NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10.01.2021 r.

Drukuj
Utworzono: piątek, 08, styczeń 2021 Autor: x.Julian W.
 1. Od 10 stycznia rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Józefa Sebastiana Pelczara – głównego patrona diecezji rzeszowskiej. Nowennę odmawiać będziemy
  w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.00, a w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 6.30.
 2. W środę 13 stycznia zapraszamy na Różaniec fatimski o godz. 17.30.
 3. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 4. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II
  w 16. dniu miesiąca. Zachęcamy do przedkładania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium.
 5. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 6. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy, by w świątyni zachowywać bezpieczny dystans, szczególnie w podchodzeniu i uklęknięciu do Komunii Świętej. Zachęcamy także do zajmowania miejsc w dolnym kościele i na chórze.
 7. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 8. W ramach wizyty duszpasterskiej w czasie pandemii zapraszamy naszych drogich parafian do katedralnej świątyni na dodatkową Mszę Świętą o godz. 19.00, która sprawowana będzie w intencji Waszych rodzin. We własnych pojemnikach przynieśmy do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie do domu pokropimy nasz dom. Została także przygotowana książeczka dla każdej rodziny z tekstem błogosławieństw w liturgii domowej. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy:
 • 11 stycznia (poniedziałek) 2021 r. – mieszkańców ulic: Jaśminowa, Tulipanowa, Szarotkowa, Krokusowa, Malwowa, Rumiankowa, Sasanki, Magnolii, Piwonii, Sikorskiego
 • 12 stycznia (wtorek) 2021 r. – mieszkańców ulic: Armii Krajowej, Bławatkowa, Gumińskich, Kaktusowa, Lawendowa, Łukasiewicza, Nagietkowa, Zawilcowa, Zimowit.

Po tych Mszach świętych nowi parafianie będą mogli zgłosić zamieszkanie na terenie naszej parafii i założyć kartotekę parafialną. Jeżeli ktoś pragnie poświęcić nowy dom lub mieszkanie prosimy zgłosić ten zamiar w kancelarii parafialnej.

Po Mszy Świętej zapraszamy do dolnego kościoła na nawiedzenie „Bożonarodzeniowej żywej szopki”.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 05.03.2021. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.