NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 27.12.2020 r.

Drukuj
Utworzono: sobota, 26, grudzień 2020 Autor: x.Julian W.
  1. Obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny. Jest to także dzień imienin naszego biskupa diecezjalnego Jana Wątroby. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Dostojnego Solenizanta.
  2. Od poniedziałku do środy jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
  3. W czwartek 31 grudnia kończy się rok 2020. Z racji ograniczeń sanitarnych co do ilości osób w świątyni zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 9.00, 15.00, 17.00. Msze Święte o godz. 6.30 i 7.00 będą bez nabożeństwa. Od godz. 10.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele. Adorację zakończymy przed godz. 15.00. Znajdźmy chwilę czasu na osobistą modlitwę dziękczynienia przed Najświętszym Sakramentem za kończący się rok.
  4. W piątek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także I piątek miesiąca. Msze Święte jak w każdą niedzielę. O godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i akt poświęcenia rodzin naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W I sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną (tych których odwiedzamy w I piątek). O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszej soboty i różaniec, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
  6. Wraz z Komisją Charytatywną składamy podziękowanie za przedświąteczną akcję Torba miłosierdzia i złożone dary materialne i pieniężne. Wszystkim ofiarodawcom: Bóg zapłać!
  7. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy by w świątyni zachowywać bezpieczny dystans, szczególnie w podchodzeniu i uklęknięciu do Komunii Świętej. Zachęcamy także do zajmowania miejsc w dolnym kościele i na chórze.
  8. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
  9. W bieżącym Roku Duszpasterskim z racji trwającej pandemii, decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska (kolęda). Zamiast odwiedzin duszpasterzy w domach zapraszamy naszych drogich parafian do katedralnej świątyni na dodatkową Mszę Świętą o godz. 19.00, która sprawowana będzie w intencji Waszych rodzin. Zapraszamy na modlitwę i wspólne kolędowanie w wyznaczonych dniach dla poszczególnych rejonów naszej parafii. We własnych pojemnikach przynieśmy do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie do domu pokropimy nasz dom. Została także przygotowana książeczka dla każdej rodziny z tekstem błogosławieństw w liturgii domowej. Zaplanowane Msze Święte o godz. 19.00 w intencji parafian w ramach wizyty duszpasterskiej 2020/2021 zostały wydrukowane w świątecznym numerze naszej gazetki parafialnej, a w nadchodzącym tygodniu zapraszamy:

- 28 grudnia (poniedziałek) – mieszkańców ulic: Cicha i Zielona ,

- 29 grudnia (wtorek) – mieszkańców ulic: Kwiatkowskiego, Fabryczna, Kępa, Zakładowa, Grabskiego,

- 30 grudnia (środa) – mieszkańców ul. Granicznej.

Po tych Mszach świętych nowi parafianie będą mogli zgłosić zamieszkanie na terenie naszej parafii i założyć kartotekę parafialną. Jeżeli ktoś pragnie poświęcić nowy dom lub mieszkanie prosimy zgłosić ten zamiar w kancelarii parafialnej.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 05.03.2021. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.