UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7.06.2020 r.

Drukuj
Utworzono: sobota, 06, czerwiec 2020 Autor: x.Julian W.
  1. Dzisiejszą niedzielą w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
  2. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedziele o godz. 16.00. Dziś po nabożeństwie o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Z dniem 6 czerwca została odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. W świątyni mamy obowiązek zakryć usta oraz nos i zachować bezpieczną odległość.
  4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej. W tym dniu rozpoczynamy także nowennę przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W czwartek 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Obowiązuje niedzielny porządek Mszy Świętych. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół Katedry. Do decyzji rodziców pozostawiamy udział w procesji dzieci w strojach pierwszokomunijnych i do sypania kwiatków. Zapraszamy do świętowania. W środę po Mszy Świętej wieczornej prosimy parafian o pomoc w przygotowaniu ołtarzy eucharystycznych.
  6. W Oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej procesja eucharystyczna przed świątynią z odśpiewaniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. W sobotę 13 czerwca przeżywać będziemy kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 18.00 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 18.30 odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 18.45 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej w miarę możliwości wyjdziemy z procesją i modlitwą różańcową na zewnątrz świątyni. Następnie będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
  8. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza Święta o godz. 13.30 i uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci i ich rodzin. Spotkanie z dziećmi i ich rodzicami w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00. Spowiedź przed I Komunią w sobotę od godz. 9.30.
  9. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00.
  10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 27.10.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.