II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 3.01.2021 r.

Drukuj
Utworzono: sobota, 02, styczeń 2021 Autor: x.Julian W.
 1. W środę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na każdej Mszy Świętej błogosławimy kadzidło i kredę. Można je będzie nabyć u naszych ministrantów. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na fundusz ministrancki. W tym roku zamiast kolędy jest to również podziękowanie dla nich za całoroczną, gorliwą posługę przy Ołtarzu w naszej Katedrze.
 2. Także w środę na Mszy Świętej o godz. 12.00. będziemy dziękować Panu Bogu za księży biskupów: Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego w kolejną rocznicę przyjęcia przez nich sakry biskupiej.
 3. Od poniedziałku do piątku (oprócz środy) jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 4. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy, by w świątyni zachowywać bezpieczny dystans, szczególnie w podchodzeniu i uklęknięciu do Komunii Świętej. Zachęcamy także do zajmowania miejsc w dolnym kościele i na chórze.
 5. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 6. Z powodu zmiany terminu ferii zimowych dla szkół część intencji mszalnych zamówionych w terminach od 4 do 16 stycznia 2021 roku zostanie odprawionych przez księży katechetów w tym samym terminie poza parafią.
 7. W ramach wizyty duszpasterskiej w czasie pandemii zapraszamy naszych drogich parafian do katedralnej świątyni na dodatkową Mszę Świętą o godz. 19.00, która sprawowana będzie w intencji Waszych rodzin. We własnych pojemnikach przynieśmy do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie do domu pokropimy nasz dom. Została także przygotowana książeczka dla każdej rodziny z tekstem błogosławieństw w liturgii domowej. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy:
 • 4 stycznia (poniedziałek): mieszkańców ulic: Nowowiejska, Tęczowa, Powstańców Warszawy, Urocza, Zaciszna, Zielna,
 • 5 stycznia (wtorek): mieszkańców ulic: Delikatna, Jazowa, Ładna, Łagodna, Miła, Przyjazna, Radosna, Sienna, Skromna, Solidarna,
 • 7 stycznia (czwartek): mieszkańców ulicy: Podwisłocze,
 • 8 stycznia (piątek): mieszkańców ulic: bpa Pelczara i ks. Popiełuszki.

Po tych Mszach świętych nowi parafianie będą mogli zgłosić zamieszkanie na terenie naszej parafii i założyć kartotekę parafialną. Jeżeli ktoś pragnie poświęcić nowy dom lub mieszkanie prosimy zgłosić ten zamiar w kancelarii parafialnej.

 

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 05.03.2021. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.