Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA ZWYKŁA 7 LUTEGO 2016

1. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.      

2. W poniedziałek rozpocznie się wymiana nagłośnienia w górnym kościele. W związku z tym składka z następnej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów tej inwestycji.

3.   We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Koła Misyjnego.

4. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00 i 20.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Składka przeznaczona będzie na cele charytatywne, jako jałmużna postna.      

5. Od Środy Popielcowej rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do I niedzieli Wielkiego Postu. Szczegółowy program został wydrukowany w gazetce, znajduje się również na stronie internetowej i w gablocie. Zachęcamy już dzisiaj do udziału w tym wydarzeniu. 

6. We czwartek (11 lutego) będziemy obchodzić XXIV Światowy Dzień Chorego. O godz. 9.00 w dolnym kościele zostanie odprawiona Msza Święta połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy, aby umożliwić chorym skorzystanie z łask płynących, z przyjęcia tego sakramentu.

7. W piątek okazja do spowiedzi rekolekcyjnej w godzinach 8.00 – 9.00 oraz 16.00 – 18.00. O godz. 9.00 Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich. Na godz. 20.00 zapraszamy młodzież i kandydatów do bierzmowania.

8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: O godz. 16.30 – dla dzieci; O godz. 17.30 – dla starszych, O godz. 20.00 dla młodzieży, oraz w niedziele o godz. 6.30 dla wszystkich. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00.

9. W sobotę o godz. 9.00 Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich a o godz. 17.30 Różaniec fatimski i Msza Święta

10.     Zachęcamy do zapisów na parafialną pielgrzymkę do Fatimy, Lourdes orazLa Salette.  Szczegóły na stronie internetowej.

11.     Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 31 STYCZNIA 2016

1. Dzisiaj o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich na wspólne kolędowanie w restauracji Hotelu Zimowit (ul. Armii Krajowej 4b). Zachęcamy do zaproszenia swoich rodzin, bliskich, znajomych i przybycia do restauracji, gdzie w rodzinnej atmosferze – przy kawie i ciastku – będzie można wspólnie pokolędować. Będzie przygrywać profesjonalna orkiestra pod wodzą Bartka Kalinki, zaś chór Jednego Serca Jednego Ducha będzie animował śpiew.      

2. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu obchodzimy również światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy ojców, braci, siostry zakonne i inne osoby życia konsekrowanego na spotkanie i Mszę Świętą do Katedry. Rozpoczęcie o  godz. 10.15 adoracją, Msza Święta o godz. 11.00, w czasie której nastąpi odnowienie ślubów zakonnych oraz konsekracja wdów. Pamiętajmy w naszych modlitwach zwłaszcza o Siostrach, pracujących na terenie naszej parafii.      

3. W środę, po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Komisji Charytatywnej.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W piątek będziemy spowiadać rano o godz. 6.30, 7.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00 oraz spowiedzi o 15.30. Zapraszamy natomiast na spowiedź od godz. 17.00 a następnie na Mszę Świętą o godz. 18.00.

O godz. 19.30 w dolnym kościele celebrowana będzie Msza Święta w starszej formie rytu rzymskiego, tzw. Msza trydencka. Serdecznie zapraszamy!

Także w tym dniu odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych.

6. W sobotę o godz. 17.30 różaniec wynagradzający, a następnie Msza Święta. Po Mszy Świętej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

7. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic o godz. 16.00.

8. Komisja Charytatywna prosi o przyjęcie pisemka „Piękne życie”, które rozprowadzają członkowie zespołu przy wyjściu z kościoła. W pisemku zawarto informację o działalności charytatywnej i sprawozdanie rzeczowo-finansowe za 2015 r.

9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. 

III NIEDZIELA ZWYKŁA 24 STYCZNIA 2016

1. Księża zakończyli wizytę duszpasterską zaplanowaną na ten rok duszpasterski. Wszystkim, którzy życzliwie przyjęli księży, serdecznie dziękujemy, także za złożone z tej racji ofiary.      

2. Skauci Europy – Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” zapraszają na zbiórkę chłopców i dziewczęta w wieku 12-17 lat dnia 24.01.2016 (ndz) w godz. 12:00-16:00. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12:00 przed kościołem św. Józefa w Głogowie Małopolskim, ul. Jana Pawła II 27. Organizowane jest również zimowisko dla chłopców w dniach 16-20.02.2016 w Błażkowej koło Jasła Koszt: 200 zł. Zgłoszenia na zbiórkę i zimowisko: Błażej Marzoch, tel. 793 354 777. Więcej informacji o Skautingu i jego celach w Gazetce parafialnej i na plakatach.     

3. W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Fatimskiej, a następnie Msza Święta.

4. 31 stycznia (niedziela) o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich na wspólne kolędowanie w restauracji Hotelu Zimowit (ul. Armii Krajowej 4b). Zachęcamy do zaproszenia swoich rodzin, bliskich, znajomych i przybycia do restauracji, gdzie w rodzinnej atmosferze – przy kawie i ciastku – będzie można wspólnie pokolędować. Będzie przygrywać profesjonalna orkiestra pod wodzą Bartka Kalinki, zaś chór Jednego Serca Jednego Ducha będzie animował śpiew.

5. Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszają na Jasną Górę na OGÓLNOPOLSKIE MODLITEWNE  NOCNE CZUWANIE. Odbędzie się ono w dniach 1 – 2 lutego. Zgłoszenia i informacje: 124126205 lub 343637145Więcej szczegółów na plakacie.  

6. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. 

II NIEDZIELA ZWYKŁA 17 STYCZNIA 2016

1. W dniach 18 - 25 stycznia będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.  Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych ważnych aspektach naszego chrześcijańskiego życia, jakim jest wzajemna solidarność i jedność.

2. We wtorek, 19 stycznia,  w Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji, w Katedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa.      

3. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe w intencji Ojczyzny (24-godzinna modlitwa różańcowa w  poszczególnych parafiach). Rozpoczęcie w piątek, 22 stycznia o godz. 18.00 w naszej Katedrze. Ze względów organizacyjnych całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, zapewnienia obecności przynajmniej kilkunastu osób o każdej porze dnia i nocy, prosimy osoby, które mogą wcześniej zdeklarować się do uczestnictwa w Jerychu o zapisanie się na konkretną godzinę na listach znajdujących się na stolikach w tyle kościoła.  

4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w sobotę godz. 9.00.

5. „Chrystus pośród Was” – Nadzieja chwały. Pod tym hasłem przeżywać będziemy w dniach 24-31 stycznia 2016 r. 51 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Cebu na Filipinach. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do udziału w tym Kongresie, do wspólnej modlitwy i manifestacji czci dla Eucharystii. Łączmy się duchowo z tą wielką celebracją Kongresu, aby doświadczać prawdy, że pośród nas jest obecny żywy Chrystus.

6. Grupa pielgrzymkowa św. Kazimierza zaprasza na Mszę św. i wspólne kolędowanie w najbliższą niedzielę (24 I). Rozpoczęcie o godz. 15.00

7. W związku z przygotowaniami do wprowadzenia relikwii bł. Dzieci z Fatimy do naszej Katedry, zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Fatimy, Lourdes orazLa Salette.  Szczegóły na stronie internetowej.

8.   Plan wizyty duszpasterskiej

PONIEDZIAŁEK (18 stycznia) – ul. Kwiatkowskiego2 a (blok)  

WTOREK (19 stycznia) – ul. Kwiatkowskiego 2 b (blok)

Wizytę rozpoczynamy codziennie o godz. 16.00. Ofiary z racji kolędy prosimy składać na tacę w kościele. We wtorek zakończymy odwiedzanie parafian z wizytą duszpasterską.            

9. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. zawodnicy klubu sportowego LKS Zimowit w Zalesiu rozprowadzać będą okolicznościowe kalendarze z okazji 85 – lecia klubu. Uzyskane ze sprzedaży środki będą przeznaczone na zakup sprzętu sportowego. Zarząd i zawodnicy dziękują za wole datki.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10 STYCZNIA 2016

1. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe oraz zmiana tajemnic połączona ze składaniem życzeń i dzieleniem się opłatkiem poszczególnych Koron Różańcowych.

2. Bóg zapłać za ofiary na tacę z przeznaczeniem na cele parafialne.     

3. W środę, z racji 13. dnia miesiąca, zapraszamy na godz. 17.30 najpierw na nabożeństwo fatimskie, a następnie na Mszę Świętą.

4. W piątek w dolnym kościele o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim Msza Święta.

5. W sobotę 16 stycznia zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą oraz na koncert w wykonaniu naszego katedralnego chóru chłopięco – męskiego Pueri Cantores Resovienses. Koncert odbędzie się w górnym kościele po zakończonej Mszy Świętej.

6. W związku z przygotowaniami do wprowadzenia relikwii bł. Dzieci z Fatimy do naszej Katedry, zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Fatimy, Lourdes oraz La Salette. Szczegóły na stronie internetowej i ulotkach.

7. Plan wizyty duszpasterskiej

PONIEDZIAŁEK (11 stycznia) – ul. Sikorskiego 45 c (blok) i 47 b

WTOREK (12 stycznia) – ul. Bp. Pelczara 1

ŚRODA (13 stycznia) – ul. Bp. Pelczara 2

CZWARTEK (14 stycznia) – ul. Bp. Pelczara 5

PIĄTEK (15 stycznia) – ul. Ks. Popiełuszki 6

SOBOTA (16 stycznia) – ul. Ks. Popiełuszki 8 i ul. Bp. Pelczara 7               

Wizytę rozpoczynamy codziennie o godz. 16.00, tylko w sobotę o godz. 9.00. Ofiary z racji kolędy prosimy składać na tacę w kościele.              

8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. 

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 07.02.2016. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.