Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU B 1 MARCA 2015

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie Żale, a po nich zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Również dzisiaj na zakończenie tygodnia modlitw za osoby uzależnione, Apostolat Trzeźwości prosi Parafian o wzięcie w opiekę modlitewną osób, których imiona były wypisane na karteczkach w minionym tygodniu. Wychodząc z kościoła można ze stolika wziąć deklaracje z imieniem osoby uzależnionej. Każdy osobiście deklaruje, jaką modlitwę będzie odmawiał i przez jaki okres czasu.
 3. W tym tygodniu wypadają pierwszy piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msze św. i okazja do spowiedzi o godz.: 6.30, 7.00, 15.30 i 17.30. W tym dniu także odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych.
 4. W pierwszą sobotę o godz. 17.30 różaniec wynagradzający. A po Mszy św. spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 5. Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy za misje i pomocy Kościołowi w krajach misyjnych dlatego po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na cele misyjne.
 6. Ponawiamy zachętę do zapisów na pielgrzymkę do Rzymu i Turynu, w miejsca związane z relikwiami męki Chrystusa. Pielgrzymka obędzie się w dniach 25 kwietnia do 3 maja b.r. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii w zakładce GAZETKA PARAFIALNA.
 7. W sklepiku są już do nabycia baranki na stół wielkanocny i prasa katolicka. W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuły na temat dyskryminacji chrześcijan oraz Komunii świętej dla rozwiedzionych.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU B - 22 LUTEGO 2015

 

 1. Trwa renowacja misji świętych. Wygłoszone nauki i kazania można wysłuchać także na naszej stronie internetowej parafii. Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. 
 2. Dzisiaj także rozpoczynamy w naszej parafii Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Apostolat Trzeźwości prosi o zgłaszanie osób uzależnionych różnymi nałogami. Imiona tych osób prosimy wpisywać na karteczki, które znajdują się w koszyku przy drzwiach i wrzucać do stojącej obok puszki (do soboty 28 lutego).
 3. Za te osoby będziemy się wspólnie modlić w tym tygodniu przed wieczorną Mszą św. 
  Program modlitw przedstawia się następująco: 
  Poniedziałek
   (23 lutego) – Różaniec cz. I – za alkoholików, narkomanów i palaczy 

  Wtorek (24 lutego) – Różaniec cz. II – za współmałżonków osób uzależnionych 
  Środa (25 lutego) – Różaniec cz. III – za dzieci rodzin dotkniętych nałogami 
  Czwartek (26 lutego) – Różaniec cz. IV – za młodzież zagrożoną nałogami i już wchodzącą w uzależnienie 
  Piątek (27 lutego) – Droga Krzyżowa – za handlujących alkoholem i narkotykami 
  Sobota (28 lutego) – Litania do Matki Bożej – za zmarłych w stanie zamroczenia 
  alkoholowego i narkotycznego 

  Na zakończenie tygodnia modlitw o trzeźwość, czyli w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św., nastąpi odnowienie przyrzeczeń abstynenckich.

 4.  We wtorek wieczorem po Mszy św. odbędzie się dekanalne spotkanie Akcji Katolickiej
 5.  We środę wieczorem po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Przyjaciół WSD w Rzeszowie.
 6.  W piątek Droga Krzyżowa: o godz.: 16.30 – dla dzieci; 17.30 – dla starszych, oraz 
  o 20.00 dla młodzieży, natomiast w niedzielę dla wszystkich o godz. 6.30.
 7.  Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 9.00 na kolejne spotkanie.
 8.  Za tydzień o godz. 16.00 Gorzkie Żale i zmiana tajemnic różańcowych. Przyszła niedziela jest także dniem modlitwy za misje i pomocy Kościołowi w krajach misyjnych dlatego po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na cele misyjne.
 9.  Zachęcamy do zapisów na pielgrzymkę do Rzymu i Turynu, nad którą opiekę duchową będzie pełnił ks. Krzysztof Wilczkiewicz. Pielgrzymka obędzie się w dniach 25 kwietnia do 3 maja b.r. Więcej szczegółów na plakacie i na stronie internetowej parafii.
 10. Zachęcamy jak zwykle do lektury prasy katolickiej: Naszego Dziennika, Gościa Niedzielnego czy NIEDZIELI. W ten sposób wspieramy także materialnie katolickie media.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI NIEDZIELA ZWYKŁA B 15 lutego 2015

 

 1. W Popielec obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Składka przeznaczona będzie na cele charytatywne, jako jałmużna postna.
 2. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu na dwa spotkania. Pierwsze w piątek o godz. 20.00, kolejne w sobotę o godz. 9.00.
 3. Za tydzień Mszą św. o godz. 12.00, odprawianą w naszej katedrze Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „SOLIDARNOŚĆ” rozpocznie obchody 34. rocznicy porozumień Ustrzycko-Rzeszowskich
 4. Ks. Krzysztof Wilczkiewicz serdecznie zaprasza w najbliższy piątek na godz. 17.00 na spotkanie kandydatów na ministrantów
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa:

O godz. 16.30 – dla dzieci;

O godz. 17.30 – dla starszych, 

O godz. 20.00 dla młodzieży, oraz

w niedziele o godz. 6.30 dla wszystkich.

6. W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuły na temat różnic i podobieństw pomiędzy chrześcijanami i muzułmanami oraz dlaczego uczynki miłosierdzia powinny być praktykowane razem. Do nabycia jest też najnowszy numer MIŁUJCIE SIĘ. W naszej dzisiejszej gazetce katedralnej wydrukowany został szczegółowy program Renowacji Misji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA ZWYKŁA 8 LUTEGO 2015

 

 1. Od Środy Popielcowej rozpoczniemy w naszej parafii renowację misji świętych, która potrwa do I niedzieli Wielkiego Postu. Szczegółowy program podamy w przyszłym tygodniu. Zachęcamy już dzisiaj do udziału w tym wydarzeniu.  
 2. We wtorek wieczorem po Mszy św. zapraszamy na spotkanie KołoMisyjne.
 3. We środę (11 lutego) będziemy obchodzić XXIII Światowy Dzień Chorego. O godz. 9.00 w dolnym kościele zostanie odprawiona Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy, aby umożliwić chorym skorzystanie z łask płynących, z przyjęcia tego sakramentu. Natomiast dla innych jest to też okazja, aby podziękować Panu Bogu za łaskę zdrowia.
 4. W piątek (13 lutego) o godz. 17.30 Różaniec fatimski, a po nim Msza św.
 5. Katedralny Chór Chłopięco - Męski ,,Pueri Cantores Resovienses " pragnie gorąco podziękować Ks. Infułatowi Stanisławowi Macowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację  trasy koncertowej  w ramach koncertu kolęd w Klasztorze Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu i w Parafii Świętego Michała Archanioła w Zarzeczu. Bardzo dziękujemy za wspólne podróżowanie i kolędowanie w tym czasie.
 6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na cele parafialne.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA ZWYKŁA B - 1.2.2015

 

 1. Księża zakończyli wizytę duszpasterską zaplanowaną na ten rok duszpasterski. Wszystkim, którzy życzliwie przyjęli księży, serdecznie dziękujemy, także za złożone z tej racji ofiary.
 2. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic o godz. 16.00.
 3. Od jutra rozpoczną się dwutygodniowe ferie szkolne. W związku z tym informujemy, że w czasie ich trwania Msze św. poranne będą odprawiane tylko o godz. 7.00, wieczorne bez zmian.
 4. Także jutro święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu obchodzimy również światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w naszych modlitwach zwłaszcza o Siostrach, pracujących na terenie naszej parafii.
 5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W piątek spowiadać będziemy o godz. 6.30, 7.00, 15.30 i 17.30. Także w tym dniu odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych.
 7. W sobotę o godz. 17.30 różaniec wynagradzający, a następnie Msza św.
 8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę. Za tydzień składka na cele parafialne.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiejszy numer naszej gazetki katedralnej jest podwójny, następny ukaże się dopiero 15 lutego. 

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 28.02.2015. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.