NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 21.04.2019 r.

Drukuj
Utworzono: niedziela, 21, kwiecień 2019 Autor: x.Julian W.
  1. Z okazji święta Wielkiej Nocy, wszystkim naszych Drogim Parafianom, a także  Gościom naszej świątyni, życzymy, by Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił na każdy dzień. By Zwycięzca Śmierci pomnażał w Was wiarę prowadzącą do nieba, zapalił światło nadziei kierujące po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławił Wam i Waszym rodzinom.
  2. Dzisiaj nie ma Mszy Świętej o godz. 19.00. Pozostałe Msze Święte jak w niedzielę. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego obchodzona jest w całym Kościele jako jedno wielkie święto przez osiem dni, czyli Oktawę Wielkanocy.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych niedzielny. Chrzty będą udzielane na Mszy Świętej o godz. 10.30.
  4. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed  Świętem Bożego Miłosierdzia. Będziemy kontynuować ją dziesięć minut przed Mszą Świętą wieczorną w ciągu Oktawy Wielkanocy
  5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
  6. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu.
  7. W sobotę 27 kwietnia  na Mszy Świętej o godz. 11.00 Ksiądz Biskup Ordynariusz udzieli w naszej Katedrze sakramentu bierzmowania. W środę i piątek na godz. 18.45 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia tego sakramentu na próbę. Okazja do spowiedzi przed bierzmowaniem w piątek od godz. 17.00.
  8. Przyszła Niedziela jako II Wielkanocna jest  Świętem Bożego Miłosierdzia. Jest to również święto patronalne Caritas. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Caritas Diecezjalną. Dzieci prosimy, by przyniosły skarbonki Caritas z Wielkiego Postu na Mszę św. o godz. 12.00. O godz. 15.00 będzie Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla członków Komisji Charytatywnej.
  9. Również na Mszę Świętą o godz. 15.00 zapraszamy pielgrzymów, którzy w lutym byli wraz z ks. Julianem w Ziemi Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie popielgrzymkowe.
  10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 02.06.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.