Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA B - 28 czerwca 2015

 

 1. Dzisiaj i za tydzień będzie można zapisać się na 38 Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę. Zapisy odbywają się w domu katechetycznym po Mszach św. przed południem.  
 2. Jutro wspomnienie świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz.: 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00.
 3. Od wtorku przez okres wakacji w dni powszednie Msza św. będzie rano tylko o godz. 7.00, natomiast wieczorem bez zmian, czyli o godz. 19.00.
 4. We środę (1 lipca) o godz.18.30 zapraszamy na cotygodniową nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.
 5. 2 lipca odbędzie się  78 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do udziału nauczycieli, katechetów, wychowawców, rodziców oraz dzieci. Zapisów można dokonywać w kancelarii parafialnej oraz osobiście u ks. Krzysztofa Szopy (tel. 608435919)
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty rano przed Mszą św. o godz. 7.00 i po południu o 18.30. w tym dniu odwiedzimy również z posługą duszpasterską chorych.
 7. W I sobotę miesiąca o godz. 18.30 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
 8. Za tydzień o godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele diecezjalne.
 9. Również za tydzień w naszej Katedrze o godz. 20.00 inauguracja XXIV Koncertu Muzyki Organowej i Kameralnej. Gorąco zapraszamy. Wstęp wolny.
 10. Zapraszamy także na 23. Pielgrzymkę Rodziny „Radia Maryja” do Częstochowy, która odbędzie 12 lipca b. r. Zapisywać można się w kancelarii parafialnej i osobiście u ks. Krzysztofa Szopy (tel.608435919). Koszt pielgrzymki 55 zł.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII NIEDZIELA ZWYKŁA B - 21 czerwca 2015

 

rys. www.potamtejstronie.pl/

 1. Dzisiaj i za tydzień będzie można zapisać się na 38 Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę. Zapisy odbywają się w domu katechetycznym po Mszach św. przed południem. 
 2. We środę uroczystość św. Jana Chrzciciela. Wszystkim obchodzącym w tym dniu Imieniny, a zwłaszcza naszemu ks. Proboszczowi życzymy zdrowia, obfitości Bożych darów, nieustannej opieki Matki Bożej Fatimskiej, świętych Patronów i Anioła Stróża. Zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę św. i wspólną modlitwę w intencji solenizantów.
 3. Kończy się rok szkolny i niebawem rozpoczną się wakacje. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej w piątek (26 czerwca) o godz. 8.00. Przez cały tydzień podczas porannych i wieczornych Mszy św. będzie dla dzieci i młodzieży możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem podziękować Bogu za przeżyty rok szkolny i prosić o szczęśliwe wakacje.
 4. Serdecznie zapraszamy do udziału w 78 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli na Jasną Górę, która w tym roku organizowana jest pod hasłem: "Tutaj wszystko się zaczęło". Jest to okazja by złożyć Bogu dziękczynienie i prosić o wstawiennictwo Matkę Bożą w trudnej posłudze pedagogicznej i wychowawczej. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców oraz wszystkie osoby którym bliska jest troska o wychowanie dzieci i młodzieży. Termin pielgrzymki: 2 lipca b.r. Zapisów można dokonywać w kancelarii parafialnej oraz bezpośrednio u ks. Krzysztofa Szopy (tel.608435919) do 29 czerwca.
 5. Zapraszamy także na 23. Pielgrzymkę Rodziny „Radia Maryja” do Częstochowy, która odbędzie 12 lipca b. r. Zapisywać można się w kancelarii parafialnej i osobiście u ks. Krzysztofa Szopy (tel.608435919).
 6. Przypominamy, że od 5 lipca rozpoczniemy w naszej Katedrze 24. Edycję Festiwalu „Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej”.
 7. W dzisiejszej NIEDZIELI zachęcamy do przeczytania artykułu na temat sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI NIEDZIELA ZWYKŁA B

 

 1. Jutro wieczorem po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Przyjaciół WSD w Rzeszowie.
 2. W sobotę (20 czerwca) o godz. 19.30 w naszej Katedrze będzie obchodzony jubileusz 30 – lecia Chóru Pueri Catrores Resovienses. W związku z tym odbędzie się Koncert Jubileuszowy, na którym m.in. będzie miało miejsce prawykonanie kantaty Sub tuum Praesidium skomponowanej specjalnie na tę uroczystość przez młodego rzeszowskiego kompozytora, Dominika Lasotę. Serdecznie zapraszamy do udziału. Wstęp wolny. 15 minut przed rozpoczęciem mszy św. wieczornej zostanie odśpiewana litania do Serca Pana Jezusa.
 3. W naszej gazetce parafialnej wydrukowany został program XXIV Koncertu Muzyki Kameralnej i Organowej obejmujący także naszą Katedrę. U nas rozpocznie się on w niedzielę 5 lipca o godzinie 20.00. Serdecznie zapraszamy. 
 4. Zapraszamy na 38 Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę w grupie św. Kazimierza w dniach 4 -13 sierpnia br. Zapisać się można w dniach 21 i 28 czerwca (niedziela) do godz. 13.00. Dodatkowe informacje są umieszczone w gablocie oraz www.pielgrzymka.rzeszow.pl/  
 5. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE X NIEDZIELA ZWYKŁA 7 CZERWCA 2015

 

 1. Dzisiaj o 16.00 zmiana tajemnic różańcowych. Zachęcamy także do udziału w codziennym nabożeństwie ku czci NSPJ, połączonym w tym tygodniu z procesją na zewnątrz kościoła.
 2. W piątek 12 czerwca będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to nasze święto patronalne złączone z możliwością zyskania odpustu zupełnego. Naszym tegorocznym kaznodzieją odpustowym będzie ks. Marek Kalisiak. Porządek Mszy św. jest następujący: 7.00; 9.00; 11.00, 16.00 i 18.00. O godz. 11.00 – Msza św. dla matek z małymi dziećmi połączona z błogosławieństwem dzieci, a o 18.00 – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa.
 3. We wtorek (9 czerwca) po wieczornej Mszy św. spotkanie Koła Misyjnego.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjum zapraszamy w najbliższy czwartek na godzinę 17.00 na Mszę świętą kończącą peregrynację symboli ŚDM. 
 5. Zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone z indywidualnym błogosławieństwem dzieci odbędzie się także we czwartek (a nie jak zostało błędnie wydrukowane w gazetce – we środę) po zakończeniu procesji. Po błogosławieństwie dzieciom zostaną rozdane pamiątkowe obrazki i  słodycze.
 6. W sobotę (13 czerwca) o godz. 19.00 – Nabożeństwo Fatimskie. Poprowadzą je parafie: MB Częstochowskiej i Rzeszów-Biała. Przed Mszą św. o godz. 18.40 będzie śpiewana Litania do NSPJ.
 7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na cele diecezjalne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 31 maja 2015

 1. Przypominamy, że dziś w Rzeszowie odbędzie się kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą św. w kościele Chrystusa Króla o godz. 13.30.
 2. Od jutra codziennie po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ. We środy i czwartki nabożeństwo będzie przed Mszą św.
 3. Od jutra rozpocznie się w diecezji peregrynacja Symboli ŚDM - Krzyża i Ikony MB „Salus Populi Romani”. Początek o godz. 10.00 na Rynku w Rzeszowie. Następnie przejście do Fary i Msza św.
 4. Natomiast w dniach 5 - 6 czerwca odbędzie się  Finał  Festiwalu Wiary w Hali na Podpromiu. Peregrynacja zakończy się we czwartek (11 czerwca). Więcej szczegółów na plakacie i w dzisiejszej gazetce. 
 5. We wtorek w godzinach od 15.00 – 19.00 w ramach przypadającej na naszą parafię adoracji Najświętszego Sakramentu, zapraszamy do wzięcia udziału w tej formie modlitwy, zwłaszcza Róże Różańcowe, dla których program adoracji został wydrukowany w  dzisiejszym numerze gazetki parafialnej.
 6. We czwartek (4 czerwca) Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Nasza procesja parafialna odbędzie się na placu katedralnym po Mszy św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji i oktawie rodziców wraz z małymi dziećmi sypiącymi kwiaty. W ciągu tygodnia procesja będzie złączona z Mszą św. wieczorną. Natomiast uroczysta Msza św. przy kościele farnym na rozpoczęcie procesji ogólnomiejskiej będzie o godz. 9.00.
 7. Zapraszamy także na kolejny Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się tradycyjnie w Boże Ciało o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Barnówka w Rzeszowie.
 8. W I piątek miesiąca spowiadać będziemy jak zawsze o 6.30, 7.00 oraz po południu o 16.30 i 18.30. Przed południem odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych.
 9. W sobotę wieczorem połączony z litanią różaniec wynagradzający. Po Mszy św. spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 10. Za tydzień o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 11. W dzisiejszej gazetce i na stronie internetowej naszej parafii publikujemy formularze zgłoszeniowe do bierzmowania dla kandydatów z klas drugich gimnazjum i starszych, pragnących przystąpić do tego sakramentu. Pierwsze spotkanie, na które należy przynieść wypełnione formularze odbędzie się w sobotę 6 czerwca o godz. 9.00.

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 30.06.2015. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.