II NIEDZIELA ZWYKŁA 17.01.2021 r.

Drukuj
Utworzono: czwartek, 14, styczeń 2021 Autor: x.Julian W.
 1. Od poniedziałku 18 stycznia do Święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła, które przypada 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Naszą modlitwą w ciągu tego tygodnia upraszamy daru jedności dla wyznawców Chrystusa.
 2. We wtorek 19 stycznia obchodzimy Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara – głównego patrona Diecezji Rzeszowskiej. Mszę Świetą o godz. 18.00 w Katedrze rzeszowskiej  sprawował będzie w intencji wszystkich diecezjan bp Jan Wątroba.
 3. Liturgiczna Służba Ołtarza dziękuje za ofiary na fundusz ministrancki składane z racji poświęcenia kadzidła i kredy. Bóg zapłać!
 4. W czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Te dni są okazją do szczególnej pamięci w modlitwie i wdzięczności wobec naszych babć i dziadków, zarówno żyjących, jak i tych, którzy odeszli już do wieczności.
 5. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. W środę uczniowie z kl. VIII a i b ze Szkoły Podstawowej nr 23, w czwartek z klasy VIII c oraz kandydaci spoza SP 23. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 18.00, a po niej katecheza i sprawy organizacyjne.
 6. W sobotę 23 stycznia o godz. 9.00 Mszę Świętą w intencji Duszpasterstwa Rodzin sprawował będzie w naszej Katedrze bp Jan Wątroba.
 7. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00
 8. Przyszła niedziela 24 stycznia jest z woli Ojca Świętego Franciszka obchodzona w Kościele powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego. Jest to także niedziela solidarności z Chorwacją po ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi. Na wsparcie poszkodowanym będzie można złożyć ofiary do puszek Caritas.
 9. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy, by w świątyni zachowywać bezpieczny dystans, szczególnie w podchodzeniu i uklęknięciu do Komunii Świętej. Zachęcamy także do zajmowania miejsc w dolnym kościele i na chórze.
 10. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu zakończyliśmy wyjątkowe w tym roku spotkania kolędowe z parafianami w naszej Katedrze. Dziękujemy tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Witamy nowych parafian, którzy zamieszkali na terenie naszej parafii. Dar wspólnej modlitwy i radość spotkania w parafialnej świątyni niech będą umocnieniem naszych więzi we wspólnocie parafialnej, którą tworzymy. Dziękujemy  także za ofiary kolędowe składane z tej okazji. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 12. Po Mszy Świętej zapraszamy do dolnego kościoła na nawiedzenie „Bożonarodzeniowej żywej szopki”.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 05.03.2021. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.