UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 22.11.2020 r.

Drukuj
Utworzono: czwartek, 19, listopad 2020 Autor: x.Julian W.
  1. Obchodzimy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego i zarazem święto patronalne KSM-u i Akcji Katolickiej.
  2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. Wypominki można składać do końca listopada do skrzynki znajdującej się za ławkami.
  3. W piątek będziemy przeżywać święto patronalne Apostolatu Maryjnego krzewiącego Cudowny Medalik. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, podczas której zostaną poświęcone i rozdane cudowne medaliki. Podczas tej Mszy Świętej będzie też poświęcenie wszelkich dewocjonaliów. Medaliki będą wyłożone do zabrania na stoliku za ławkami do niedzieli.
  4. W przyszłą niedzielę 29 listopada rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Pana. Na pierwszej Mszy Świętej poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny, które będą rozprowadzane przez nasze siostry Felicjanki w kancelarii Domu Katechetycznego. Komisja Charytatywna rozprowadzać będzie torby miłosierdzia i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W Adwencie zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach.
  5. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie różańcem wypominkowym o godz. 17.30.
  6. Przypominamy, że formacja dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbywa się zdalnie za pośrednictwem Facebooka – grupa BIERZMOWANI KATEDRA 2021. Prosimy o dołączenie do grupy. Chętnych do podjęcia przygotowań z klasy VII zapraszamy po odbiór formularzy zgłoszeniowych z zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
  8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Oprócz dzisiejszej gazetki parafialnej jest dostępna także gazetka parafialna z poprzedniej niedzieli, w której jest obszerny reportaż z uroczystości pogrzebowych oraz terminy intencji Mszy Świętych za śp. ks. inf. Stanisława Maca, zamówionych w przeddzień oraz w dniu pogrzebu.
  9. Z okazji przypadającego dziś wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, składamy najlepsze życzenia naszemu Panu Organiście Wiesławowi Siewierskiemu, Dziewczęcej Scholi Katedralnej wraz z jej opiekunem ks. Julianem, Katedralnemu Chórowi Chłopięco-Męskiemu Pueri Cantores Resovienses z dyrygentem Marcinem Florczakiem i prezesem Stanisławem Żyrackim oraz dyrektorowi Podkarpackiego Festiwalu Organowego Markowi Stefańskiemu. Życzymy dużo radości z gry, śpiewu i służenia swoim talentem Panu Bogu i naszej wspólnocie. Niech realizacja powołania muzyka kościelnego staje się drogą do Boga. Szczęść Boże!

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 19.06.2021. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.