Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA A - 31.8.2014

 

 1. W dniu dzisiejszym w naszej katedrze odbędą się Dożynki Diecezjalne. O godz. 11.00 powitanie delegacji z wieńcami i program słowno-muzyczny, natomiast o godz. 12.00 Msza św. dziękczynna.
 2. Komisja Charytatywna składa podziękowanie około 700 ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary pieniężne do puszek w łącznej kwocie 8.070 złotych, jako pomoc dla poszkodowanych w ostatnich burzach i huraganach.
 3. Jutro o godz. 8.00 zostanie odprawiona dla uczniów Szkoły Podstawowej Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zaś o godz. 10.00 Mszę św. na rozpoczęcie będą mieli uczniowie Gimnazjum i Szkoły Średniej. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców i rodziców do wspólnej modlitwy.
 4. Od jutra Msze św. poranne w dni powszednie będą o godz. 6.30 i o 7.00.
 5. We czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty o 6.30, 7.00, 16.30 i 18.30.
 7. W sobotę o godz. 18.30 różaniec wynagradzający, a po Mszy św. spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 8. Również w sobotę w naszej katedrze będziemy gościć młodzież z całej diecezji, która w tym roku w czasie wakacji uczestniczyła w różnych formach duszpasterskich. Zawiązanie wspólnoty o godzinie 10.00, a następnie o 11.00 Msza św.
 9. Za tydzień o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na cele diecezjalne.
 10. W dzisiejszym GOŚCIU NIEDZIELNYM zachęcamy do przeczytania artykułów na temat: „Czy wojna może być sprawiedliwa i jakie jest stanowisko Kościoła na ten temat”, w MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM dodatek – krótki zbiór najważniejszych wiadomości potrzebnych na co dzień w szkole. W NIEDZIELI sporo artykułów o tematyce szkolnej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 24.8.2014

 

 1. W związku z potrzebą pomocy poszkodowanym przez huragan w Malawie i okolicach Rzeszowa oraz przez powódź w powiecie jasielskim, na polecenie ks. biskupa ordynariusza w dniu dzisiejszym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na ten cel. Puszki znajdują się na stolikach za ławkami. Serdeczne „ Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
 2. Za tydzień (31 sierpnia) w naszej Katedrze odbędą się Dożynki Diecezjalne. O godz. 11.00 powitanie delegacji z wieńcami, natomiast o godz. 12.00 Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory.
 3. We wtorek (26 sierpnia) przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Parafia na Drabiniance przeżywa w tym dniu odpust parafialny. Suma Odpustowa o godz. 18.00
 4. W związku z nasilającymi się prześladowaniami chrześcijan dzień 26 sierpnia został  ogłoszony przez Episkopat Polski Dniem modlitwy za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zapraszamy w tym dniu na godz. 18.30 na modlitwę różańcową, a po niej na Mszę Św. Poprzez uczestnictwo w nich wyraźmy naszą jedność z cierpiącymi braćmi i prośmy Boga o łaskę pokoju dla nich.
 5. We środę zapraszamy na cotygodniową nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 18.30.
 6. Aby z Bogiem rozpocząć nadchodzący niebawem rok szkolny i katechetyczny zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu spowiedzi w ciągu rozpoczynającego się tygodnia przed wieczorną Mszą św. Rodziców prosimy by zachęcili swoje dzieci do przystąpienia do tego sakramentu.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w niej obszerna relacja z wizyty Ojca Św. w Korei. W Gościu Niedzielnym płyta CD z I częścią „Dzienniczka” św. s. Faustyny w formie audiobook’a.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XX NIEDZIELA ZWYKŁA A 17.8.2014

 

 1. Komisja Charytatywna składa serdeczne Bóg zapłać 410 ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary pieniężne do puszek w łącznej kwocie 3961 zł. jako pomoc dla dzieci z ubogich rodzin, uczęszczających do szkół w parafii.
 2. We środę zapraszamy na cotygodniową nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.
 3. Rodzina Szkaplerzna przy par. Farnej w Rzeszowie zaprasza w dniu 30 sierpnia bieżącego roku na jednodniową pielgrzymkę po sanktuariach m. in. w Szczyrku, Makowie Podhalańskim oraz do parafii rodzinnej sługi Bożej Rozalii Celak. Koszt wyjazdu ok. 70 zł. Więcej szczegółów na plakacie przy wejściu do kościoła.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM relacja z wizyty papieża w Korei. Za tydzień w na płytach CD pierwsza część Dzienniczka św. s. Faustyny.
 5. DEKRET Biskupa Rzeszowskiego:

Mając na uwadze pożytek i dobro duchowe wiernych oraz prośby wiernych i duszpasterzy, niniejszym wyłączam z parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie parafian zamieszkałych przy ulicach:

Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej

Aleksandra Puszkina

Andrzeja Struga

Juliana Przybosia

Heleny Modrzejewskiej

Kamila Cypriana Norwida

Karola Szymanowskiego

Ossolińskich

Paderewskiego (numery parzyste od 2 do 28

Władysława Orkana

i przyłączam do Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Rzeszowie.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 10 SIERPNIA 2014

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę.
 2. Zgodnie z zapowiedzią członkowie Komisji Charytatywnej będą dzisiaj zbierać do puszek dobrowolne ofiary przeznaczone na zakup wyprawek szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin.
 3. We środę (13.08) – Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzą parafie: Matysówka i Zalesie. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie tym bardziej, że jest to miesiąc poświęcony Matce Bożej i wielu ludzi w tym czasie pielgrzymuje do sanktuariów maryjnych.
 4. W piątek Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Boskiej Zielnej. Porządek Mszy św. niedzielny. W tym dniu nie ma postu. Po każdej mszy poświęcenie ziół i kwiatów. Par. Zalesie świętuje w tym dniu odpust.
 5. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy. W NIEDZIELI niezbędnik pielgrzyma oraz o Kościele w Korei, do którego niebawem przybędzie papież Franciszek. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA A - 3 SIERPNIA 2014

 

 1. Dzisiaj na godz. 20 zapraszamy na koncert. Wystąpią m.in. Christian Zierenberg (z Niemiec) -  na organach i Christhild Diez-Zierenberg (także z Niemiec) - mezzosopran.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. A o godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tace. Za tydzień składka przeznaczona będzie na cele parafialne.
 4. Jutro uroczystą Eucharystią odprawioną o godz. 6.30 przed rzeszowską Farą rozpocznie się 37. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W naszych modlitwach pamiętajmy o pątnikach, szczególnie tych, którzy reprezentują naszą parafię.
 5. We wtorek zawita do Rzeszowa „Tour de Pologne”. W związku z tym mogą wystąpić ograniczenia ruchu na kilku ulicach w centrum Rzeszowa. Organizatorzy proszą o wyrozumiałość i o ostrożność podczas poruszania się w tym czasie samochodami osobowymi. 
 6. We środę święto Przemienienia Pańskiego.
 7. Za tydzień po każdej Mszy św. członkowie Komisji Charytatywnej będą zbierać do puszek dobrowolne ofiary przeznaczone na zakup wyprawek szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin.
 8. Prezydent Miasta Rzeszowa serdecznie zaprasza mieszkańców, w tym młodzież z Osiedla Zalesie na spotkanie, które odbędzie się 8 sierpnia (piątek) o godzinie 17.00 w budynku dydaktyczno – naukowym Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Zelwerowicza 4. Podczas spotkania zostaną omówione wnioski do budżetu miasta na 2015 rok oraz bieżące sprawy osiedli.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej

 

 

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 31.08.2014. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.