Powitanie

WYTYCZNE BISKUPA RZESZOWSKIEGO JANA WĄTROBY (17.10.2020 r.)

1. Wszyscy mają obowiązek respektować ograniczenia dotyczące liczby wiernych mogących przebywać w danej świątyni.
2. Osoby chore, starsze i zagrożone nie mają obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.
3. Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, co do zasady nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta.
4. Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.
 
Korzystając z okazji zbliżającego się liturgicznego święta św. Łukasza Ewangelisty, Ksiądz Biskup poleca w modlitwie opiece tego świętego Patrona wszystkich pracowników Służby Zdrowia. Otacza także modlitwą i duchowym wsparciem wszystkich chorych i cierpiących. Wzywając orędownictwa naszej Matki i Królowej oraz wstawiennictwa naszych świętych Patronów, udziela wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

Ogłoszenie 13.10.2020

Od czwartku 15.10.2020 r. Kancelaria Parafii Katedralnej znów będzie czynna według stałego porządku: od wtorku do piątku (z wyjątkiem świąt kościelnych i narodowych, I piątków miesiąca) w godzinach: 8.00-9.00 oraz 16.30-18.00 oraz w soboty w godz. 8.00-9.00

Na spisanie protokołu przedmałżeńskiego narzeczeni powinni umówić się telefonicznie (798 486 704) poza godzinami pracy kancelarii.

Podziękowanie 12.10.2020

W imieniu wszystkich duszpasterzy Parafii Katedralnej pragnę serdecznie podziękować Kapłanom spoza parafii za posługę sakramentalną i głoszenie słowa Bożego. Szczególne podziękowania kieruję do duszpasterzy parafii pw. Św. Michała Archanioła w Rzeszowie za podjętą codzienną służbę przy Ołtarzu, a ks. Danielowi Drozdowi za posługę w konfesjonale. Pragnę także wyrazić słowa uznania i wdzięczności naszym Parafianom za niedzielną posługę w Katedrze. Dzięki Wam świątynia pozostała otwarta i mogła być sprawowana niedzielna liturgia. Bóg Zapłać!
Pragnę także poinformować, że Księża Wikariusze objęci są kwarantanną do 14 października. Mamy także kontakt z Księdzem Infułatem, który jest hospitalizowany. Nabożeństwo fatimskie 13 października poprowadzi ks. Paweł Synoś – delegat biskupa ds. formacji stałej kapłanów Diecezji Rzeszowskiej, szczególną intencją będzie modlitwa o powołania.

Życząc dużo zdrowia, dziękujemy za życzliwość i wszelkie wyrazy wsparcia. Prosimy o modlitwę i o niej zapewniamy wszystkich parafian.


W imieniu duszpasterzy

ks. Krzysztof Gołąbek

proboszcz 

Ogłoszenie 7.10.2020

DRODZY PARAFIANIE!

Z przykrością informujemy, że nasze przypuszczenia się potwierdziły. Wykryto COVID-19 u 3 naszych księży (Ks. Infułat – hospitalizowany oraz księża wikariusze: Krzysztof i Julian). Po przebadaniu sióstr zakonnych okazało się, że wynik pozytywny również mają: s. Assumpta, s. Julitta i s. Bogusława. Stan chorych jest dobry, większość przechodzi bezobjawowo.
Zaraz po podejrzeniu zakażenia, wszystkie osoby pracujące w Katedrze zostały przebadane. W trosce o dobro parafian poranne Msze Święte w poniedziałek (5 X 2020 r.) zostały odwołane, a kościół profesjonalnie zdezynfekowany.
Jednocześnie informujemy, że w naszej Katedrze przestrzegane są wszelkie zasady sanitarne: umieszczone są środki dezynfekcyjne, regularnie przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa, konfesjonały zabezpieczone są folią, kapłani posługują w maseczkach, a rozdzielający Komunię św. dezynfekują ręce przed i po rozdzielaniu Ciała Pana Jezusa.
Niestety nie znamy źródła zakażenia, dlatego prosimy parafian, którzy w ostatnim czasie mieli bezpośredni kontakt z ww. osobami o obserwację swojego zdrowia i w razie potrzeby o kontakt z służbami sanitarnymi. My również czekamy na wytyczne służb sanitarnych.
Życząc dużo zdrowia, prosimy o modlitwę i o niej zapewniamy wszystkich naszych parafian.

Duszpasterze Katedry

 

Ogłoszenie 6.10.2020

W trosce o zdrowie Parafian oraz w związku z pobytem duszpasterzy w kwarantannie, informujemy, że Msze Święte odprawiane są w naszej Katedrze o godz. 6.30 i 18.00 przez księży wydelegowanych z parafii sąsiedzkich, nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

Kościół został zdezynfekowany.
Intencje mszalne zamówione na te dni są odprawiane przez księży w kaplicy domowej.
Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny (798 486 704) lub mailowy.
Katechezy przedmałżeńskie rozpoczną się w piątek 23 października o godz. 19.00.
Życzymy zdrowia i prosimy o modlitwę.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 30.10.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.