Artykuły

Chcą zebrać milion podpisów za zakazem aborcji eugenicznej

Drukuj
Utworzono: czwartek, 25, kwiecień 2013 Autor: Bogusław Grzywacz

dzieciatko-u-mamy-0

Na początku kwietnia br. zarejestrowano Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”. Jego celem jest zmiana ustawy o ochronie życia. Komitet przygotował obywatelski projekt, który po przyjęciu przez państwo przywróciłby pełną ochronę życia dzieci chorych oraz podejrzanych o chorobę. Organizatorzy projektu mają ambitny plan zebrania w ciągu trzech miesięcy miliona podpisów.

Akcja zbierania podpisów trwa przez trzy miesiące od 2 kwietnia do 2 lipca. Organizatorzy akcji zapraszają wszystkich do włączenia się w zbiórkę podpisów. Przypominają, że w ten sposób mamy szansę uratować życie bezbronnych dzieci, które same bronić się nie mogą. „Jeśli włączysz się do akcji i TY – zatryumfuje dobro!” – zachęcają.

Pierwsze dwie duże akcje zbierania podpisów odbyły się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego pod Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach oraz tydzień później pod kościołem ojców franciszkanów w Gdyni.

Aby projekt trafił pod obrady Sejmu, musi się pod nim podpisać co najmniej 100 tys. obywateli. Pełnomocnik akcji Kaja Godek jest jednak przekonana, że w ciągu trzech miesięcy uda się zebrać milion podpisów. Podobny projekt nowelizacji ustawy o ochronie życia, który w zeszłym roku zgłosiła Solidarna Polska, został odrzucony niewielką liczbą głosów. Dlatego teraz tak istotne jest szerokie poparcie dla zakazu aborcji z powodu choroby dziecka.

Obecnie w Polsce 90 procent legalnych aborcji dokonuje się właśnie z powodów eugenicznych.

Tutaj można pobrać wzór karty do zbierania podpisów.
Więcej informacji na bieżąco na: StopAborcji.pl

Paweł Pomianek

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 16.09.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.