, to bardzo będziemy wdzięczni.
 6. W przyszłą niedzielę będzie też okazja wsparcia dobrowolnymi ofiarami do puszek druk naszych gazetek parafialnych. Roczny koszt ich wydruku wynosi ponad 7 tysięcy złotych.
 7. W związku z akcją zbiórki elektrośmieci będzie można w dniu 16 lipca (środa) od rana do godziny 17.00 złożyć na placu przed katedrą zużyte i niepotrzebne sprzęty komputerowe, radiowo – telewizyjne oraz AGD.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: Źródło, Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik. 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE św. PIOTRA i PAWŁA

 1. Dzisiaj będzie można zapisać się na 37 Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę. Zapisy odbywają się w domu katechetycznym po Mszach św. przed południem.
 2. Od jutra przez okres wakacji w dni powszednie Msza św. będzie rano tylko o godz. 7.00, natomiast wieczorem bez zmian, czyli o godz. 19.00.
 3. Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ zapraszają w dniu 2 lipca (środa) na ogólnopolskie spotkanie modlitewne do Tuchowa. Szczegółowy program w gablocie.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty rano przed Mszą św. o godz. 7.00 i po południu o 18.30. w tym dniu odwiedzimy również z posługą duszpasterską chorych.
 5. W I sobotę miesiąca o godz. 18.30 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
 6. Za tydzień o godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele diecezjalne.
 7. Również za tydzień w naszej Katedrze o godz. 20.00 inauguracja XXIII Koncertu Muzyki Organowej i Kameralnej. Gorąco zapraszamy. Wstęp wolny.
 8. W niedzielę (14 lipca) wyjazd pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę o godz. 3.30 spod Katedry. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt pielgrzymki 55 zł. Zachęcamy do zapisów.
 9. Decyzją zawartą w dekrecie Biskupa Ordynariusza informujemy, że do naszej parafii zostali przyłączeni parafianie zamieszkali przy ul. Sikorskiego 45a, 45b, 45c oraz 47b.
 10. Stowarzyszenie Dziedzictwa Jana Pawła II Lumen et Spes zwraca się z prośbą o zebranie podpisów w sprawie poparcia projektu „Budowy fontanny, sceny wraz z infrastrukturą w Parku Papieskim”.  O poparcie tego projektu prosi szczególnie ks. Biskup Ordynariusz. Aby projekt mógł zostać zrealizowany potrzeba szerokiego poparcia mieszkańców Rzeszowa, mających ukończone 16 lat. Karty do podpisów znajdują się na stoliku za ławkami. Należy je wypełnić w odpowiednim miejscu wpisując swoje dane oraz numery „7” i „44”, dotyczące tego właśnie projektu zaplanowanego w Budżecie Obywatelskim na rok 2015. Wzór właściwie wypełnionych kart z odpowiednio wpisanymi numerami znajdziemy na ławce oraz w gablocie. Wypełnione karty można pozostawić na stoliku albo przynieść za tydzień w niedzielę, gdyż końcowy termin składania podpisów pod projektem mija z dniem 11 lipca b.r. Kartę do głosowania pobierzemy też ze strony http://rbo.rzeszow.pl/karta.pdf
 11. Zachęcamy do przeczytania w NASZYM DZIENNIKU wartościowych artykułów na temat kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA A 22 CZERWCA 2014

 

 1. W piątek 27 czerwca będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to nasze święto patronalne złączone z możliwością zyskania odpustu zupełnego. Naszym tegorocznym kaznodzieją odpustowym będzie ks. Marek Chorzępa, który już gościł w naszej parafii. Porządek Mszy św. jest następujący: 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie matki z małymi dziećmi. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. Biskup.
 2. Nabożeństwo i procesja będą dzisiaj odprawione bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. o godz. 15.00. 
 3. Zachęcamy do udziału w codziennym nabożeństwie ku czci NSPJ, które jest odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św.
 4. Dzisiaj i za tydzień będzie można zapisać się na 37 Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę. Zapisy odbywają się w domu katechetycznym po Mszach św. przed południem. 
 5. Pojutrze uroczystość św. Jana Chrzciciela. Wszystkim obchodzącym w tym dniu Imieniny, a zwłaszcza naszemu ks. Proboszczowi życzymy obfitości Bożych darów, nieustannej opieki Matki Bożej Fatimskiej, świętych Patronów i Anioła Stróża. Zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę św. i wspólną modlitwę w intencji solenizantów.
 6. We środę (25 czerwca) o godz.18.30 zapraszamy na cotygodniową nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.
 7. We czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na wieczorną Msze św. oraz procesję zakończoną indywidualnym błogosławieństwem dzieci. Po błogosławieństwie dzieciom zostaną rozdane pamiątkowe obrazki i  słodycze.
 8. Kończy się rok szkolny i niebawem rozpoczynają wakacje. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej w piątek (27 czerwca) o godz. 8.00. Przez cały tydzień podczas porannych i wieczornych Mszy św. będzie dla dzieci i młodzieży możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 9. 2 lipca odbędzie się  77 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do udziału nauczycieli, katechetów, wychowawców, rodziców oraz dzieci. Zapisów można dokonywać w kancelarii parafialnej oraz osobiście u ks. Krzysztofa Szopy (tel. 608435919)
 10. Rodzina Radia Maryja zaprasza na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 13 lipca (niedziela). Wyjazd spod Katedry o godz. 3.30, a powrót około godz. 21.00. Zapisać się można w kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki 55 zł.
 11. Chętnych zapraszamy do udziału w jednodniowej autokarowej pielgrzymce do Lwowa na wejście V. Pieszej Pielgrzymki Rzeszów – Lwów w dniu 30 czerwca b.r. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Rafała Przędzika (tel. 602 513 267). 
 12. W naszej gazetce parafialnej wydrukowany został program XXIII Koncertu Muzyki Kameralnej i Organowej obejmujący także naszą Katedrę. U nas pierwszy występ 6 lipca.
 13. W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuły: na temat prof. Chazana oraz odtajnionych dokumentów watykańskich dotyczących św. o. Pio. 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać dla 460 ofiarodawców, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary pieniężne do puszek w kwocie 4, 565 zł. jako pomoc poszkodowanym w powodzi na Bałkanach.
 2. Jutro wieczorem po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie. 
 3. Par. Opatrzności Bożej zaprasza na rekolekcje Intronizacji NSPJ, które odbędą się w dniach 15 - 18 czerwca i poprowadzi je o. Andrzej Zając CSsR – Redemptorysta. Szczegółowy program na plakacie w gablocie.
 4. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach Ewangelizacji Rzeszowa -  „Festiwal wiaryod środydo soboty (18 - 21 czerwca). W gazetce parafialnej wydrukowany został komunikat biskupa Ordynariusza zachęcający do udziału w tym Festiwalu. Dzisiaj po Mszach świętych także młodzież będzie przed katedrą zachęcać do włączenia się w to dzieło. 
 5. Poza tym w gazetce przeczytamy również o szczegółach 37. Pieszej Pielgrzymki z Rzeszowa na Jasną Górę. Zapisy dokonywane będą w naszej parafii w Domu Katechetycznym w niedziele 22 i 29 czerwca po Mszach świętych do południa.
 6. We czwartek (19 czerwca) Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Nasza procesja parafialna odbędzie się na placu katedralnym po Mszy św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji i oktawie zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne, a także małe dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. W ciągu tygodnia procesja będzie złączona z Mszą św. wieczorną. Natomiast uroczysta Msza św. przy kościele farnym i procesja ogólnomiejska będzie o godz. 9.00. i zakończy się ok. 12.00 przy bazylice OO. Bernardynów.
 7. Zapraszamy na XI Koncert Jednego Serca, Jednego Ducha, który odbędzie się w Boże Ciało o godz. 19.00, w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka w Rzeszowie.
 8. Z racji III piątku miesiąca zapraszamy 20 czerwca o godz. 18.30 do górnego kościoła na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 9. Zachęcamy jak co tydzień do czytania prasy katolickiej. Namawiamy do zapoznania się z nowym kwartalnikiem „AMPLITUDY”, wydawanym przez Radio „VIA”. Kwartalnik jest bezpłatny. 

 

 

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 24.07.2014. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.