UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 24.11.2019 r.

Drukuj
Utworzono: piątek, 22, listopad 2019 Autor: x.Julian W.
  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to zarazem ostatnia niedziela roku liturgicznego i święto patronalne KSM-u i Akcji Katolickiej. Centralne uroczystości w naszej Katedrze o godz. 12.00.
  2. W ostatnim tygodniu listopada zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. Wypominki można składać do końca listopada do skrzynki znajdującej się za ławkami.
  3. W środę będziemy przeżywać święto patronalne Apostolatu Maryjnego krzewiącego Cudowny Medalik. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, podczas której zostaną poświęcone i rozdane cudowne medaliki. Podczas tej Mszy Świętej będzie też poświęcenie wszelkich dewocjonaliów.
  4. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Także w czwartek (28 listopada) w domu katechetycznym odbędzie się przymiarka strojów komunijnych dla dzieci z klas III. Zapraszamy chłopców wraz z rodzicami na godz. 17.00, a dziewczynki na godz. 17.30. 
  6. W sobotę 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
  7. W przyszłą niedzielę, 1 grudnia rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Pana. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci oraz ich rodziców do udziału w Roratach. Lampiony adwentowe można nabyć w kancelarii parafialnej lub w szkole u katechetów.
  8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic na miesiąc grudzień.
  9. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są do nabycia Kalendarze Rolników.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 19.06.2021. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.