XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14.10.2018 r.

Drukuj
Utworzono: piątek, 12, październik 2018 Autor: x.Julian W.
  1. Przeżywamy dziś Dzień Papieski. Uroczystości rozpoczną się w Parku Papieskim od godz. 11.30.  O godz. 15.00 Msza Święta w naszej Katedrze, a następnie przejście do Parku Papieskiego i koncert. Z okazji Dnia Papieskiego młodzież zbierać będzie fundusze na stypendia Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec w Katedrze odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00. Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.
  3. We wtorek (16 października) Szkoła Podstawowa nr 23 im. św. Jana Pawła II przeżywać będzie swoje święto patronalne. O godz. 9.00 w Katedrze zostanie odprawiona Msza Święta, na którą zapraszamy dzieci, wychowawców i rodziców.
  4. We wtorek i w środę spotkanie kandydatów do bierzmowania wg harmonogramu poszczególnych grup.
  5. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W czwartek 18 października przypada liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich posługujących ludziom chorym.
  7. W piątek spotkanie Oazy o godz. 16.30 dla dzieci, po Mszy Świętej wieczornej dla młodzieży.
  8. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia do puszek dobrowolnej ofiary na misje.
  9. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin. Przez cały miesiąc będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych (najlepiej dużymi, drukowanymi literami i imiona w mianowniku) znajdują się na stoliku za ławkami. Należy je składać w kopertach do skrzynki znajdującej się za ławkami.
  10. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są do nabycia kalendarze „Ewangelia na każdy dzień”.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 21.08.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.