Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA A 26 PAŹDZIERNIKA 2014

 

 1. Zachęcamy do składania Wypominek. Można to czynić do końca listopada w kancelarii, zakrystii i na tacę.
 2. W sobotę (1 listopada) będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP będzie odmówiony 8 listopada o godz. 17.30.
 3. Zachęcamy, by w miesiącu listopadzie zyskiwać odpusty za zmarłych. W związku z tym do korzystania ze spowiedzi zachęcamy już od jutra, by w ten sposób w Uroczystość Wszystkich Świętych być już w stanie łaski uświęcającej.
 4. W niedzielę - 2 listopada - Dzień Zaduszny. W tym dniu będzie po Mszy św. odprawionej o godz. 15.00, procesja modlitewna za zmarłych, w czasie której odmówimy Różaniec. Po zakończonej procesji zmiana tajemnic.
 5. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na WSD w Rzeszowie i cele diecezjalne.
 6. W kancelarii oprócz czasopism religijnych można zakupić książkę pt.: „Szkaplerz Karmelitański św. Jana Pawła II”. Cena książki 12 zł. W GOŚCIU NIEDZIELNYM obszerna relacja z Synodu biskupów na temat rodziny a także obrazek z modlitwą męża za żonę.
 7. Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa organizują w dniach od 14 - 16 listopada w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu rekolekcje na temat: Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Więcej szczegółów na plakacie.
 8. Okoliczności i warunki umożliwiające uzyskanie odpustu w najbliższych dniach:


Wierni, którzy w dniach 1-8 listopada nawiedzą kościół, kaplicę lub cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą dla nich uzyskać odpust zupełny. W pozostałe dni listopada, a więc 9-30 odpust cząstkowy. Jednego dnia można uzyskać tylko jeden odpust. Warunki zyskiwania odpustów:

Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak pełnej dyspozycji wykluczenia upodobania do jakiegokolwiek grzechu, odpust będzie tylko cząstkowy)

Spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej

Przyjęcie Komunii Świętej

Odmówienie Ojcze nasz.... Wierzę... i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA A 19 PAŹDZIERNIKA 2014

 

 1. Dziś wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny, dlatego po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia do puszek ofiar na misje. Natomiast w tygodniu zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych, podczas których będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy.
 2. W Dniu Papieskim – 12 października na fundusz stypendialny została złożona kwota pieniężna w wysokości 3241 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Jutro wieczorem po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Przyjaciół WSD W Rzeszowie.
 4. We środę wieczorem po Mszy św. zapraszamy do Sali Papieskiej na spotkanie Komisję Charytatywną.
 5. Apostolat Maryjny zaprasza w niedzielę (26 października) na całodzienne czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny. To czuwanie zgodnie z pierwotnym zamysłem powinno odbywać się w domach. Na poszczególne godziny czuwania można się zapisać na listę, która znajduje się za ławkami z tyłu kościoła.
 6. Za tydzień na zakończenie Tygodnia Misyjnego kazania na wszystkich Mszach świętych wygłosi nasz Rodak misjonarz z Peru.
 7. Przypominamy, że za tydzień następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. Trzeba więc pamiętać o konieczności cofnięcia wskazówek zegarków o godzinę.
 8. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin. Przez cały miesiąc po wieczornej Mszy św. będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych (najlepiej dużymi drukowanymi literami) znajdują się na stoliku za ławkami. Należy je składać w kopertach na tacę, w kancelarii lub zakrystii.
 9. Ponownie zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Źródła, Niedzieli i Naszego Dziennika. W Gościu Niedzielnym artykuły na temat beatyfikowanego dzisiaj papieża Pawła VI.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA A 12 PAŹDZIERNIKA 2014

 Ilustracja: http://ourlady.cloudaccess.net/

 1. Dzisiaj w związku z Dniem Papieskim, jak co roku, ofiarami do puszek wspieramy Fundację, która prowadzi fundusz stypendialny dla zdolnej, a biednej młodzieży. 
 2. Jutro o godz. 19.00 ostatnie w tym roku uroczyste nabożeństwo fatimskie, które na czele z ks. Biskupem Ordynariuszem poprowadzi WSD. 
 3. We czwartek (16 października) Szkoła Podstawowa nr 23 im. św. Jana Pawła II przeżywać będzie swoje święto Patronalne. Dlatego o godz. 9.00 w Katedrze zostanie odprawiona Msza św., na którą zapraszamy dzieci, wychowawców i rodziców.  
 4. Stowarzyszenie PASSIONART i Polska Federacja PUERI CANTORES zapraszają  na wyjątkowy koncert. Odbędzie się on 17 października (piątek) o godzinie 19.00 w naszej Katedrze. Wystąpią zespoły: Katedralny Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Resovienses i Górecki Chamber Choir. Więcej szczegółów na plakacie.
 5. W tym roku już po raz szesnasty Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ w ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej podejmują w parafiach całodobową adorację. W naszej parafii taka adoracja rozpocznie się 17 października (piątek) Mszą świętą o godz. 18.00, a następnie będzie kontynuowana w dolnym kościele zaraz po zakończeniu koncertu. Zachęcamy Grupy parafialne i Korony różańcowe do włączenia się w adorację. Na listy umieszczone za ławkami można wpisać na konkretną godzinę Grupę gotową do adoracji. 
 6. W sobotę zapraszamy o godz. 16.00 do Domu Parafialnego wszystkich członków a także tych, którzy chcieliby włączyć się w OAZĘ, działającą w naszej parafii.  
 7. W tym tygodniu pamiętajmy też w modlitwie o Nauczycielach w dniu ich święta oraz o  Służbie Zdrowia: jutro dzień Ratownictwa Medycznego czyli tych, którzy pierwsi zjawiają się na miejscu wypadku a w sobotę patronalne święto wszystkich Pracowników Służby Zdrowia.
 8. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia do puszek dobrowolnej ofiary na misje.
 9. Ponawiamy zaproszenie do Czarnej Sędziszowskiej do Domu Rekolekcyjnego KANA dla wszystkich małżonków obchodzących w tym roku swoje jubileusze małżeńskie, liczone co 5 lat począwszy od 5-letniego wzwyż. 19 października (niedziela) o godz. 11.00 będzie tam odprawiona Msza św. wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, a następnie wspólny obiad. Zakończenie około godz. 15.00. Zapisy telefoniczne prowadzą państwo Krystyna i Marek Rzucidłowie do dnia 15 października. Numer telefonu (608 622 264) w gazetce, na ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej katedry.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dzisiejszego GOŚCIA NIEDZIELNEGO dołączono obrazek z modlitwą żony za męża. Polecamy również artykuł o św. Teresie z Avila i Charbelu – pustelniku z Libanu.  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 5 PAŹDZIERNIKA 2014

 

 1. Dziś o 15.00 spod Krzyża na Placu Śreniawitów wyruszy kolejny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny. Zakończy się Mszą św. o godz. 16.30 w Bazylice M.B. Rzeszowskiej. Domowy Kościół jest jednym ze współorganizatorów tej inicjatywy. Zachęcamy do udziału.
 2. Zapraszamy codziennie na różaniec na godz. 17.30. Dzisiaj o godz. 16.00 zmiana tajemnic.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli ofiarą pieniężną nasze diecezjalne radio VIA. Zebrano 1360 zł. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na cele diecezjalne.
 4. Od 7 października (wtorek) rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 17.00 w Sali Papieskiej. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu. Zapraszamy tych wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego.
 5. We środę o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe połączone będzie z Nowenną.
 6. Wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa, informuje, że przez październik w każdy czwartek od godz. 17.00, przez pół godziny, prowadzona będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu wynagrodzenia za grzechy.
 7. W piątek (10 października) przypada wspomnienie bł. Angeli Truszkowskiej – założycielki i patronki Sióstr Felicjanek. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną, aby się pomodlić wspólnie z naszymi siostrami.
 8. Za tydzień przeżywać będziemy XIV Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II- Świętymi Bądźcie". W związku z tym dniem, jak co roku, ofiarami do puszek wspieramy Fundację Dzieła III Tysiąclecia, która prowadzi fundusz stypendialny dla zdolnej, a biednej młodzieży.
 9. Serdecznie zapraszamy do Czarnej Sędziszowskiej do Domu Rekolekcyjnego KANA wszystkich małżonków obchodzących w tym roku swoje jubileusze małżeńskie, liczone co 5 lat począwszy od 5-letniego wzwyż. 19 października (niedziela) o godz. 11.00 będzie tam odprawiona Msza św. wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, następnie wspólny obiad. Zakończenie około godz. 15.00. Zapisy telefoniczne prowadzą państwo Krystyna i Marek Rzucidłowie do dnia 15 października. Numer telefonu 608 622 264 w gazetce, na ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej katedry.
 10. Zachęcamy jak zawsze do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym GOŚCIU NIEDZIELNYM trzecia część Dzienniczka św. s. Faustyny w formie audiobooka. 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 28.9.2014

 

 1. Zachęcamy do wysłuchania UROCZYSTEGO ORATORIUM PAPIESKIEGO pt.: „Droga do świętości”, zawierającego arie z najbardziej znanych mszy, oratoriów i kantat cenionych kompozytorów. Oratorium to będzie można wysłuchać dzisiaj w naszej Katedrze wieczorem po Mszy św. o godz. 19.00.
 2. W dniu dzisiejszym istnieje możliwość złożenia do puszek dobrowolnej ofiary na Radio VIA.
 3. Jutro wspomnienie św. Archaniołów. Składamy przy tej okazji serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wielu obfitych łask naszym księżom Michałowi i Rafałowi, posługującym w naszej parafii. Parafia św. Michała Archanioła będzie w tym dniu także przeżywać swój odpust parafialny.
 4. Od jutra Msze św. wieczorne będą w tygodniu o godz. 18.00.
 5. Przez cały miesiąc październik, różaniec będzie odmawiany w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o 16.00. Zachęcamy, aby chociaż kilka razy wziąć czynny udział w tym nabożeństwie, poświęconym w tym roku głównie tematyce małżeństwa i rodziny.  
 6. Zapraszamy na spotkania Duszpasterskie:
 7. We środę - Apostolat Trzeźwościowy
 8. We czwartek - Akcję Katolicką
 9. W sobotę - Rodzinę Radia Maryja i Apostolat Maryjny
 10. Wszystkie spotkania odbędą się wieczorem po zakończonej Mszy świętej.
 11. W tym tygodniu wypada I. czwartek, piątek i I. sobota miesiąca. Do korzystania ze spowiedzi zachęcamy przez cały tydzień, zaś w piątek okazja do spowiedzi będzie o godz. 6.30, 7.00 oraz po południu o 15.30 i 17.30.
 12. W pierwszą sobotę miesiąca przed wieczorną Mszą św. różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP.
 13. Za tydzień (5 października) o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 14. Informujemy już dzisiaj, że od 7 października rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 17.00 w Sali Papieskiej. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu. Zapraszamy tych wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego.
 15. Do dzisiejszego GOŚCIA NIEDZIELNEGO dołączony został obrazek z modlitwą rodziców za dzieci, a za tydzień  będzie trzecia część Dzienniczka św. s. Faustyny. W naszej gazetce parafialnej wydrukowany został grafik grup duszpasterskich, odpowiedzialnych w tym roku za przygotowanie rozważań różańcowych na poszczególne dni października.
 16. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona modlitwie w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w dniach 5 – 19 października. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą “Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”.

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 31.10.2014. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.