XXIX Niedziela Zwykła 20.10.2019 r.

Drukuj
Utworzono: piątek, 18, październik 2019 Autor: x.Julian W.
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia do puszek dobrowolnej ofiary na misje. W tym tygodniu zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00, podczas których będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy. 
  2. Księża Werbiści składają podziękowanie za włączenie się w akcję „Każdy znaczek wspiera misje” oraz ofiarowanie znaczków pocztowych na cele misyjne. Bóg zapłać!
  3. We wtorek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. W tym dniu pragniemy poświęcić ołtarz-relikwiarium ku czci Świętego Papieża na Mszy Świętej o godz. 18.00 jako dar parafian na 100-lecie urodzin Karola Wojtyły. 20 minut przed Mszą Świętą nasz Chór Katedralny Pueri Cantores Resovienses wykona koncert dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Po Mszy Świętej Akcja Katolicka naszej parafii poprowadzi różaniec z Ojcem Świętym Janem Pawłem II przy Jego relikwiach (stąd nie będzie różańca przed Mszą Świętą). Uroczystości przewodniczył będzie Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian i gości.
  4. Także we wtorek zapraszamy młodzież z kl. VIII przygotowującą się do bierzmowania na Mszę Świętą o 18.00, a po niej na różaniec i krótkie spotkanie.
  5. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin. Przez cały miesiąc będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych (najlepiej dużymi, drukowanymi literami, w mianowniku) znajdują się na stoliku za ławkami. Można je składać w kopertach do skrzynki za ławkami.
  7. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są także do nabycia piękne książkowe kalendarze „Ewangelia na każdy dzień”.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 29.01.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.